Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latgalē izvieto robežzīmes

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) Latgales reģionālās administrācijas inspektori turpina īpaši aizsargājamo dabas objektu apsekošanu pārraudzībā esošajās teritorijās – dabas liegumos “Lubāna mitrājs”, “Jašas-Bicānu ezers”, dabas parkos “Numernes valnis”, “Daugavas loki” un “”Dvietes paliene”, kā arī Krustkalnu dabas rezervātā.


Sevišķa uzmanība pievērsta stendiem un speciālajām zīmēm, kas apzīmē īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un tās robežas - zaļš laukums baltā ietvarā ar ozollapas piktogrammu. Saskaņā ar īpaši aizsargājamo teritoriju aizsardzības un izmantošanas noteikumiem, informatīvo zīmju sagatavošanu un izvietošanu nodrošina aizsargājamās teritorijas administrācija. Šajā gadā apsekotas vairāk kā 150 zīmes, bet 63 zīmes, kas savu laiku nokalpojušas, nomainītas uz jaunajām.


Redzot zīmi ar ozollapas attēlu, jāatceras, ka šajā teritorijā nav atļauts kurināt ugunskurus ārpus īpaši norādītām vai speciāli ierīkotām vietām, nobraukt no ceļiem un pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Tāpat ir aizliegts izmantot speciālas vākšanas palīgierīces ogu lasīšanā, bet ūdensputnu medībās aizliegts izmantot šāviņus, kas satur svinu. Ir darbības, kas jāsaskaņo ar aizsargājamās teritorijas administrāciju, piemēram atpūtas un tūrisma infrastruktūras objektu ierīkošana dabas liegumos un dabas parkos, zinātnisko pētījumu veikšana.


Sīkāku informāciju par ierobežojumiem un nepieciešamajiem saskaņojumiem var saņemt Pārvaldē un tās struktūrvienībās, arī tīmekļa vietnes pakalpojumu sadaļā Darbības īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos.


Līdztekus robežzīmju apsekošanai un nomaiņai, inspektori ir salabojuši stendus Ververu kraujā un pie Lazdukalna skatu torņa dabas parkā “Daugavas loki”, uzstādījuši norādes Andrupenes purva takā, pie Juguļu akmens un Ubogovas Velnakmes Rāznas Nacionālā parka teritorijā.

Lai nodrošinātu aizsargājamo koku atpazīstamību, Pārvaldes darbinieki izvieto informatīvās zīmes “Ozollapa” pie dižkokiem. Savukārt, lai mudinātu dabas teritorijās neatstāt atkritumus, apmeklēju iecienītās atpūtas vietās un dabas tūrisma infrastruktūras objektos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās izvietotas zīmes “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes”.


“Infrastruktūras izveidei ir būtiska nozīme dabas vērtību saglabāšanā gan konkrētā teritorijā, gan valstī kopumā it īpaši, ja līdztekus tiek veikta gan apmeklētāju negatīvās ietekmes mazināšanai paredzētā labiekārtojuma izveide, gan iedzīvotāju izglītošana un informēšana,” pauž dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Avots: Dabas aizsardzības pārvalde

LiveRiga - 3492
Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā vēl līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt divu talantīgu mākslinieču - Andas Munkevicas un Jutas Rindinas mākslas darbus.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki

Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki"

Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Ziemas saulgriežu svinības Valmiermuižā

Ziemas saulgriežu svinības Valmiermuižā

Ziemas saulgriežu svinībās un tirdziņā “Gardu muti” 19. decembrī Valmiermuižas parkā ieradīsies tuvāki un tālāki mājražotāji un amatu meistari.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņš

Ziemassvētku tirdziņš

12. decembrī Valmieras Rātslaukumā un pils pagalmā tradicionāli norisināsies Ziemassvētku tirdziņš.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv