Ko drīkst un nedrīkst pārvadāt lidojumos?

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi aviopārvadājumos aizliegto priekšmetu sarakstu, kas ir spēkā visā Eiropas Savienībā. Tajā ir iekļauti priekšmeti un vielas, kuru pārvadāšana civilās aviācijas gaisa kuģos ir kategoriski aizliegta vai arī atļauta ar īpašiem nosacījumiem.

Bez tam saskaņā ar šo Eiropas Komisijas dokumentu un nacionālo aviodrošības programmu aviodrošības inspektoriem ir tiesības aizliegto priekšmetu un vielu kategorijai pieskaitīt arī citus šķietami nekaitīgus priekšmetus vai vielas un nepieļaut to nogādi gaisa kuģī.

Aizliegto priekšmetu kategorijā tiek iekļauti visi priekšmeti un vielas, kas var tikt izmantoti kā uzbrukuma vai aizsardzības ieroči un var radīt draudus lidojuma drošībai, personu veselībai un dzīvībai. Šajā kategorijā ietilpst arī ārēji nevainīgi priekšmeti, tajā skaitā: kabatas naži, šaujamieroča formā izgatavotas šķiltavas, "Strike anywhere" tipa sērkociņi, "Blue flame" vai "Cigar" šķiltavas ir aizliegts pārvadāt gan rokas, gan reģistretajā bagāžā, dažāda veida suvenīrizstrādājumi, kuri var tikt izmantoti miesas bojājumu nodarīšanai, un pat alkoholiski dzērieni stiprāki par 70%. Lielāko daļu sarakstā minēto priekšmetu atļauts pārvadāt iereģistrētajā bagāžā.

Ja drošības kontroles laikā pie pasažiera vai viņa bagāžā tiek atrasts kāds aizliegtais priekšmets/viela, pasažieris var tikt saukts pie atbildības saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu vai Krimināllikumu.

Ja netiek pārkāptas likumdošanas prasības un apstākļi to pieļauj, pasažierim var tikt dota iespēja:

  • konsultēties ar aviopārvadātāju par priekšmeta/vielas ievietošanu iereģistrētajā bagāžā;

  • atgriezties reģistrācijas zonā un aiznest aizliegto priekšmetu/vielu uz savu automašīnu vai atbrīvoties no tā citā, pasažierim pieņemamā veidā;

  • izmest priekšmetu/vielu aviodrošības pārbaudes kontrolpunktā novietotajā aizliegto priekšmetu konteinerā.

Lai izvairītos no pārpratumiem un konfliktiem drošības pārbaudes laikā, iesaka:

  • gaisa kuģa salonā ņemt līdzi tikai tos priekšmetus, kuri pasažierim nepieciešami lidojuma laikā,

  • iegādājoties aviobiļeti, konsultēties ar aviosabiedrības pārstāvi par spēkā esošiem aizliegumiem, jo aviosabiedrība ir tiesīga noteikt papildus ierobežojumus attiecībā uz aizliegtajiem priekšmetiem/vielām savos gaisa kuģos,

  • pirms dodaties reģistrēties lidojumam, ieskatieties reģistrācijas zonā izvietotajos aizliegto priekšmetu/vielu plakātos.

Ņemot vērā lidsabiedrības "Uzbekistan Airways" un Uzbekistānas Civilās aviācijas aģentūras prasības, pasažieriem, kuri izmanto gaisa pārvadātāja "Uzbekistan Airways" pakalpojumus, ir aizliegts gaisa kuģa salonā pārvadāt sērkociņus un šķiltavas.

Likumdošanā noteiktie sodi par šeit minēto noteikumu pārkāpšanu

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss: 112. pants. Par bīstamu izstrādājumu vai vielu pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu gaisa transportā – uzliek naudas sodu līdz trīssimt piecdesmit eiro, konfiscējot minētos izstrādājumus un vielas.

Plašāka informacija riga-airport.com.

Avots: Baltictravelnews.com/riga-airport.com

Jauna izstāde Cēsu izstāžu namā no 30.10!

Jauna izstāde Cēsu izstāžu namā no 30.10!

Cēsu novada mākslas dzīve un mākslinieki vienmēr atradušies Latvijas mākslas dzīves uzmanības centrā. Aicinām aplūkot jaunāko Izstāžu nama izstādi!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv