Turpinās kultūrvēsturisko objektu sakārtošana Daugavas ceļā

18.decembrī Ogres novada pašvaldībā tikās projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" partneri - Jēkabpils, Kokneses un Ogres novada pašvaldības pārstāvji, lai pārrunātu aktualitātes projekta īstenošanas gaitā.


Par visa projekta īstenošanas gaitu un padarīto Jēkabpilī informēja Jēkabpils novada pašvaldības Attīstības un investīciju nodaļas projektu vadītāja Inese Vītola, par paveikto Koknesē – Kokneses novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Sandija Svarupa, savukārt par projekta īstenošanas gaitu Ogres bijušajā sanatorijā Gaismas prospektā 2/6 – Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais speciālists pielāgošanas klimata pārmaiņām jautājumos Edgars Pārpucis.

 

I.Vītola informēja, ka projekta īstenošana virzās sekmīgi, Jēkabpilī pēc būvprojekta paveikti darbi 90 % apmērā, tomēr, īstenojot projektu, radusies vajadzība veikt papildu darbus – griestu konstrukciju stiprināšanu Reprezentācijas zālē. Šobrīd notiek projektēšanas darbi šīs ieceres īstenošanai, darbu veikšanai nepieciešams arī pagarināt projekta īstenošanas termiņu.

 

Kokneses novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Sandija Svarupa informēja, ka darbi Kokneses pilsdrupās virzās uz priekšu, līdz šim jau ir paveikti 90 % no plānotajiem darbiem. Ir izveidoti izzinoši informatīvie stendi, vēl atlicis iegādāties aprīkojumu – stilizētus viduslaiku tērpus, kā arī izstrādāt ekskursiju programmas, to īstenošanai veikta cenu aptauja, noslēgts līgums un abas aktivitātes plānots īstenot līdz marta beigām.

 

E.Pārpucis informēja, ka līgums par darbu veikšanu Ogrē, Gaismas prospektā 2/6, bijušajā sanatorijā, šī gada martā noslēgts ar SIA "RERE meistari". Notiek jumta konstrukciju atjaunošana, izbūve, ēkas pamatu horizontālās un vertikālās hidroizolācijas atjaunošana un izbūve, tiek restaurēti Anša Cīruļa sienas gleznojumi un lielās zāles krāsnis. Tiek veikti arī iekšējās apdares darbi, kas iekļauj grīdu izbūvi, sienu un griestu apmetuma, krāsojuma atjaunošanu. Uzstādīti pacēlāji cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. E.Pārpucis informēja, ka šie plānotie darbi paveikti 80 % apjomā, šogad arī sakārtota apkures sistēma, lai ēkā būtu iespējas nodrošināt vajadzīgo gaisa temperatūru.

 

Tikšanās laikā Ogrē projekta partneri pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar vienoto mārketinga stratēģiju – akcijas "100 kilometri Daugavas ceļā" organizēšanu, projekta ietvaros sakārtoto kultūrvēsturisko objektu atpazīstamību un popularizēšanu, kopējā maršrutu Daugavas ceļā popularizēšanu – bukleta izstrādi, video rullīša sagatavošanu.

 

Informācijai


Jēkabpils pilsētas, Ogres novada un Kokneses novada pašvaldība piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" īstenošanā. Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Daugavas krasta pašvaldību attīstības programmās balstītu nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu - Krustpils pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupas un sanatoriju "Ogre". 2018. gada 6. aprīlī Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā šī projekta pieteikuma iesniedzējs parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par minētā projekta īstenošanu. Projekta īstenošanas laiks 30 mēneši: no 2018.gada 6.aprīļa līdz 2020.gada 30.septembrim.

 

Projekts "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam. Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir  4 198 599,66 eiro, no tām 1 392 352,96 eiro ir Eiropas Reģionālā fonda finansējums.

 

Restaurē Krustpils pili


Projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" ietvaros tiek sakārtoti 3 kultūrvēsturiskie objekti. Jēkabpils pilsētas pašvaldība atjauno Krustpils pils A korpusu, pils strūklaku, kā arī dārzu un pagalmu.

 

Pils fasādei ir uzklāts vēsturiskais apmetums, pirmajā stāvā restaurētas vēsturiskās koka durvis un logi, atsevišķas koka pildiņu durvis izgatavotas no jauna. Jauni koka logi uzstādīti pils bēniņos, otrajā stāvā un pagrabstāvā. Pils iekštelpās demontētas un no jauna uzmūrētas bojātās vēsturiskās podiņu krāsnis, restaurētas kāpņu metāla margas, atjaunotas vēsturiskās betona grīdas. Krustpils pils dārzā demontēts vecais strūklakas betona baseins un izbūvēti jaunās strūklakas pamati, ūdensvads un ārējie elektrotīkli strūklakas tehnoloģijai un ēkas ārējam apgaismojumam, kā arī izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Atjaunots pagalms - izbūvētas kāpnes, notikusi akmeņu seguma izbūve. Pēc atjaunošanas pils kļūs par mājvietu pilsētas vēstures pastāvīgajai ekspozīcijai, kas būs veltīta septiņiem tematiem. Jaunajām ekspozīcijām tiks izmantoti digitālie rīki, telpiskie elementi. Pašvaldība organizē 18.gs. sienas gleznojumu eksponēšanu un nelielas formas akustisko koncertu programmu Krustpils pils A daļā.

 

Sakārto Kokneses pilsdrupas

 

Kokneses pilsdrupās projekta ietvaros notikuši vērienīgi konservācijas darbi – nostiprinātas vairākas laikapstākļu un laika zoba radītās, erozijas skartās sienas. Pagalma centrā atbilstoši izpētes rezultātiem un vēsturiskajiem aprakstiem atsegta vēsturiskā akas vieta. Kokneses novada pašvaldība Kokneses pilsdrupās piedāvā dažādas kultūras, radošās un vēstures izzināšanas aktivitātes. Interesantākais jaunizveidotais projekta objekts - pilsdrupu Ziemeļu korpusa Austrumu stūra telpā izbūvētā ekspozīcijas telpa – moku kambaris, kas ir aprīkots ar moku rīkiem. Moku kambaris dod apmeklētājiem iespēju ielūkoties Viduslaiku spīdzināšanas metodēs.

 

 

Sakārto bijušās sanatorijas "Ogre" ēku


Bijušajā sanatorijā "Ogre" Gaismas prospektā 2/6 projekta ietvaros tiek veikta jumta un cokola atjaunošanas darbi un valsts nozīmes kultūras pieminekļa, grafiķa un gleznotāja Anša Cīruļa sienu gleznojumu atjaunošana.

 

Pēc projekta darbu pabeigšanas Ogres novada pašvaldība apmeklētājiem piedāvās izglītojošas nodarbības un iespēju aplūkot Anša Cīruļa sienu gleznojumus. Ēka ir viena no pēdējām izcilā arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektiem, ko arhitekts sāka projektēt 1926.gadā kā atpūtas namu slimiem trūcīgo ģimeņu bērniem, ēka tika atvērta 1927.gadā.

Avots: Ogresnovads.lv

Kalnu Divriteņu maratons 2020

Kalnu Divriteņu maratons 2020

Latvijas valsts mežu Kalnu Divriteņu maratona sezona sāksies 26. aprīlī ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Šeit iespējams apskatīt, pabarot, paglaudīt alpakas, lamas, ķengurus, kamieli, dambriežus, punduraitas, ēzeļus, poijus, zirgus, trušus un citus dzīvniekus.

TAKA

Romantisks kruīzs pa Sēnas upi Parīzē

Romantisks kruīzs pa Sēnas upi Parīzē

Kruīza pamatcenā ietilpst gandrīz viss - izmitināšana, ēdināšana, dzērieni (arī alkoholiskie), pasākumu programma, kā arī ostu nodokļi.

EUR 380 | Estravel Latvia

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2020

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2020

22. un 23. maijā Valmierā laukumā starp Valmieras Kultūras centru un t/c “Valleta” norisināsies tradicionālās “Vidzemes Uzņēmēju dienas”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vidusjūras kruīzs. No Dženovas uz Romu.

Vidusjūras kruīzs. No Dženovas uz Romu.

6 nakšu Vidusjūras kruīzs. Itālija un Spānija. Lieliska cena

EUR 299 | Estravel Latvia

Vidzemes fitnesa diena

Vidzemes fitnesa diena

7. martā no plkst. 11:00 līdz 15:00 Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem - Vidzemes fitnesa diena 2020.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs

Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs

5. martā no plkst. 17:00 līdz 19:00 LIAA Valmieras biznesa inkubatorā norisināsies pasākums - diskusija "Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs.".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ātrais Šahs ar lielmeistaru A. Širovu

Ātrais Šahs ar lielmeistaru A. Širovu

25. un 26. februārī noritēs “ātrā šaha” (Rapid) ar lielmestru A.Širovu. Sacensības organizē sanatorija “Jantarnij bereg” Latvijas un Rīgas šaha federācija...

Jantarnij Bereg

Baudām Cēsu pilsētas šarmu

Baudām Cēsu pilsētas šarmu

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.20 - 1 Diena. Cēsis, Cēsu Viduslaiku pils, Cēsu Jaunais pils, maizes ceptuvē „Cēsu maize” un alus darītavā „Trimpus”

EUR 85 | AP SAULI

Kristīnes Guršpones gleznu izstāde

Kristīnes Guršpones gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2020.gada 2.aprīlim skatāma Kristīnes Guršpones gleznu izstāde “Mazliet ziemas”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Zemgales pērles

Zemgales pērles

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 27.06.20 - 1 Diena. Zemgales pērles – Saulainā Dobele, Krāšņās Rundāles pils dārza svētki un īsts gardēžu piedzīvojums Blūdžo

EUR 29 | AP SAULI

Gulbene svinēs 92.dzimšanas dienu

Gulbene svinēs 92.dzimšanas dienu

Gulbenes novada pašvaldība 22.februārī rīko pilsētas dzimšanas dienas svinības, kad caur dažādiem pasākumiem uz Gulbeni varēs paskatīties citām acīm.

Gulbenes novada TIC

Pētera Postaža izstādes atklāšana

Pētera Postaža izstādes atklāšana

14. februārī plkst. 16:00 Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta gleznotāja Pētera Postaža darbu izstāde "Gleznošana ir mans mūžs".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Ceļotāju stāstu vakarā - Austrālija

Ceļotāju stāstu vakarā - Austrālija

26.februārī pulksten 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt aizrautīgās ceļotājas Sandas Serafinovičas pieredzes stāstu par trīs nedēļas ilgo ceļojumu eksotiskajā pasaules kont...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Valmieras Valsts ģimnāzijai 100. gadadiena

Valmieras Valsts ģimnāzijai 100. gadadiena

22. februārī plkst. 16:00 Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā "Ledus pagrabs" notiks stāstu vakars.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Franču mūzikas koncertprogramma

Franču mūzikas koncertprogramma "Playtime"

1. martā plkst. 16:00 Valmieras Kultūras centrā skanēs franču mūzikas koncertprogramma "Playtime".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Sveču rokdarbu pasākums ģimenēm

Sveču rokdarbu pasākums ģimenēm

29. februārī no plkst. 12:00 līdz 15:00 Mika Pika bumbu istabā norisināsies sveču radošā darbnīca.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Eko sveču liešanas pasākums ģimenēm

Eko sveču liešanas pasākums ģimenēm

26. februārī no plkst. 18:00 līdz 20:00 Mika Pika bumbu istabā norisināsies sveču liešanas radošā darbnīca. Laipni aicināti visi!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv