Kā ietaupīt naudu iepērkoties?

Pārtika pieder pie mainīgajām mēneša izmaksām, ar kurām varam manipulēt un ko varam samazināt. Sporta klubs MyFitness un bloga Foodprep.lv autore Klinta Stasjule (maģistra grāds uzturzinātnē, RSU), dalās ar noderīgiem padomiem, kā ietaupīt ne tikai pirmssvētku laikā, bet visa gada garumā.

Plāno finanses

Mēneša sākumā vai algas dienā rezervē pārtikai konkrētu naudas summu. Sadali summu uz 4 nedēļām. Pārtikas tēriņiem izmanto atsevišķu bankas karti vai izveido savu sistēmu, kā izsekot tēriņiem.

Gatavo mājās

Izdomā, kas Tev nākamajās dienās būs brokastīs, pusdienās, vakariņās. Maltītes un uzkodas būs veselīgākas un lētākas, ja plānosi ēdienreizes un pagatavosi maltītes pats.

Iepērcies retāk

Katra veikala apmeklējuma reizē iepirkumu grozā sabirst nevajadzīgas lietas. Spontāni pirkumi mēdz veidot ievērojamu čeka daļu. Zini to sajūtu, kad iznāc no veikala iztērējis 20 eiro, bet, atnākot mājās, šķiet, ka neko neesi nopircis!?

Izmanto produktus, kas jau ir mājās

Pārskatot ledusskapi, saldētavu un pieliekamo skapīti, noteikti izdomāsi maltītes, ko vari pagatavot, piepērkot klāt tikai dažas sastāvdaļas. Ir laiks izmantot to pus-iesākto saldēto zirņu paciņu, atlikušos makaronus utt. Nedēļas beigās ledusskapis būs gandrīz tukšs un būs izmantots viss, kas ticis nopirkts.

Veido iepirkumu sarakstu

Katram produktam, ko plāno iegādāties, zini lietošanas mērķi. Izveido sarakstu secībā, kādā iesi cauri veikalam, lai iepirkšanās ir ātrāka un efektīvāka un izvairīsies no impulsīviem pirkumiem.

Ņem pusdienas līdzi

Vakariņās pagatavo divreiz vairāk ēdiena un atlikušo porciju ņem līdzi uz darbu – tas palīdzēs izvairīties no liekiem pusdienu tēriņiem. Pirms tam ieteicams iepazīties ar rakstu par ēdiena drošību.

Izvēlies lētāko un ērtāko iepirkšanās vietu

Izmanto lielveikalu un specializēto veikalu cenas un, ja iespējams, apmeklē tirgu un nakts tirgu. Ne vienmēr gan atmaksājas šķērsot pilsētu, lai iepirktos izdevīgāk. Dažiem pārtikas pirkšana internetā ar piegādi mājās būs labākais variants.

Izmanto akcijas piedāvājumus

Iepazīsties ar lielveikalu akciju bukletiem pirms ēdienreižu plānošanas un iekļauj nākamās nedēļas ēdienkartē tos produktus, ko vari iegadāties izdevīgāk, piemēram, laša fileju. Uz atlaidēm iegādājies to, ko uzskati par veselīgu un ko Tu izmanto bieži vai vari ilgi uzglabāt, piemēram, saldētus dārzeņus un ogas, svaigu gaļu (mājās to sasaldējot), konservētu produkciju.

Nepārspīlē ar atlaižu precēm

Ne viss, ko var dabūt pa lēto, ir vajadzīgs.

Pērc pākšaugus sausā veidā, nevis konservētā

Uz nakti liec mērcēties pupiņas, nākamajā dienā tās izvāri, sadali pa maisiņiem, sasaldē un ēd vēlāk.

Pērc vienkāršus produktus

Griķi un auzu pārslas nemaz nav sliktāki par kus kusu, kvinoju u.c. modernajiem produktiem.

Pērc vietējos un sezonas dārzeņus un augļus

Izvēlies, piemēram, dzeltenos kartupeļus, kas maksā desmitreiz lētāk, kā saldie kartupeļi. Pērc bietes, burkānus, kāpostus, ķirbjus, ābolus, bumbierus.

Nesezonas produktu vietā izmanto saldēto produkciju

Svaigas mellenes nesezonā ir dārgs prieks, taču saldētas mellenes papildinās Tavu maltīti par saprātīgu cenu.

Nepērc sastāvdaļas, kuras plāno izmantot tikai vienu reizi

Divreiz apdomā, vai nevari aizstāt kādu sastāvdaļu receptē ar krājumos jau esošu produktu, piemēram, kļavu sīrupa vietā izmantot medu. Starp citu, bezatkritumu veikalos iespējams iegādāties dažādus produktus uz svara, piemēram, rauga pārslas. Ja negaršos, vismaz nebūsi daudz iztērējis.

Nepērc gāzētos dzērienus

Gan veselībai, gan maciņam patiks vairāk, ja lielākoties dzersi ūdeni.

Izvairies pirkt iepriekš sagrieztu produkciju

Viss, kas ir iepriekš sagatavots ērtākai lietošanai, piemēram, zupu maisījums vakuumā un sagriezti augļi uzkodām, būs dārgāks. Skaties filmu vai klausies audio pārraidi, un paralēli darbojies virtuvē pats.

Neraizējies par bio, eko, organic, gluten free, vegan zīmēm

Lai ēstu veselīgāk, nav jāpērk ne bezglutēna, ne ekoloģiski audzēta produkcija. Veselīga uztura vadlīnijās parasti tiek uzsvērts, ka primāri būtu jāēd vairāk dārzeņu un augļu, nevis jāfokusējas uz piesārņojuma atliekām produktos. Pat tad, ja esi vegāns, vari aizvietot dārgos sojas jogurtus ar citām uzkodām vai dārgo riekstu pienu vari gatavot pats mājās.

Skaties cenu par produktu kilogramā

Dažkārt produkta viens iepakojums sver 300 g, savukārt cits šī paša produkta iepakojums 250g, bet cena ir vienāda. Pat piens tiek viltīgi iepakots 900 ml, nevis litra pakās, tāpēc pievērs uzmanību cenai litrā vai kilogramā. Ja Tev ir liela ģimene – lielie produktu iepakojumi noteikti būs daudz izdevīgāki.

Pievērs uzmanību produkta sastāvam

Bieži pārmaksājam par slavenāku zīmolu un glaunāku iepakojumu, bet sastāvs ir nemainīgs.

Pārbaudi derīguma termiņu

Dažkārt lielveikala plauktos redzami produkti ar esošās dienas termiņu. Izvēlies to, kas derīgs būs vairākas dienas.

Izmanto saldētavu

Ja neesi drošs, vai apēdīsi kādu produktu vai pagatavoto maltīti, pirms tā sabojājas, liec saldētavā. Ir tikai daži produkti, kuri saldējot un pēc tam atsaldējot nebūs labi, piemēram, svaigi kartupeļi. Pārējos produktus labāk sasaldē un pēc tam izmanto sautējuma pagatavošanai. Starp citu, neapēstās maizes šķēles var droši likt saldētavā un apēst vēlāk, bet nogatavojušies sasaldēti banāni ir izcili kokteiļiem.

Ēd mazāk gaļu

Veģetārās maltītes palīdzēs ietaupīt dažus eiro, pirms tuvojas algas diena. Ka olbaltumvielu avotu izvēlies sojas gaļu vai pagatavo dārzeņu – pākšaugu sacepumus, sautējumus un zupas.

Uz veikalu dodies paēdis! Lai kā mēs citreiz gribētu ietaupīt centus, atceries, ka Tavs laiks arī ir vērtīga valūta – izmanto to prātīgi! Vēl atceries – izmetot pārtiku, izmetam savu naudu.

Avots: MOVE magazine/MyFitness

TN - 3433
Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Sagaidām LIELDIENAS!

Sagaidām LIELDIENAS!

11. aprīlī no pulksten 11:00 piedāvājam Jums iegādāties garšīgus kuličus un pīrāgus, kā arī citus našķus pie sanatorijas “Jantarnij bereg” no Kolkas ielas!

Jantarnij Bereg

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornes pastaigu taka

Lielbornē jūs gaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka.

TAKA

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns atrodas Daugavpils novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

Maršruts Nr.787 ” Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vertības.

TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

Markovas pilskalns ir viens no mazākajiem latgaļu pilskalniem, valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

TAKA

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes bagātīgais brančs 4 personām līdzņemšanai vai ar piegādi mājās! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu Mārupē, Vītiņu ielā 4a, atlaide 20%

EUR 50 | Hercogs Mārupe

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi.

TAKA

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē ir Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem.

TAKA

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

No 19. līdz 21. jūnijam Valmieras peldbaseinā norisināsies Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā sportisti cīnīsies trīs dienu garumā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis.

TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

Pie Meduma ezera atrodas Medumu parks, kuru XX gs. sākumā iekārtoja Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis.

TAKA

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

Līksnas muižas parks atrodas Daugavpils novadā. 1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv