Ventspili atzīst par vienu no izcilākajiem tūrisma galamērķiem EDEN nacionālajā konkursā

2019. gada 3.decembrī notika Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā nacionālā konkursa "Veselības un labjūtes tūrisms 2019" Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) konference un apbalvošanas ceremonija, kurā Ventspils pilsētas tūrisma piedāvājums tika atzīts par vienu no labākajiem, sniedzot iespēju un tiesības Ventspils pilsētai izmantot EDEN zīmola kvalitātes zīmi, pilsētas kā tūrisma galamērķa atpazīstamas veicināšanai.

Šī gada LIAA izsludinātā konkursa tēma bija "Veselības un labjūtes tūrisms". Konkursa ietvaros ar terminu "veselības un labjūtes tūrisms" tiek saprasts tāda veida tūrisms, kura galvenais motīvs ir fiziskā un garīgā labsajūta, kas tiek nodrošināti ar dažāda veida produktiem un pakalpojumiem. Šī definīcija izslēdz "medicīnisko tūrismu", kas ir vērsts uz medicīniskās palīdzības sniegšanu, ieskaitot ķirurģiskos, klīniskos, rehabilitācijas un terapeitiskos pakalpojumus.

Labjūti veicina arī nesteidzīgās pastaigas, un atpūta dabā. Ventspils veselības un labjūtes piedāvājuma izstrādē izmanto tādas dabas resursu bagātības, kā Baltijas jūras piekraste, kuras varenību var baudīt turpat 12 km garajā Ventspils pilsētas jūras piekrastē, īpašu novērtējumu izpelnījusies Zilā karoga pludmale, Jūrmalas parks priežu mežu ielokā, Būšnieku ezers, Staldzenes pludmale un stāvkrasts. Jaunizbūvētā pilsētas DR infrastruktūra ar ieejām uz jūru aicina uz pastaigām ar suņiem un iespēju izbaudīt neskartu dabu. Zvejnieku ciemata vēsmas jūtamas Staldzenē, bet ostas un zvejniecības vēsturi iepazīt ļauj zvejas kuģu eksponāti "Azova" un "Grots" pie Dienvidu mola promenādes, savukārt mūsdienu zvejniecības darbību iespējams vērot turpat esošajā Zvejas ostā.

Viena no Ventspils pilsētas galvenajām nostādnēm ir piedāvāt gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem aktīva dzīvesveida uzturēšanas iespēju. Pilsētā regulāri norisinās dažādi sporta pasākumi veselīga dzīvesveida popularizēšanai – Velobrauciens sezonas atklāšanas pasākuma laikā, Piedzīvojumu parka maratons, Vislatvijas nūjošanas festivāls u.c. Attīstīta veloceliņu infrastruktūra, bezmaksas brīvdabas trenažieri, parki nesteidzīgām pastaigām vai skrējienam. Ģimenes ar bērniem priecē bērnu pilsētiņas un rotaļu laukumi.

Aktīvas atpūtas cienītājus aizrauj Ūdens piedzīvojumu un SPA kompleksa un Piedzīvojumu parka atrakciju apmeklējums, vasarā ūdens priekus piedāvā baudīt Pludmales akvaparks, savukārt ziemas priekus slēpošanas kalnā "Lemberga hūte". Ventspils pilsētas sporta infrastruktūru veido un papildina sporta halles un sporta nami, stadioni, peldbaseini. Olimpiskais centrs "Ventspils" ir viens no lielākajiem un modernākajiem sporta kompleksiem Latvijā, kas nodarbojas ar olimpiskās kustības popularizēšanu, augstu profesionālā sporta sasniegumu un masu sporta attīstības veicināšanu.

Tāpat Ventspilī ik gadu tiek attīstīti un saglabāti vēsturiski un dabas objekti, uzsverot kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšanu un tūrisma piedāvājuma attīstību. Pēdējais veiksmīgākais projekts - Dienvidrietumu rajona infrastruktūras attīstība. Jaunizbūvētās infrastruktūras celiņi uz jūru šķērso Eiropas nozīmes aizsargājamās teritorijas Pelēkās kāpas zonu.  Jaunie koka celiņi izbūvēti tā, lai saudzīgā veidā radītu pieeju kāpas sasniedzamībai un Baltijas jūras piekrastei. 2018.gadā pilnībā pabeigta projekta "Dabas lieguma "Būšnieku ezera krasts" infrastruktūras pilnveidošana" īstenošana, tādējādi pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iespēja mērot  8 km velomaršrutu visapkārt Būšnieku ezeram.

Pateicoties pilsētas veiksmīgai tūrisma attīstības stratēģijai, salīdzinot Ventspils tūrisma statistikas rādītājus par 2017. un 2018. gadu, naktsmītnēs nakšņojošo viesu skaits 2018. gadā pieaudzis par 2 200 viesiem (2017. gadā 72 700, 2018. gadā 74 900). Gultasvietu skaits 2018.gadā pieaudzis par 135 vietām (2017. gadā 2 494, 2018. gadā 2 629). Savukārt uzturēšanās ilgums naktsmītnēs 2017.gadā bija 2,52 naktis, bet 2018. gadā sasniedza 2,96 naktis.

LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava: "Šī gada konkursa tēma rosināja galamērķus parādīt, kā tiek izmantotas vietējās kultūras un dabas bagātības veselības un labjūtes tūrisma piedāvājuma veidošanā. Konkursa žūrija, apmeklējot konkursam pieteiktos galamērķus, iepazinās ar lieliskiem cilvēkiem, kuri dzīvē īsteno brīnišķīgas idejas un rūpējas par mūsu labsajūtu. Konkursa uzvarētājs – Veclaicene – ir fantastiska un pat vietējiem tūristiem vēl maz zināma un atklājama vieta. Veclaicenes stiprā puse žūrijas skatījumā noteikti bija spēja prezentēt šo vietu kā vienotu galamērķi, kurā viens pakalpojums papildina citu, prasmīgi tiek izmatoti vietējie resursi – daba, ainava, vietējie iedzīvotāji, viņu prasmes un radošums, vietējie produkti, tehnoloģijas - tas viss sasaistīts kopā vienotā piedāvājumā, izveidoti arī aktīvā tūrisma maršruti, tostarp, veselības takas."

Tūrisma galamērķu piedāvājuma novērtēšanas galvenie kritēriji atbilda Latvijas tūrisma attīstības pamatnostādnēm. Uzmanības centrā bija piedāvājuma kvalitāte, ilgtspēja, individualizācija, augsta pievienotā vērtība, tūristu iesaiste un iespēja tūristiem apgūt jaunu pieredzi. Ņemot vērā tūrisma nozares nepieredzēti straujo attīstību mūsdienu sabiedrībā, EDEN projektā ilgtspējas faktors uzskatāms par īpaši svarīgu.

Avots: Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs

LiveRiga - 3489
Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

Lieliski mākslas darbi Cēsu Izstāžu namā

Cēsu Izstāžu namā vēl līdz 25. oktobrim ikviens aicināts baudīt divu talantīgu mākslinieču - Andas Munkevicas un Jutas Rindinas mākslas darbus.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020

No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 restorānos.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki

Ceļojums laikā izstādē “Laika liecinieki"

Cēsu pils Bēniņu zāle aicina doties ceļojumā laikā, lai iepazītu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumu izstādē “Laika liecinieki”.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

TAKA

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

TAKA

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos

TAKA

Viesnīca

Viesnīca "Sventes muiža"

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

TAKA

Ziemas saulgriežu svinības Valmiermuižā

Ziemas saulgriežu svinības Valmiermuižā

Ziemas saulgriežu svinībās un tirdziņā “Gardu muti” 19. decembrī Valmiermuižas parkā ieradīsies tuvāki un tālāki mājražotāji un amatu meistari.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.

TAKA

Ziemassvētku tirdziņš

Ziemassvētku tirdziņš

12. decembrī Valmieras Rātslaukumā un pils pagalmā tradicionāli norisināsies Ziemassvētku tirdziņš.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv