Kuldīgā sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Ar tumsā zaigojošu gaismiņu spēlēm, gaišām domām un cerībām Kuldīgā sācies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. 2019. gada 1. decembrī, to ievadīs Kuldīgas galvenās egles gaismas rotas iedegšana Rātslaukumā, bagātīgs dāvanu tirdziņš un jau 16. Ziemas festivāla "Notici brīnumam" rosība.

Svinīgā Kuldīgas galvenās egles gaismas rotas iedegšana notiks 17.00 Rātslaukumā. Eglīte uz Kuldīgu atceļojusi no Īvandes pagasta, to pilsētas izdaiļošanai atvēlējusi Sedliņu ģimene. Egle izrotāta ar lampiņu virtenēm, gaismas bumbām un no lampiņu virtenēm gatavotām bantēm. Egles rotājumu darināšanu šogad uzņēmušās SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" darbinieces Kristīne Rubene un Kristīne Andersone. Pusstundu pirms un pēc egles gaismas rotas iedegšanas Baznīcas ielā ar performanci "Laternas" klātesošos iepriecinās Nīderlandes ielu teātra "Tukkersconnexion" mākslinieki, bet no 17.30 līdz 18.30 Rātslaukumā darbosies fotosalons "Sapņu kariete".

Pirmajā Adventa svētdienā Kuldīgā dažādi pasākumi norisināsies visas dienas garumā. No 12.00 līdz 18.00 Liepājas ielā norisināsies bagātīgs dāvanu tirdziņš, kurā savu produkciju piedāvās ap 100 tirgotāju. Tirdziņu rīko SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi". Tirdziņā visdažādākajām gaumēm un vecumiem būs iespējams iegādāties apģērbu un aksesuārus, gaumīgas rotaslietas, dažādas praktiskas un skaistas lietas, kas noderēs ne tikai pašam, bet arī citu apdāvināšanai. Netrūks arī dažādu gardumu: tirgū būs pieejamas pašceptas piparkūkas, cepumi, plātsmaizes, maize, dažādi saldumi, sieri, gaļas kūpinājumi, zivju produkcija, dzērieni un daudz kas cits.

Jauno sezonu sāks arī daudzu iecienītie stikla namiņi Rātslaukumā, kuros līdz pat Ziemassvētkiem nedēļas nogalēs būs iespējams iegādāties svētku dāvanas vai gardumus ikdienai un svētku galdam. Vienā no namiņiem savu preci tirgos mājražotāju kooperatīvs "Kuldīgas labumi", bet otrā – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatora paspārnē esošie uzņēmumi.      

Liepājas ielā 3 no 12.00  līdz 16.00 durvis vērs ģimeņu iemīļotā Rūķa istaba. Tur līdz pat Ziemassvētkiem vai ik dienu, izņemot pirmdienas, būs iespēja jauki un lietderīgi pavadīt laiku labā kompānijā, gatavojot Ziemassvētku dekorus, dāvaniņas, pārsteigumus vai gardumus. Iespējams, kādubrīd tur sastapsiet arī nevaļīgo, bet allaž omulīgo Ziemassvētku vecīti.

Liepājas ielā svētdien un arī pārējā laikā līdz Ziemassvētkiem kursēs īpaši izveidotais Ziemassvētku vilcieniņš bērniem jeb mobilā atrakcija, kas ļaus izbaudīt braucienu pa svētku noskaņā izrotāto gājēju ielu. Abos ielas galos bērnus iepriecinās īpaši izveidotas piparkūku mājiņas ar slidkalniņiem,.  

Kuldīgas kultūras centrā no 13.00 ikviens aicināts uz rūķu ziemas šeptēm lieliem un maziem ar  izzinošām, radošām un kārumu gatavošanas darbnīcām, laimes ratu, brīnumfoto salonu un tējotavu. 12.00 notiks koncertizrāde "Ezītis sniegā", bet 15.00 kinozālē izrādīs piedzīvojumu animācijas filmu "Sarkanās kurpītes un septiņi rūķīši".

Savukārt vecajā rātsnamā dienas gaitā piedāvās sveču darbnīcas gan ģimenēm, gan pieaugušajiem, kā arī būs iespējams apskatīt izstādi "Dzintara stāsts". Plašāk par darbnīcām un pieteikšanos tām: Fb.com/Vecaisratsnams/

Dienas otrajā pusē 16.00 Sv. Katrīnas baznīcā koncertā "Ģitāra un ērģeles Ziemassvētkos" muzicēs Ilona Birģele (ērģeles) un Armands Alksnis (elektriskā ģitāra). 18.00 Kuldīgas kultūras centra kinozālē varēs noskatīties romantisko komēdiju "Reiz Ziemassvētkos", bet 19.00 Rezidence Kafe Venta – apmeklēt grupas "My Radiant You" akustisko koncertu.

Izvērsta festivāla "Notici brīnumam" programma atrodama šeit.

Dažādi svētku gaidīšanas laika pasākumi Kuldīgā norisināsies līdz pat gada beigām. Lai ko svarīgu nepalaistu garām, sekojiet pasākumu programmai! Precīzus norises laikus radošajām darbnīcām, Rūķa istabai, Ziemassvētku dāvanu tirdziņam un koncertiem atradīsiet mājaslapās kuldiga.lv , visitkuldiga.lv un kckuldiga.lv.

Brīnumi notiek, ja tiem tic! Skaistu un brīnumainām sajūtām piepildītu svētku laiku Kuldīgā!

Avots: Kuldīgas novada pašvaldība

TN - 3433
Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns atrodas Daugavpils novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

Maršruts Nr.787 ” Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vertības.

TAKA

Pusdienu piedāvājums līdzņemšanai

Pusdienu piedāvājums līdzņemšanai

PIEDĀVĀJAM SILTAS PUSDIENAS VISAS DIENAS GARUMĀ BAUDĪT UZ VIETAS RESTORĀNĀ VAI SAGATAVOT LĪDZŅEMŠANAI! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu, atlaide 20%

EUR 4 | Hercogs Mārupe

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

Markovas pilskalns ir viens no mazākajiem latgaļu pilskalniem, valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

TAKA

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes bagātīgais brančs 4 personām līdzņemšanai vai ar piegādi mājās! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu Mārupē, Vītiņu ielā 4a, atlaide 20%

EUR 50 | Hercogs Mārupe

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi.

TAKA

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē ir Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem.

TAKA

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

No 19. līdz 21. jūnijam Valmieras peldbaseinā norisināsies Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā sportisti cīnīsies trīs dienu garumā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis.

TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

Pie Meduma ezera atrodas Medumu parks, kuru XX gs. sākumā iekārtoja Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis.

TAKA

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

Līksnas muižas parks atrodas Daugavpils novadā. 1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Sventes viesnīca**** un restorāns

Sventes viesnīca**** un restorāns

Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv