Apskati nominētās Latgales tūrisma pērles

Šodien, 2019. gada 8. novembrī, Krāslavas pils kompleksa staļļos norisināsies Latgales reģiona Tūrisma Gada balvas 2019 pasniegšana dažādās nominācijās. Šogad gada balva tiks pasniegta jau piekto reizi.

Iepazīsti nominētos Latgales tūrisma objektus arī Tu!

Kategorija – LABĀKĀ TŪRISTU MĪTNE PILSĒTĀ

 • HomeLike Hotel **** (Daugavpils). Četru zvaigžņu viesnīca Daugavpils centrā, booking.com vērtējums – 8,4.

 • Viesnīca "Biplan Hotel" *** (Daugavpils). Trīs zvaigžņu viesnīca piecu minūšu attālumā no Daugavpils centra, booking.com vērtējums – 8,7.

 • Apartamenti "VIN service" (Rēzekne). Deviņi apartamenti dažādās Rēzeknes vietās, vidējais vērtējums booking.com – 9.

 • Viesu māja "Dvinska" (Daugavpils). Viesu nams "Dvinska" atrodas Daugavpils centrā, booking.com vērtējums – 9,3.

 • Viesnīca "Lucia" (Ludza). Viesnīca atrodas Ludzas centrā, booking.com vērtējums – 9,3.

Kategorija - LABĀKĀ TŪRISTU MĪTNE LAUKOS

 • Baldas ūdensdzirnavas (Rēzeknes novadā). Viesu nams "Baldas ūdensdzirnavas" atrodas 18. gadsimtā būvētā atjaunotā dzirnavu ēkā ļoti skaistā gleznainā vietā Baldas upes krastā. Booking.com vērtējums – 9,8.

 • Viesu māja "Rudzupuķes" (Daugavpils novads). Viesu māja "Rudzupuķes" atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā - Sventē, netālu no dabas parka "Svente". Booking.com vērtējums – 8,6.

 • Viesu māja Svilpaunieki (Rēzeknes novads). Svilpaunieki ir divu stāvu apartamentu tipa viesu nams ar astoņiem dažādiem numuriņiem, atrodas blakus Lūznavas muižas Rēzeknes novadā. Booking.com vērtējums – 9,5.

 • Atpūtas komplekss "Dzerkaļi" (Ludzas novads). Piedāvā 15 dažādas ietilpības labiekārtotus namiņus, ir pieejama kvalitatīvi iekārtota stāvvieta auto kemperiem. Booking.com vērtējums – 9,1.

 • Elernes muiža (Daugavpils novads). Viesu māja ir renovēta ēka, kura uzcelta 1855. gadā. Atrodas dabas parka "Daugavas loki" teritorijā. Booking.com vērtējums – 9,7.

 • Atpūtas komplekss "Sventes Rasa" (Daugavpils novads). "Sventes Rasa" atrodas gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā. Booking.com vērtējums – 9,1.

 • Silene Resort&SPA (Daugavpils novads). Silene Resort & Spa ir miera osta, kur viesiem tiek piedāvāti ērti septiņi numuri luksa villās, grezns dabas spa, divi restorāni, grila un lobija bārs, pludmale. Booking.com vērtējums – 9,0.

 • Zirgu sēta "Klajumi" (Krāslavas novads). Zirgu sētā "Klajumi" atpūtniekus sagaida 13 zirgi, ar  prātīgu un prognozējamu raksturu, piemēroti arī jātniekiem bez pieredzes. Zirgu sēta atrodas 9 km no Krāslavas. Booking.com vērtējums – 9,2.

 • Motelis "Pie Kaupra" (Viļānu novads). Nupat pēc īstenota LEADER projekta piedzīvojis vērienīgas pārmaiņas un drīzumā atkal vērs savas durvis visiem ceļiniekiem.

Kategorija - LABĀKAIS JAUNAIS TŪRISMA OBJEKTS

 • Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija Preiļos. Mākslas galerija, kurā atrodas prasmīgi izvietotas izstāžu zāles ar motocikliem, kas būvēti pēc pasūtījuma un metāla mākslas priekšmeti skulptūru veidā. Vienīgais šāda veida objekts Latgalē.

 • LOST IN LATGALE – kajaku tūres Krāslavas novadā. Jauns, nebijis produkts Latvijas tirgū – vadīts videi draudzīgs laivu pārgājienu ar informatīvu saturu un izzinošām aktivitātēm, kas atšķirīgus, klientam interesantus un savu reģionu popularizējošus. Vienīgais šāda veida piedāvājums Latgalē.

 • Obelisk Farm – kaņepju ferma (Viļānu novads). Saimniecībā "Obelisk Farm" nodarbojas ar sējas kaņepju audzēšanu. Pastāvīgi tiek rīkoti dažādi pasākumi un meistarklases, ir izveidots kaņepju muzejs. Vienīgais šāda veida objekts Latgalē.

 • Rančo "Ozolmājas" – kontaktzoo (Balvu novads). Vieta  Ziemeļlatgalē, kur visai ģimenei ir iespēja iepazīties ar Rančo dažādajiem iemītniekiem, pabarot, apčubināt, pakasīt aiz austiņas vai deguntiņa un kādu varbūt arī paņemt klēpī!

 • Latgolys šmakovkys dadzynuotova (Kārsavas novads). Stiprais dzēriens no dabīgām izejvielām, kas iegūtas, ievērojot ilgtspējīgas lauksaimniecības principus. Ekskursijas, aizraujošs stāstījums un produkcijas degustācija.

 • Šmakovkas laboratorija Silene Resort &SPA (Daugavpils novads). Šmakovkas Laboratorija Silenē ir mūsdienīgs un stilīgs objekts ar klasiskajām un ilggadējām šī dzēriena ražošanas tradīcijām.

 • Fresh Terase/ Igors Nikitins. 2019. gadā atvērusies lounge tipa terase ir atpūtas vieta ar gardiem dzērieniem un ēdieniem un lieliskiem pasākumiem, kas ātri iekarojusi rēzekniešu un pilsētas viesu sirdis.

 • Mākslas galerija "Baltais zirgs" (Daugavpils). Mākslas galerijā "Baltais zirgs" var apskatīt Daugavpils gleznotāju, tēlnieku, tekstilmākslinieku un keramikas meistaru darbus, eksponātus var arī iegādāties.

 • Viesu māja "Fortūna", Deniss Lecks (Lauceses pagasts, Daugavpils novads). Viesu māja atrodas 5 minūšu braucienā no Daugavpils centra, booking.com vērtējums 7,9.

 • Medicīnas izstāde ar kontracepcijas ekspozīciju (Daugavpils). Kopējā 250 m2 platībā ir izvietoti ar medicīnu saistīti priekšmeti, dokumenti, fotogrāfijas, vēsta par to, kā ārstēja cilvēkus pagājušajā gadsimtā un agrāk.

 • Rekovas Dzirnavas (Viļakas novads). Unikāla vieta pašā austrumu pierobežā, kur ikvienam ir iespēja nobaudīt vietējo Latgales produktu garšu, dažādā izpildījumā.

 • Kempings "Uz salas" (Dagdas novads). Uz salas ir labiekārtota glempinga vieta uz salas Dagdas ezerā, Latgalē. Ideāls variants, kā būt tuvāk dabai, bet ar visu nepieciešamo komfortu.

Kategorija - INOVATĪVĀKAIS TŪRISMA PRODUKTS LATGALĒ   

 • Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija Preiļos. Unikāla mākslas galerija ne vien Latgales, bet arī Latvijas mērogā.

 • Viesu nams "Stikāni" un Dabas tūres putnu vērošanas ekskursijas Rēzeknes novadā. Pilnībā nokomplektēts nišas tūrisma – putnu un citas dzīvās dabas vērošanas entuziastiem.

 • Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu muzejs un šmakoukas muzejs Rēzeknes novadā. Viens no ekskluzīvākiem un populārākajiem muzejiem ar tik specifisku izklaides piedāvājumu.

 • Baltais Vakars Silene Resort&SPA (Daugavpils novads). Galvenais kūrorta koncertlaukums uz vienu vakaru pārtop elegantā viesu hallē ar uzklātiem vakariņu galdiem svaigā gaisā un tas viss tikai baltā krāsā.

 • Oskars Maculevičs / KUUP kafijas grauzdētava (Rēzeknes novads). Vienīgā speciality kafijas grauzdētava Latgalē. Izcila garda kafija un aizraujošas ekskursijas.

 • Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrība (Daugavpils)/ Medicīnas izstāde ar kontracepcijas ekspozīciju (Daugavpils). Ekspozīcijas mērķis ir parādīt apmeklētājiem, kāda medicīna bija agrāk, kā mainījies aprīkojums, instrumenti utt. Īpašs uzsvars likts uz kontracepciju, un te mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību.

 • Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Daugavpils). Te piedāvā izpētīt daudzas 21. gadsimta tehnoloģija un tā ir lieliska vieta atpūtai, mācībām un izklaidei draugu un ģimenes lokā.

 • Millions Star Hotel (Viļakas novads). Pašiem sava miljons zvaigžņu viesnīca, vienīgais šāda veida piedāvājums Latgalē.

LOLITAS KOZLOVSKAS IZCILĪBAS BALVA TŪRISMĀ

Zemnieku saimniecība Kotini (Viļakas novads)

Kā saimniecība z/s Kotiņi darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, pamatnodarbošanās ir graudkopība, bet tūrisma nozarei pievērsušies salīdzinoši nesen, Un šis gads bija īpaši ražīgs, Tūrisma pieaugums vairāk nekā par pusi no 1600 apmeklētājiem 2018 gadā līdz 3500 apmeklētājiem 2019. gadā. Šogad piedalījušies dažādos pasākumos, izstādēs, gadatirgos, kā arī pie sevis rīkojuši Lauku dienu pasākumu tā popularizējot Latgales reģionu - veiksmīgi startējuši pasākumā Novada garša Krāslavā un noslēguma pasākumā Hanzas peronā, piedalījušies Marienhauzenas ģimeņu festivālā,  Šmakaukas festivālu, Vegānu festivālā Rīgā, Riga Food, kā arī citi pasākumi. Atvēruši interneta veikalu, kā arī veiksmīgi sevi popularizē Facebook un Instagram - parādot sevi kā labu piemēru digitalizācijas laikmetā. Veiksmīgi veido dažādas sadarbības ar citiem uzņēmējiem! Vienmēr atsaucīgi uzņem tūristu grupas, viesmīlīga uzņemšana un aizraujošs stāstījums par saimniecību, kā paši par sevi saka stand-up 1 stundas garumā.

Latgales Vēstniecība GORS

Latgales vēstniecība GORS ir sevi pierādījusi ne vien kā koncertzāli, bet kā spēcīgu kultūrtūrisma objektu reģionā. Augsta atbildības sajūta par darbu, izcila klientu apkalpošanas kvalitāte, pasākumu programmas dažādība - tas viss piesaista tūristus ne vien no Latgales, bet arī no pārējās Latvijas un ārvalstīm. Gors ir sevi pierādījis kā Latgales vārda un vērtību nesējs visas Latvijas kontekstā.

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3450
Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Slutišķu sādža un vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža un vecticībnieku lauku sēta

Daugavas ielejas ielokā no ziņkārīgām svešinieku acīm paslēpies Slutišķu vecticībnieku ciems, kas ir mīklains un nezināms.

TAKA

Gailenes ir klāt!

Gailenes ir klāt!

Aicinām nobaudīt mūsu šefpavāra radīto Gaileņu ēdienkarti elegantajā restorānā View un vasarīgi šarmantajā Seafood & Oyster Terrace ar lielisku skatu uz jūru.

EUR 16 | Baltic Beach Hotel & SPA

Skaties un klausies Gauju 2020

Skaties un klausies Gauju 2020

Īstenojot projektu “Skaties un klausies Gauju 2020”, 17. jūlijā Siguldā notiks akustiskās mūzikas koncerts pie Gaujas.

Siguldas novada TIC

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Vasaras maigums

Vasaras maigums

Lutinošas brīvdienas Jūrmalā. Baseins ar siltu jūras ūdeni, SPA programma pēc izvēles, bagātīgas brokastis ar skatu uz jūru un ērts numurs saldam miegam.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

Muzikālās brokastis Siguldā

Muzikālās brokastis Siguldā

Svētdien, 19. jūlijā, plkst. 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā, Muzikālo brokastu cikla koncertā, ikviens aicināts baudīt Kremerata Baltica solistu uzstāšanos.

Siguldas novada TIC

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI

Izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī gan Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu.

TAKA

Kvadraciklu un Bagiju noma

Kvadraciklu un Bagiju noma

Atīvās atpūtas trase “Burtnieki” ir lieliska vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem, atpūtai kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas bāze ''Vīrogna

Atpūtas bāze ''Vīrogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Vīragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Vīrogna”!

TAKA

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku.

TAKA

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību.

TAKA

Egļukalna meža taka

Egļukalna meža taka

Jaunais pastaigu maršruts vijas ap Egļukalnu, kas sniedzas 220 metrus virs jūras līmeņa un ir augstākā virsotne Augšzemes augstienē.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Simjūda gadatirgus

Simjūda gadatirgus

10. oktobrī Valmierā norisināsies viens no rudens gaidītākajiem notikumiem pilsētā – Simjūda gadatirgus, kurā ik gadu pulcējas gan tuvāki, gan tālāki tirgotāji.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Raiņa māja Berķēnelē

Raiņa māja Berķēnelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv