Izbaudi atpūtu Jūrmalā kopā ar ģimeni

Rudens Jūrmalā ir tad, kad šallē ietītie vaigi ir sārti no svaigā gaisa, kad mēteļa kabatas pietūcītas pilnas spīdīgu kastaņu, noplūktu mežrozīšu augļu un vētras izskalotu gliemežvāku, un no zābaka var izbērt smiltis, jo pludmale joprojām ir jūsu. Kad adītajā cepurē ir ieķērušās rūsganas skujas, bet pie cimda pielipuši priežu sveķi. Jūrmala ir vieta, kur mazie un lielie var doties atklājumu maršrutos un atpūtas priekos.

Īsākas un garākas pastaigas dabā

Dzintaru mežaparks ir brīnišķīga vieta, kur aktīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem, izbaudot priežu meža gaisu un izkustoties skrituļslidotāju celiņos, skeitparkā, rotaļu un sporta spēļu laukumos. Ziemā mežaparks pārvēršas Gaismas parkā un iepriecina ar pasakainiem gaismu tēliem.

24 kilometru garā Jūrmalas krasta līnija aicina nūjotājus, skrējējus un riteņbraucējus vai vienkārši pastaigu mīļotājus mērot ceļu gar jūru. Zemā rudens saule ļauj bērniem smiltīs priecāties, cik gara ir kļuvusi ēna! Bet ar gumijas zābakos droši tērptām kājām var mērīt, cik tālu krastā sniedzas viļņa mēle. Šūpoles, slidkalniņi un citas atrakcijas te paliek arī pēc vasaras. Dzintaru pludmalē ir apgaismota koka pastaigu laipa no Dzintaru koncertzāles līdz Majoriem.

Ķemeru Nacionālais parks ir viens no skaistākajiem dabas parkiem Latvijā. Īpaša burvība tam piemīt tieši rudenī. Teiksmaina pastaiga pa dēļu laipām ir brīnišķīga iespēja bērniem iepazīt augsto purvu un tā iemītniekus, vērot dabu, kā tā mainās – ar zeltainām koku lapām, gājputnu klaigām un maģisku miglu.

Ķemeru Nacionālajā parkā, mitro mežu ieskautajos Vēršupītes krastos, atrodas dabas izglītības centrs "Meža māja". Apkārtni var izstaigāt gida pavadībā, piesakoties tematiskām nodarbībām, kā arī bez gida. Turpat netālu slejas skaistā Ķemeru viesnīca, kurai līdzās aug milzīgs un saliecies riekstkoks – vilinošs un ērts, lai kāpelētu.

Maršruts meklētājiem un atklājējiem

Vides objekti var kļūt par aizraujošu maršrutu ģimenēm ar iespēju iepazīt Jūrmalu. Ceļojumu var sākt pie Latvijā vecākā globusa Jomas ielas galā, kuru bērni aicināti iegriezt un var pa to dobji paklauvēt. Majoru pludmalē mēģiniet uzrausties mugurā bronzas Bruņurupucim, bet Lielupes krastā labiekārtotā Majoru peldvietā arī pēc vasaras slejas rotaļu laukums "Kuģis", kurā bērni var justies kā īsti jūrnieki, kapteiņi vai pirāti.

Skvērā iepretim Majoru stacijai pamanīsiet skulptūru ar Lāčplēsi, kurš ar zobenu uzvar ļauno pūķi. Dubultos, Aspazijas mājā, kas ir neparasts un skaists Jūrmalas muzejs, atrodiet vairākus kaķus, kas nav īsti, bet varbūt tomēr ir, jo kustas? Otrā stāva verandā ieskaties tālskatī: vai redzi jūru?

Ķemeros bērns varbūt aizspiedīs degunu, taču sēravoti ir ārkārtīgi veselīgi un viens no tiem saucas Ķirzaciņa un izplūst pa ķirzakas muti. Ja ceļojumu gribat noslēgt "pasaku pilī", vērts pieteikt ekskursiju Kristapa Mornberga vasarnīcā Dzintaros. Ēkas arhitektūra un interjers pārsteigs un apburs kā lielos, tā mazos. Iekļaujiet maršrutā arī Jūrmalas brīvdabas muzeju, kur drosmīgākie ieraudzīs baisus jūras iemītnieku žokļus un milzu zivju spuras.

Izzinoši un radoši

Ja laikapstākļi nav tik patīkami, lai uzturētos ārā, iegriezieties Jūrmalas pilsētas muzejā. Muzeja ekspozīcijas par kūrorta vēsturi vecākiem rosinās atmiņas par bērnību, savukārt mazajiem muzeja apmeklētājiem tā būs iespēja iejusties pludmales atmosfērā, muzejā būvējot smilšu pilis.

"Korso brīnumi Jūrmala" ir zinātkāres centrs, kurā bērns jau no mazotnes var iepazīst eksaktās zinātnes un attīstīt loģisko domāšanu. Centrs būs saistošs visai ģimenei, jo interesantā veidā pastāstīs par to, kas ir fizika un kādiem likumiem pakļaujas visdažādākie priekšmeti – kādēļ vilnas materiāls elektrizē priekšmetus, kā darbojas gravitācija un kas ir inerce.

Jūrmala piedāvā arī kino seansus un leļļu teātra izrādes. Brīvdienu plāns – kopīga ģimenes filmas noskatīšanās kinoteātrī "Star Cinema Jūrmala", kas atrodas galerijā "Korso". Divas mazās kinozāles piedāvā izcilu skaņu un attēlu un ļoti ērtus krēslus. Seansam iespējams izvēlēties gan kino jaunumus, gan pasūtīt filmu no kinoteātra multimediju bibliotēkas. Jūrmalas teātrī Bulduros ir skatāmas leļļu teātra izrādes, šosezon repertuārā ir "Diegabikša piedzīvojumi" un "Tuntuļu Jurītis".

Ūdens prieki lieliem un maziem un brīvdienu brokastis

Ūdens atrakciju parkā "Līvu Akvaparks" katrs no ģimenes atradīs sev piemērotāko atpūtas veidu, jo parks ir sadalīts trīs zonās: aktīvās (slidkalniņu) atpūtas zona, ģimenes atpūtas zona un spa komplekss. Vairāk nekā 20 dažādi slidkalniņi, 10 dažādu dziļumu un lielumu baseini, atrakcijas bērniem, SPA komplekss ar četrām pirtīm, auksto baseinu, sāls kambari, burbuļvannām, gaisa un zemūdens masāžas iekārtām – prieks visai ģimenei! Arī viesnīcās un SPA centros padomāts par katru no ģimenes – skaistumkopšanas procedūras mammai, relaksējoša masāža tētim un pozitīvi uzlādējoša masāža bērnam jau no trīs gadu vecuma.

Pastaigas dabā un veselības kūres brīvdienu rītos iespējams apvienot ar nesteidzīgām vēlajām brokastīm jeb branču. Vairāki Jūrmalas resorāni, kafejnīcas un viesnīcas piedāvā nobaudīt gan izsmalcinātu bufeti, gan tradicionālus brokastu ēdienus, rītam laiski pārejot pusdienlaikā, lai dotos tālāk rudenī ar jaunu sparu.

Vairāk informācijas par īpašajiem piedāvājumiem var lasīt mājaslapā visitjurmala.lv vai lejuplādējot mobilo aplikāciju Visit Jurmala.

Avots: visitjurmala.lv

Turība - 3450
Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma.

TAKA

Kokgriešanas meistara darbnīca

Kokgriešanas meistara darbnīca

Varis Vilcāns ir koktēlnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

Laivu un plostu braucieni

Laivu un plostu braucieni

Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru.

TAKA

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Mākslas izstāde STOP MAKING SENSE

Mākslas izstāde STOP MAKING SENSE

No 7. augusta Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE”.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv