Uzlādē savu enerģiju Jūrmalā

Tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra var nokļūt pavisam citā ritmā – Baltijas jūras viļņu apskalotajā kūrortpilsētā Jūrmala. Pilsētas pludmales, bruģētās ielas, priežu meži un nami ar stiklotām verandām noklāj šauru pussalu, kas kartē šķiet kā pirkstos izstiepta starp Rīgas jūras līci un Lielupi. Rudens ir laiks, kad pilsētā pamostas tās mierīgais gars, un ir vilinoši Jūrmalu izstaigāt krustu šķērsu, lai pēc tam ienirtu kūpošos SPA.

Pastaigas gar jūru un upi arī rudenī

Nekad pa pludmali nav tik viegli staigāt kā rudenī, kad smiltis mitrajā gaisā pieblietējas un iešana kļūst ērtāka. 24 kilometru garā Jūrmalas krasta līnija aicina gājējus, nūjotājus, skrējējus un riteņbraucējus mērot ceļu gar jūru dabiski jonizētajā gaisā. Zemā rudens saule ļauj bērniem smiltīs priecāties, cik gara ir kļuvusi ēna! Šūpoles, slidkalniņi un citas atrakcijas pludmalēs paliek arī pēc vasaras. Bērni var aktīvi izkustēties arī Lielupes krastā: Majoros, netālu no Lejas un Plūdu ielas krustojuma, iekārtota bērnu rotaļu pilsētiņa "Kuģis". Vasarā sasilusī Lielupe rudenī atdziest vien pamazām. Dzestros rītos, reizēm pat visas dienas garumā virs upes sabiezē skaista migla. Ja palaimējas, var piedzīvot arī auksto jūras miglu, kas iesoļo pilsētā strauji kā balts mākonis. Vakaram satumstot, virs jūras horizonta, prom no pilsētas gaismām, var vērot vienu no rudens lielajām izrādēm – melnās, zvaigžņotās debesis. Diennakts tumšā laika viesiem Dzintaru pludmalē ir apgaismota koka pastaigu laipa 850 metru garumā, posmā no Dzintaru koncertzāles līdz Majoriem.

Dodies mežā un iepazīsti tīreli ar purva kurpēm

Piemērots apģērbs, ērti apavi, termoss, uzkoda, un esat gatavi doties garās pastaigās Jūrmalas purvos un mežos. Trešdaļu Jūrmalas urbāno zonu klāj meži, kas pilsētā nodrošina izcilu gaisu. Mežiem apaugušās kāpas ir vieta skaistām rudens pastaigām. Ragakāpas dabas parkā starp gadsimtiem senām priedēm ved divu kilometru gara koka laipa, kuru ejot, dzirdēsiet un redzēsiet jūru. Priežu mežu kā pilsētas parku var baudīt Dzintaru mežaparkā, kur starp melleņu mētrām, bērnu laukumu, basketbola groziem, skeitparku un skrituļslidotāju trasēm var arī atpūsties uz vācu dizainera Konstantīna Gričiča krēsliem.

Jūrmalas kartes brīnumzeme nenoliedzami ir Ķemeru Nacionālais parks. Dabas parks ir milzīgs, vairāk nekā 38 tūkstoši hektāru, trešais lielākais Latvijā, un daļa no tā atrodas Jūrmalas teritorijā. Lielais Ķemeru tīrelis, tūkstošiem gadu neskarts sūnu purvs, ir neaizmirstama ainava, kuru iespējams izstaigāt pa 3,4 kilometrus garu tīreļa laipu un uzkāpt skatu tornī. Jaunu sajūtu meklētāji tīreli var mērot ar purva kurpēm – īpaši pielāgotām sniega kurpēm, kas ļauj pārvietoties pa purvu visa gada garumā. Lielā Ķemeru tīreļa pārgājiens purva kurpēs piemērots arī skolas vecuma bērniem un gados vecākiem cilvēkiem. Varbūt izdosies dzirdēt dzērves, kas rudenī purvos pulcējas lielos baros un uzkrāj spēkus migrācijai!

Stiprini imūnsistēmu baseinā un palutini sevi

Dziednieciski SPA kļuvuši par Jūrmalas teritorijas dvēseli pat vēl pirms pilsētas dibināšanas, pirmajai dziednieciskajai peldiestādei Latvijā atveroties Ķemeros 1838. gadā. Peldēšana atslogo muskuļus, nomierina prātu un stiprina imūnsistēmu, kas rudenī ir ļoti svarīgi. Jūrmalā ir dažāda izmēra baseini SPA viesnīcās, fitnesa centros un sanatorijās (pārsvarā celiņi ir 25 metrus gari) – ar siltu jūras ūdeni, minerālūdeni un ar minimāli hlorētu ūdeni. Pieejamas arī peldēšanas nodarbības un ūdens aerobika.

Peldes atkarībā no piedāvājuma var apvienot ar pirti, saunu, sāls istabu, jogu. Enerģijas atjaunošanai iespēju daudz: masāža ar pīlādžu losjonu, ar vulkāniskajiem akmeņiem, pīlings ar dzintara pulveri, ajūrvēda, aromterapija, dūņu procedūras, spa kapsulas, pasakainas maskas sejai. Īpašas masāžas arī bērniem un topošajām māmiņām. Pastaigas dabā un veselības kūres brīvdienu rītos iespējams apvienot ar nesteidzīgām vēlajām brokastīm jeb branču. Vairāki Jūrmalas resorāni, kafejnīcas un viesnīcas piedāvā nobaudīt gan izsmalcinātu bufeti, gan tradicionālus brokastu ēdienus, rītam laiski pārejot pusdienlaikā, lai dotos tālāk rudenī ar jaunu sparu.

Par īpašajiem sezonas piedāvājumiem variet uzzināt arī lejupielādējot mobilo aplikāciju "Visit Jurmala". To bez maksas var lejupielādēt tādās vietnēs kā App Store (iPhone mobilajiem tālruņiem) un Google Play (Android tālruņiem).

Avots: visitjurmala.lv

Turība - 3450
Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma.

TAKA

Kokgriešanas meistara darbnīca

Kokgriešanas meistara darbnīca

Varis Vilcāns ir koktēlnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

Laivu un plostu braucieni

Laivu un plostu braucieni

Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru.

TAKA

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Mākslas izstāde STOP MAKING SENSE

Mākslas izstāde STOP MAKING SENSE

No 7. augusta Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE”.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv