Kuldīgā norisināsies starptautiskais skatuves mākslas festivāls «Teātris ir visur Kuldīgā»

2019. gada 19. un 20. oktobrī jau ceturto gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju Kuldīgas pilsētvidē turpinās Starptautiskais skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā", pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot interesantu, izglītojošu un aizraujošu kultūras pieredzi.

Turpinot festivāla programmu veidot dažādu, tādā veidā aptverot kuldīdznieku un pilsētas viesu radošās intereses, arvien tiek piesaistīti jauni mākslinieki, vienlaikus turpinot draudzīgas saites ar festivāla ilggadējiem draugiem. Teātra trupa KVADRIFRONS, Liepājas Leļļu teātris, Izrāžu apvienība "Panna" un horeogrāfe Olga Žitluhina festivāla programmā ienesīs jaunas un ilgi gaidītas vēsmas.

Festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" 2019. gada virsuzdevums ir nemainīgi stabils – turpināt piedāvāt iespējas apmeklētājiem iesaistīties notikumā ar iespēju izglītoties, gūstot jaunas iemaņas un prasmes. Olga Žitluhina – horeogrāfe, dejotāja, Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla "LAIKS DEJOT" mākslinieciskā direktore un daudzu horeogrāfiju autore dejas un teātra izrādēm Latvijā un pasaulē – vadīs laikmetīgās dejas meistarklasi "Vienkārši pietiek", kurā tiks apspēlēta mūsdienu straujā dzīvesveida tēma un uzdots jautājums – kāpēc viss notiek tik ātri? Gluži pretēju pieredzi varēs gūt punktiņmandalu meistarklasē Sarmītes Eidukas vadībā, kur punktiņmandalu tehnika palīdzēs apstādināt skrejošās domas un vairot prieku. Ķīniešu māksliniece un arhitekte Mary Zhang, kura pagājušā gada festivālā veidoja momentskices visiem notikumiem, šogad ar savām zināšanām dalīsies kaligrāfijas skolā.

Abās festivāla dienās gaidāmi notikumi ģimenēm ar bērniem. Kuldīgas novada muzejs gados jaunākos apmeklētājus gaidīs ikgadējā radošajā darbnīcā "Teātris ir visur" ar tēmu "Noķer savējo!", aicinot bērnus atainot savu vissaistošāko kultūras pieredzi. Kuldīgas kultūras centra Kino zālē bērnus un viņu vecākus sagaidīs aizraujoša objektu teātra izrāde "Kur zirgi?" Liepājas Leļļu teātra izpildījumā. Izrāde pašiem jaunākajiem teātra cienītājiem radošā veidā stāstīs par zemūdens pasauli un to, kādu ietekmi rada vides piesārņojums, kas ir aktuāla problēma visā pasaulē. Atsaucoties uz pagājušajā gadā patiesi lielo interesi par leļļu un objektu izrādi "Mazā raganiņa", festivāla organizatori ir gandarīti izrādi ar tādu pašu nosaukumu uzņemt atkārtoti – šoreiz festivāla draugu, Latvijas Leļļu teātra un režisores Lailas Kirmuškas, skatuves versijā. Teātris Otfrīda Preislera darbu iestudē no jauna ar pirmizrādi Rīgā 4. oktobrī.

Festivāla pirmās dienas noslēgumā gaidāma kino skate ar spilgtākajām Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas studentu īsfilmām "Ģimenes stāvoklis: neprecēts", "Zaķis", "Viss ir kārtībā", kā arī dokumentālā filma "Augstākā prioritāte". Lomās iejutušies tādi Latvijā zināmi aktieri kā Vilis Daudziņš, Uldis Dumpis, Ivars Krasts, Inga Apine, Agnese Cīrule u.c.

"Teātris ir visur Kuldīgā" arī šogad aicinājis piedalīties Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri, kas festivālā viesosies ar divām izrādēm – festivāla direktores Danas Bjorkas režijā tapušo darbu "Lūk, istaba šī…", kas 2018. gada nogalē teātrī atklāja jaunu spēles laukumu ar neparastu nosaukumu – "Kvarķirņiks" un festivāla ietvaros mājīgā atmosfērā ar dzeju un dziesmām norisināsies Padures muižā. Otra M. Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde būs režisora Intara Rešetina iestudējums "Patiesība", kas kā Floriana Zellera komēdija ir spoguļattēls mūsdienu sabiedrībai tās visos slāņos – politiskajā, mākslinieciskajā un sadzīviskajā.

Šogad starp festivāla māksliniekiem arī Izrāžu apvienība "Panna" ar komēdiju "Tāda es esmu" un aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā. Izrāde ir komiski nopietns mēģinājums celt latviešu sievietes pašapziņu. Tajā tiek atklāts latviešu sievietes miesas stāsts, kurā tiek veikta pilnīga ķermeņa inventarizācija. Jauno teātra mākslinieku trupa "KVADRIFRONS" festivālā aicinās uz režisores Paulas Pļavnieces izrādi "Vecmāmiņu valsts", kas pirmizrādi piedzīvoja šovasar Cēsīs festivālā "Lampa". Izrādē teātra trupa kopā ar draugiem, laikabiedriem un Kuldīgas pamatskolu koristiem izstāstīs stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Tā ir izrāde par mūsu vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas.

Kuldīgas pilsētas ielās iedzīvotājus un viesus ar vairākām performancēm abās festivāla dienās dažādos laikos iepriecinās jau zināmie mākslinieki no "Circo Baffo". Šoreiz apvienība parādīsies jaunā formā – trīsdaļīgā fantāzijas izrādē ar impresionistu gleznām. Performanču laikā skatītājiem būs iespēja ziedot līdzekļus Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa restaurācijai.

Skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur" pirmo reizi tika rīkots 2016. gada 8. un 9. oktobrī. Festivāls "Teātris ir visur" notiek ar Kuldīgas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Projekta organizators un idejas autors ir nodibinājums "Skatuves Mākslas Producentu fonds".

Plašāka informācija kuldiga.lv

Avots: kuldiga.lv

TN - 3433
Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta”

Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns

Vecračinas pilskalns atrodas Daugavpils novada Naujenes pagastā Daugavas labajā krastā Vecračinas sādžā, 2,5 km uz D no Izvaltas dzelzceļa stacijas.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

VELOMARŠRUTS NR.787 ” SILENES DABAS PARKS”

Maršruts Nr.787 ” Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vertības.

TAKA

Pusdienu piedāvājums līdzņemšanai

Pusdienu piedāvājums līdzņemšanai

PIEDĀVĀJAM SILTAS PUSDIENAS VISAS DIENAS GARUMĀ BAUDĪT UZ VIETAS RESTORĀNĀ VAI SAGATAVOT LĪDZŅEMŠANAI! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu, atlaide 20%

EUR 4 | Hercogs Mārupe

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

MARKOVAS PILSKALNS UN IZZIŅAS TAKA

Markovas pilskalns ir viens no mazākajiem latgaļu pilskalniem, valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

TAKA

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes brančs līdzņemšanai!

Ģimenes bagātīgais brančs 4 personām līdzņemšanai vai ar piegādi mājās! Atbraucot pašiem pakaļ uz restorānu Mārupē, Vītiņu ielā 4a, atlaide 20%

EUR 50 | Hercogs Mārupe

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja – vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi.

TAKA

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers”

Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē ir Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem.

TAKA

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā

No 19. līdz 21. jūnijam Valmieras peldbaseinā norisināsies Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā sportisti cīnīsies trīs dienu garumā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). Parka platība – 8,5 ha, no tiem 0,21 ha aizņem dīķis.

TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

MEDUMU PARKS UN TAKA

Pie Meduma ezera atrodas Medumu parks, kuru XX gs. sākumā iekārtoja Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis.

TAKA

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

LĪKSNAS MUIŽAS PARKS (LĪKSNAS TAKAS)

Līksnas muižas parks atrodas Daugavpils novadā. 1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Sventes viesnīca**** un restorāns

Sventes viesnīca**** un restorāns

Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv