Ceļotāja stāsts: 200 kilometri ar kājām pa kalniem

Nepāla ir pasaulē visaugstāk esošā valsts, arī tās reljefs ir viens no kalnainākajiem pasaulē. Vairāk nekā 40 % šīs salīdzinoši mazās Dienvidāzijas valsts teritorijas atrodas augstāk par 3000 metriem virs jūras līmeņa.

Nepālas ziemeļu daļā atrodas Everests un tāpat arī vēl septiņas no desmit augstākajām pasaules virsotnēm atrodas Nepālā. Jau uz papīra tas izskatās iespaidīgi, bet piedzīvojumu meklētājiem Nepāla neapšaubāmi ir ekstrēms galamērķis. Arī ceļotājs un fotogrāfs Roberts Langs (29) alka piedzīvot tieši to. 2018. gada aprīlī kopā ar ceļotāju kluba "Nipernaadi" biedriem viņš devās ceļā, lai šķērsotu Annapūrnas kalnu masīvu, apmeklētu gandrīz 5000 metru augstumā esošo Tiličo ezeru un šķērsotu 5416 metru augstumā esošo Thorong La pāreju.

Nepāla ir viena no nabadzīgākajām valstīm pasaulē. Tās platība ir apmēram par 2,2 reizes lielāka par Latviju, bet iedzīvotāju blīvums uz vienu kvadrātkilometru Nepālā ir gandrīz 5 reizes lielāks nekā Latvijā.

Galvaspilsētā Katmandu dzīvo apmēram miljons cilvēku, bet visiem visu laiku ir ko darīt. Visos stūros ir cilvēki un visi ar kaut ko nodarbojas: būvē, taisa rokdarbus, pārdod augļus vai rotaslietas. Visi kaut kur dodas. Toties kalnos apdzīvotība ir jūtami retāka. Nepāla pati par sevi ir pietiekami eksotiska, lai piedāvātu interesi gan rosību un kņadu mīlošam, gan vientulību alkstošam cilvēkam.

Vietējā valūta ir rūpija. 50 rūpijas eiro valūtā ir apmēram 35 centi, kas tūrista kabatā Nepālā visticamāk ir vismazākā banknote.

Šīs valsts dīvainība ir tā, ka dažs labs šeit, strādājot smagu darbu, nopelna 100 rūpijas dienā. Kādudien uz ielas ubagojošai meitenei vienkārši tāpat iedevu pusi no tās. Kad uzzināju, kāds ir dienas atalgojums Nepālā, sapratu, ka, vēloties izdarīt ko labu, patiesībā rīkojos nepareizi. Ja ar ubagošanu var saņemt tikpat lielas summas, ko citi nopelna smagā darbā, tas devalvē darba vērtību un garākā perspektīvā degradē sabiedrības attīstību.

Nepālā izplatītas divas galvenās reliģijas – budisms un hinduisms. Tādēļ turienes ļaudis ir vieni no labsirdīgākajiem, jo viņu ticība lielā mērā balstās uz to, ka viss ļaunais un viss labais, ko dari, nāks tev atpakaļ. Viena no tradīcijām ir iekārt lūgšanu dēlīšus. Tos var sastapt dabā ap kokiem, kalnos un it visur pilsētā. Uz lūgšanu dēlīšiem uzrakstīti laba vēlējumi, ko vējš izplata tālāk. Dēlīši netiek aizvākti, tādēļ laika zobs tos saplosījis driskās, tomēr tas nekādi nemazina to skaistumu.

Nepāla ir kontrastu zeme. Tā ir vienlaikus gan agrāra un atpalikusi valsts, gan arī tāda, kurā stipri jūtama rietumu sabiedrības ietekme. Coca-Cola dzērieni tiek pārdoti kastēm, bet tīrs dzeramais ūdens dabūjams vienīgi pudelē. Staigājot pa kalnu takām, var uziet daudzus ciematus, kuros saglabājies savdabīgais dzīvesveids un tradīcijas. Gados vecāki ļaudis pretimnācējiem dažkārt rāda mēli, lai pierādītu, ka viņi ir cilvēki nevis pūķi, jo pūķiem mēle ir zaļa. Tad arī pašam tieši tāpat ir jāatver mute un jāparāda mēle, tādējādi pierādot, ka arī esi cilvēks.

Kontrasti izpaužas arī diženās ainavās, kurās sniegotās kalnu virsotnes nomaina akmeņainās klintis un iekārtie tilti pāri kalnu strautiem, bet tālēs paveras draudīgi brakšķošais šļūdonis.

200 kilometrus garais pārgājiens kājām kalnos un pielāgošanās apstākļiem 5400 metru augstumā nav joka lieta. Kalnos lidojoši helikopteri, kas savas spējas pārvērtējušus tūristus nogādā atpakaļ civilizācijā, nav nekas neparasts. Šāda veida gājiens nozīmē nedēļām ilgu nakšņošanu tējas namiņos vai teltī, bieži vien – mazgāšanos aukstā ūdenī un iestiprināšanos kalna nogāzēs. Toties neērtības atsver sevis pārvarēšanas sajūta un elpu aizraujoši skati, kas var izsaukt putekļu alerģiju pat visnesatricināmākajā acu kaktiņā.

Nepālas pārgājienu takas un kalni gaida tos, kuri ir gatavi atklājumiem un diendienā spēj atteikties no ikdienas ērtībām, kā arī vēlas nedaudz izkustināt kājas. Tam nav vajadzīgas īpašas spējas. "Galvenais ir griba", iedrošina Roberts.

Avots: myfitness.lv

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Austrumeiropas tautām ir kāda tradīcija, kas saistītās ar ziemas aizvadīšanu. Sanatorijā “Jantarnij bereg”, ievērojot tradītīciju, tiek rīkoti folkloras svētki

Jantarnij Bereg

01.05. Maija brīvdienas Sofijā, Bulgārijā

01.05. Maija brīvdienas Sofijā, Bulgārijā

Ekskursija dāvanā. Maija brīvdienas Sofijā - 01.-04.05.2020. // lidojums + 3 naktis 4* viesnīcā, brokastis.

EUR 479 | Estravel Latvia

Ceļojumi uz Ēģipti 01/03 no 306 € !

Ceļojumi uz Ēģipti 01/03 no 306 € !

Karstākie piedāvājumi uz Šarmelšeihu 01/03 uz nedēļu no 306 € !

EUR 306 | Hot Travel

Orhidejas Tallinā!

Orhidejas Tallinā!

Brauciens uz Tallinas botānisko dārzu orhideju ziedēšanas laikā + iespēja iepazīt Tallinas vecpilsētu, 07.03.2020, 22 EUR

EUR 22 | Nikos Travel

Latvijas čempionāts standartdejās

Latvijas čempionāts standartdejās

14. martā no plkst. 9:00 aicināti Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā apmeklēt Latvijas čempionātu standartdejās, lai klātienē redzētu Latvijas sporta deju pārus, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā ar...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Strūklaku svētki Pēterhofā/4 dienas/14.05.

Strūklaku svētki Pēterhofā/4 dienas/14.05.

Pēterburga – Ermitāža – Pēterburgas tilti – Pēterhofa – Kronštate – Elagin sala – Tulpju festivāls – Tsarskoje selo

EUR 222 | Travel Island

Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi

Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi

Aviobiļetes ir viena no galvenajām izdevumu pozīcijām, tādēļ ir jāzina, kur meklēt lētākos variantus un kad to labāk darīt.

EUR 19 | Astra Tūre / AvioKases.lv

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS | ATPŪTA TRĪS KŪRORTOS AR EKSKURSIJAM 🏖 ✈️16.09.2020 - 28.09.2020 509 EUR + 190 EUR ekskursijas

VRK Travel

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1560 | Jēkaba Ceļojumi

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv