Ceļotāja stāsts: 200 kilometri ar kājām pa kalniem

Ceļotāja stāsts: 200 kilometri

Foto: Roberts Langs

Nepāla ir pasaulē visaugstāk esošā valsts, arī tās reljefs ir viens no kalnainākajiem pasaulē. Vairāk nekā 40 % šīs salīdzinoši mazās Dienvidāzijas valsts teritorijas atrodas augstāk par 3000 metriem virs jūras līmeņa.

Nepālas ziemeļu daļā atrodas Everests un tāpat arī vēl septiņas no desmit augstākajām pasaules virsotnēm atrodas Nepālā. Jau uz papīra tas izskatās iespaidīgi, bet piedzīvojumu meklētājiem Nepāla neapšaubāmi ir ekstrēms galamērķis. Arī ceļotājs un fotogrāfs Roberts Langs (29) alka piedzīvot tieši to. 2018. gada aprīlī kopā ar ceļotāju kluba "Nipernaadi" biedriem viņš devās ceļā, lai šķērsotu Annapūrnas kalnu masīvu, apmeklētu gandrīz 5000 metru augstumā esošo Tiličo ezeru un šķērsotu 5416 metru augstumā esošo Thorong La pāreju.

Nepāla ir viena no nabadzīgākajām valstīm pasaulē. Tās platība ir apmēram par 2,2 reizes lielāka par Latviju, bet iedzīvotāju blīvums uz vienu kvadrātkilometru Nepālā ir gandrīz 5 reizes lielāks nekā Latvijā.

Galvaspilsētā Katmandu dzīvo apmēram miljons cilvēku, bet visiem visu laiku ir ko darīt. Visos stūros ir cilvēki un visi ar kaut ko nodarbojas: būvē, taisa rokdarbus, pārdod augļus vai rotaslietas. Visi kaut kur dodas. Toties kalnos apdzīvotība ir jūtami retāka. Nepāla pati par sevi ir pietiekami eksotiska, lai piedāvātu interesi gan rosību un kņadu mīlošam, gan vientulību alkstošam cilvēkam.

Vietējā valūta ir rūpija. 50 rūpijas eiro valūtā ir apmēram 35 centi, kas tūrista kabatā Nepālā visticamāk ir vismazākā banknote.

Šīs valsts dīvainība ir tā, ka dažs labs šeit, strādājot smagu darbu, nopelna 100 rūpijas dienā. Kādudien uz ielas ubagojošai meitenei vienkārši tāpat iedevu pusi no tās. Kad uzzināju, kāds ir dienas atalgojums Nepālā, sapratu, ka, vēloties izdarīt ko labu, patiesībā rīkojos nepareizi. Ja ar ubagošanu var saņemt tikpat lielas summas, ko citi nopelna smagā darbā, tas devalvē darba vērtību un garākā perspektīvā degradē sabiedrības attīstību.

Nepālā izplatītas divas galvenās reliģijas – budisms un hinduisms. Tādēļ turienes ļaudis ir vieni no labsirdīgākajiem, jo viņu ticība lielā mērā balstās uz to, ka viss ļaunais un viss labais, ko dari, nāks tev atpakaļ. Viena no tradīcijām ir iekārt lūgšanu dēlīšus. Tos var sastapt dabā ap kokiem, kalnos un it visur pilsētā. Uz lūgšanu dēlīšiem uzrakstīti laba vēlējumi, ko vējš izplata tālāk. Dēlīši netiek aizvākti, tādēļ laika zobs tos saplosījis driskās, tomēr tas nekādi nemazina to skaistumu.

Nepāla ir kontrastu zeme. Tā ir vienlaikus gan agrāra un atpalikusi valsts, gan arī tāda, kurā stipri jūtama rietumu sabiedrības ietekme. Coca-Cola dzērieni tiek pārdoti kastēm, bet tīrs dzeramais ūdens dabūjams vienīgi pudelē. Staigājot pa kalnu takām, var uziet daudzus ciematus, kuros saglabājies savdabīgais dzīvesveids un tradīcijas. Gados vecāki ļaudis pretimnācējiem dažkārt rāda mēli, lai pierādītu, ka viņi ir cilvēki nevis pūķi, jo pūķiem mēle ir zaļa. Tad arī pašam tieši tāpat ir jāatver mute un jāparāda mēle, tādējādi pierādot, ka arī esi cilvēks.

Kontrasti izpaužas arī diženās ainavās, kurās sniegotās kalnu virsotnes nomaina akmeņainās klintis un iekārtie tilti pāri kalnu strautiem, bet tālēs paveras draudīgi brakšķošais šļūdonis.

200 kilometrus garais pārgājiens kājām kalnos un pielāgošanās apstākļiem 5400 metru augstumā nav joka lieta. Kalnos lidojoši helikopteri, kas savas spējas pārvērtējušus tūristus nogādā atpakaļ civilizācijā, nav nekas neparasts. Šāda veida gājiens nozīmē nedēļām ilgu nakšņošanu tējas namiņos vai teltī, bieži vien – mazgāšanos aukstā ūdenī un iestiprināšanos kalna nogāzēs. Toties neērtības atsver sevis pārvarēšanas sajūta un elpu aizraujoši skati, kas var izsaukt putekļu alerģiju pat visnesatricināmākajā acu kaktiņā.

Nepālas pārgājienu takas un kalni gaida tos, kuri ir gatavi atklājumiem un diendienā spēj atteikties no ikdienas ērtībām, kā arī vēlas nedaudz izkustināt kājas. Tam nav vajadzīgas īpašas spējas. "Galvenais ir griba", iedrošina Roberts.

Avots: myfitness.lv

Supercena uz Ēģipti 24/10 no 319 € !

Supercena uz Ēģipti 24/10 no 319 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Tallinas lidostas 24/10 uz nedēļu no 319 € !

EUR 319 | Hot Travel

Super akcija- Ziemassvētki Lapzemē

Super akcija- Ziemassvētki Lapzemē

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2019, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 290 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 290 | Nikos Travel

Rudens izpārdošanas festivāls

Rudens izpārdošanas festivāls

Rudens izpārdošanas festivāls! Izdevīgi lidojumi - Turkish Airlines lētas aviobiļetes.

EUR 187 | AvioKases.lv

GRIEĶIJA - agrā rezervēšana VASARA 2020!

GRIEĶIJA - agrā rezervēšana VASARA 2020!

Čarterreisi uz Grieķijas kūrortiem: Rodas sala, Peloponesa, Korfu sala, Halkidiki, Krēta! Rezervējiet savu ceļojuma paketi jau tagad, ātri, ērti un izdevīgi!

EUR 325.00 | 1Travel

Vakars ar kolētāju Ievu Veidi, Jūrmalā!

Vakars ar kolētāju Ievu Veidi, Jūrmalā!

Aicinām baudīt vakariņas restorānā KURSHI Terase kokles spēles pavadījumā. Latviešu ēdieni modernā izpildījumā un burvīgi skaņdarbi no Ievas Veides!

Kurshi Hotel & SPA

Lietišķa sapulce

Lietišķa sapulce

Vieta veiksmīgām biznesa tikšanām un notikumiem.

EUR 39 | Grand Poet Hotel by Semarah

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas.

TAKA

DAY SPA atpūta ģimenei

DAY SPA atpūta ģimenei

Wellness centra un jautrā Kids Club apmeklējums, sāls istabas seanss un lielā ģimenes pica

EUR 39 | Lielupe by SemaraH Hotels

Ziemassvētki un Jaunais Gads

Ziemassvētki un Jaunais Gads

Eiropa, Bali sala, Krievija, Lapzeme, Meksika, Baltkrievija.

EUR 99 | Antario

Tūre uz Sanktpēterburgu

Tūre uz Sanktpēterburgu

Brīnišķīgu svētku pavadīšana kopā ar Interlux Travel! Ziemassvētku un Jaungada tūre uz Sanktpēterburgu! Bez vīzas!

EUR 89 | Interlux Travel

🎄Ziemassvētki Budapeštā 🚌 -

🎄Ziemassvētki Budapeštā 🚌 -

🎄Ziemassvētki Budapeštā 🚌 - EKSURSIJA DĀVĀNĀ 🎁 Cenas no 279 EUR

VRK Travel

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Taivānas daba un Honkonga

Taivānas daba un Honkonga

Šo zaļo un kalnaino salu nereti mēdz dēvēt par zaļā pūķa zemi. Taivāna iepriecina ar savu nesteidzīgo atmosfēru un mierpilnajiem iedzīvotājiem.

EUR 2440 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv