«Audi Sport» piedāvā uzlabotu «RS Q3» modeļa versiju

Audi Sport piedāvā uzlabotu RS Q3 modeļa versiju un paplašina produktu klāstu, ietverot pilnībā jaunu modeli - Audi RS Q3 Sportback. Šie kompaktā izmēra sporta automobiļi piedāvā pirmšķirīgu veiktspēju, atlētisku dizainu un praktisku ikdienas lietojamību.

"Pirmais Audi RS Q3 izveidoja pats savu segmentu, tāpēc mūsu mērķis ir turpināt šo veiksmes stāstu ar kompakta izmēra un augstas veiktspējas SUV," norāda Audi Sport GmbH izpilddirektors Olivers Hofmans (Oliver Hoffmann). "Piedāvājot pilnībā jauno, progresīvo SUV kupejas modeli  RS Q3 Sportback, mēs esam jaunāko tendenču noteicēji un pilnībā izmantojam Audi Sport izaugsmes potenciālu."

Atlētisks eksterjers

Audi RS Q3 un Audi RS Q3 Sportback modeļus raksturo spēks un pirmšķirīga veiktspēja, kas atspoguļojas arī to dizainā. Automobiļa priekšējā radiatora reste ar trīsdimensiju šūnu rakstu ievietota dziļāk un tieši RS bamperī, kas aprīkots ar lielām sānu gaisa atverēm. Izteiksmīgā bumeranga formas bampera apakšējā mala ir īpaši veidota RS Q3 modelim.

Ar ieslīpo kupejai līdzīgo jumta līniju RS Q3 Sportback ir 1557 milimetrus augsts - par 45 milimetriem zemāks nekā RS Q3. Paaugstinātā Sportback sānu līnija atrodas zemāk nekā RS Q3   modelim, tādējādi pazeminot virsbūves optisko gravitācijas centru. Līdz ar to virsbūve šķiet vēl "muskuļotāka" un riteņi lielāki. Abu Audi Sport jaudīgo automobiļu veiktspēja izcelta ar izteiksmīgām riteņu arkām, kas paplašinātas par desmit milimetriem.

Standarta aprīkojumā abi sportiskie SUV modeļi pieejami ar LED priekšējām gaismām, savukārt Matrix LED priekšējie lukturi ar dinamiskajiem pagrieziena rādītājiem un RS modeļiem raksturīgo tumšo apdari pieejami papildu aprīkojumā.

Pirmšķirīga piedziņa

Audi Q3 saimē RS Q3 un RS Q3 Sportback modeļi ir sportiskie flagmaņi. Arī kompakto dzinēju jaudas rādītāji ir iespaidīgi ¬- pieci cilindri, 400 ZS jauda, 480 Nm griezes moments un visu riteņu piedziņa. Piecu cilindru dzinējs ir moderna klasika. Pagājušajā gadā Audi Sport 2.5 TFSI dzinējs jau devīto reizi pēc kārtas saņēma "Starptautisko gada dzinēja balvu" (International Engine of the Year Award).

Dzinēja maksimālā jauda pieejama ļoti plašā apgriezienu diapazonā - no 1950 līdz 5850 apgriezieniem minūtē. RS Q3 un RS Q3 Sportback no 0 līdz 100 km/h paātrinās vien 4,5 sekundēs. Maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots pie 250 km/h, bet  papildu aprīkojumā - pie 280 km/h robežas.

Mazāk nekā 50 centimetru garais 2.5 TSFI dzinējs ir izteikti kompakts un par 26 kilogramiem vieglāks salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Dzinēja bloks ir izgatavots no alumīnija, tādējādi tas viens pats samazina svaru jau par 18 kilogramiem.

Piecu cilindru dzinēju jaudu pastāvīgajai visu riteņu piedziņai novada septiņu pārnesumu S-tronic ātrumkārba, kas jaudu sadala pēc nepieciešamības starp asīm, izmantojot daudzplākšņu sajūgu. Katra riteņa piedziņas kontroles sistēma nodrošina drošu un izveicīgu vadību.

Audi Drive Select dinamiskā vadības sistēma ietekmē quattro piedziņu, stūrēšanu, balstiekārtu, S-tronic pārnesumkārbu, dzinēja īpašības un skaņu. Atkarībā no izraudzītā aprīkojuma veida, pastāv piecu vai sešu režīmu izvēle - komforta, auto, dinamiskais, efektīvais un individuālais. Kā alternatīva individuālajam režīmam ir divi jauni RS režīmi - RS1 un RS2. Izmantojot MMI, autovadītājs spēj pielāgot un saglabāt divus RS režīmus vienlaicīgi. Izmantojot uz stūres esošo RS MODE pogu, autovadītājs spēj ātri piekļūt un pārslēgties starp šiem diviem jaunajiem režīmiem.

Nepārtraukti sportiska balstiekārta

Standarta RS sporta balstiekārta pazemina virsbūvi par desmit milimetriem salīdzinājumā ar Audi Q3 un Q3 Sportback. Šādā veidā tiek nodrošināta sportiska un pirmšķirīga vadāmība. RS pielāgotā progresīvā stūrēšana nodrošina drošu braukšanu pat izteikti straujos līkumos.

Pirmo reizi jaudīgajiem un kompaktajiem SUV Audi Sport piedāvā 21 collu diskus. Aiz standarta aprīkojumā esošajiem 20 collu vai pēc izvēles pieejamiem 21 collu diskiem atrodas pilnībā jauna sešu virzuļu RS tērauda bremžu sistēma, kas darbojas ar ventilētiem un perforētiem 375 milimetru lieliem bremžu diskiem priekšā un 310 milimetru aizmugurē (aizmugurē esošie nav perforēti).

Papildu aprīkojumā jaunie RS Q3 un RS Q3 Sportback pieejami ar RS Plus sporta balstiekārtu - ar dinamisko šasijas kontroli (DCC). Audi Drive Select dinamiskās vadības sistēma ietekmē arī RS Plus sporta balstiekārtu ar amortizācijas kontroli, kurā sensori nosaka automobiļa virsbūves kustības.

Autovadītājam pielāgots interjers

Atlētiskais eksterjera dizains atspoguļojas arī automobiļa interjerā. Gaisa kondicioniera kontroles panelis, centrālā konsole un MMI skārienjutīgais ekrāns pavērsts pret autovadītāju. Arī pārējais salons izstrādāts, koncentrējoties uz autovadītāja ērtībām.

Papildu aprīkojumā autovadītājs var izvēlēties lielāku Audi Plus virtuālo vadības paneli ar pārnesumu pārslēgšanas gaismu displeju, kas mudina autovadītāju pārslēgt pārnesumus, kad sasniegts dzinēja maksimālais ātrums. Īpaši RS ekrāni Audi Plus virtuālajā vadības panelī sniedz informāciju arī par riepu spiedienu, griezes momentu, jaudu, apļa laikiem, g spēkiem un paātrinājumu.

Telpas koncepts un aprīkojums

Jaunie RS Q3 un RS Q3 Sportback ir izstrādāti kā piecu sēdvietu modeļi, piedāvājot praktisku ikdienas lietojamību apvienojumā ar sportiskumu. Aizmugurējos sēdekļus standarta aprīkojumā iespējams bīdīt uz priekšu un atpakaļ - RS Q3 modelī par 150 milimetriem, bet RS Q3 Sportback par 130 milimetriem. Trīs dažādos veidos nolokāmās sēdekļu atzveltnes iespējams nofiksēt septiņās pozīcijās. Bagāžas nodalījuma tilpums ir 530 litri, bet ar noliektām atzveltnēm - 1525 litri (RS Q3 Sportback modelī līdz 1400 litriem).

Jaunie RS Q3 un RS Q3 Sportback standartā ir pieejami astoņās dažādās krāsās, bet Audi Exclusive piedāvā arī individuālas krāsas izvēles iespēju.

Avots: Moller

Turība - 3450
Ciemos Latgalē 05.09.2020

Ciemos Latgalē 05.09.2020

Vīngliemežu ferma - leļļu muzejs - Latgales lauku viensēta - "Kristus Karaļa kalns" - Aglonas bazilika

EUR 18 | AL SVETS

Supercena uz Tunisiju 05/09 no 319 € !

Supercena uz Tunisiju 05/09 no 319 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Enfidu 05/09 uz nedēļu no 319 € !

EUR 319 | Hot Travel

Līdz pat 600 eiro par katru pasažieri

Līdz pat 600 eiro par katru pasažieri

Tik daudz var saņemt, ja pēdējo 3 gadu laikā Tavs lidojums ir kavējies vai ticis atcelts. Kā saņemt? Ir jāpiesakās!

Refundor

Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā/

TAKA

Aviotūre uz Japānu

Aviotūre uz Japānu

Neaizmirstams ceļojums

EUR 899 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv