Venēciju plāno dalīt divās atsevišķās daļās

Ceļotāju iecienītajā Itālijas pilsētā Venēcijā 2019. gada 1. decembrī norisināsies referendums, kurā aptuveni 260 000 pilsētas iedzīvotāji varēs balsot par ierosinājumu sadalīt Venēciju divās daļās -  Venēcijas lagūna un kontinentālā teritorija kā divas dažādas pilsētas daļas.

Šis referendums būs piektais šajā jautajumā. Ir bijuši vairākas domstarpības par to, vai referendums tiek rīkots likumīgi, tomēr pilsētas vadība uzskata, ka iedzīvotājiem ir tiesības paust savu viedokli administratīvajos jautājumos, kas cieši skar viņu ikdienu. Balsot drīkstēs tikai Venēcijas iedzīvotāji, nevis visi metropoles teritorijas iedzīvotāji (kopā ap 853,000 tūkstošiem iedzīvotāju).

Viens no šī referenduma iemesliem ir masveida tūrisms. Lai gan pilsētas centrā ik gadu tiek uzņemti vairāk nekā 20 miljoni apmeklētāju gadā, kontinentālā pilsētas teritorija bieži vien netiek ņemta vērā - gan tūrisma, gan finanšu ziņā, jo lielākā daļa resursu tiek ieguldīta Venēcijas vēsturiskajā teritorijā, lai palīdzētu to uzturēt. Tādējādi, pēc referenduma virzītāju domām, abas pilsētas teritorijas varētu patstāvīgi izvēlēties, kur ieguldīt savas finanses.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Bočelli koncerts Itālijā

Bočelli koncerts Itālijā

Andrea Bočelli koncerts Toskānā, Lajatiko pilsētas Klusuma teātrī ir piedzīvojums mūzikas cienītājiem. Ceļojumā izbaudīsim arī Itālijas dabas burvību!

EUR 1695 | Jēkaba Ceļojumi

Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos

Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos

Ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā ar bērniem.

EUR 1210 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv