Lielvārdes novads atvērts tūristiem

26.septembrī Lielvārdes novadā jau otro reizi norisinājās Tūrisma diena, lai tūrisma firmu, aģentūru, Vidzemes Tūrisma asociācijas, Gidu asociācijas pārstāvjus iepazīstinātu ar jau zināmiem un jaunizveidotiem  tūrisma maršrutiem.


Aicinājumu izmantot šo iespēju izmantoja teju divdesmit ar tūrisma organizēšanu saistītu speciālistu, kuri ar interesi iepazinās ar izstrādāto maršrutu un dienas gaitā uzdeva Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālistam Aleksandram Čerņavskim daudz interesējošu jautājumu – par naktsmītnēm, ārzemju viesus piesaistošiem objektiem un aktivitātēm.


Tūrisma speciālisti savu dienu sāka Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā, kur viņus sagaidīja muzeja direktore Anita Streile, mācot pareizi apsiet Lielvārdes jostu un ļaujot izjust tajā ieprogrammēto spēku. Dāmas, kuras izmēģināja aplikt ap vidu Lielvārdes jostu, atzina, ka izjūtas ir fantastiskas.


Turpinājumā sekoja A.Čerņavska prezentācija, kurā viņš iepazīstināja ar tūrisma iespējām novadā. Lielvārde atrodas tikai 55 kilometrus no Rīgas, tāpēc pieejama plašam interesentu lokam. Iecienītāki tūristu apskates objekti novadā ir Lielvārdes parks ar Lielvārdes viduslaiku pilsdrupām, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs, Uldevena pils, "Trušu karaliste", alus darīta "Pumpurs", Mr. Plūmes sidra darītava un degustācija, ekskursija ar līdzdarbošanos "Zelmas maiznīcā", kā arī izklaides parka "Avārijas brigāde" apmeklējums.


Pagājušā gadā Lielvārdes novadu apmeklējuši 110 000 tūristu. A.Čerņavskis lēš, ka šogad, pieaugot izklaides parka "Avārijas brigāde" popularitātei, tūristu skaits varētu palielināties līdz 150 000.


 Laika posmā no iepriekšējās līdz šai Tūrisma dienai tapuši arī jauni tūrisma objekti – konditorejas studija "Vaniļas debesis" Lielvārdē un vīna darītava "Lauskis", kas atrodas Krapes muižā. Tūrisma dienas dalībniekiem bija iespēja iegriezties un pārliecināties pašiem, kā no idejas, kura tika prezentēta pērnā gada Tūrisma dienā, un atradās vēl īstenošanas procesā, izveidota mājīga kafejnīca, kurā gaidīti gan lielvārdieši, gan pilsētas viesi.  Šogad Lielvārdes novada “Stropēnos” atklāts vēl viens tūrisma objekts – disku golfa trase "Lūšu Taka", kurā izmēģināt spēkus bija iespējams arī Tūrisma dienas dalībniekiem. Ciemiņi paviesojās arī koprades telpā "CoLabora", kas arī ir jauns projekts Lielvārdes novadā.


A.Čerņavskis iepazīstināja viesus ar Lielvārdes un Ķeguma novadu sadarbības projekta "Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas "Daugava pie Kaibalas" dabas aizsardzības plānā noteikto tūrisma un dabas aizsardzības aktivitāšu ieviešana", kura rezultātā tiks uzstādītas laivu piestātnes pie Dzejas ozoliem Kaibalā. Dabas lieguma apmeklētāji varēs ar laivu aizbraukt uz Garo un Lielo salu Daugavā. Šobrīd šīs salas atrodas Ķeguma novadā, tāpēc radusies ideja par kopīgu projektu.


Līdz ar ūdens transportlīdzekļu pietauvošanās vietas un atpūtas vietas ierīkošanu uz Lielās salas, tiks izveidota arī dabas taka, pa kuru pārvietojoties, iespējams iepazīt dabisku, neskartu mežu, mitrās un slapjās pļavas un Daugavas lejtecei raksturīgu ainavu.


Tūrisma dienas dalībnieki apskatīja Lielvārdes parku, Uldevena pili, pie bijušās kolhoza "Lāčplēsis" kantora ēkas un  Rembates parkā  uzstādītos Goda krēslus ievērojamiem novadniekiem -  kolhoza priekšsēdētājam Edgaram Kauliņam, diriģentam Paulam Kveldem, dramaturgam Gunāram Priedem, ornitologam Kārlim Grigulim, Lielvārdes jostas audējiem – Verai un Arvedam Paeglēm.


Ciemiņi devās iepazīt arī Jumpravas "Gaiļu dabas taku", paviesojās "Trušu karalistē" Lēdmanes pagastā  un apmeklēja izklaides parku "Avārijas brigāde".


Par Lielvārdes novada viesmīlību Tūrisma dienas dalībniekiem atgādinās A.Čerņavska dāvinātie informatīvie materiāli par  Lielvārdes novada tūrisma objektiem, kā arī vietējo uzņēmēju ražojumi.


Apzinoties Tūrisma dienas lietderīgumu, šo tradīciju nolemts turpināt. Kā portālam "OgreNet.lv" atklāja A.Čerņavskis, pēc diviem piedāvājumiem rudens sezonā, nākamgad viesi tiks aicināti pavasarī, lai uz Lielvārdes novada skaistumu paraudzītos jau citā gadalaikā.

Avots: OgreNet.lv

Turība - 3450
Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados...papildu info pa tālr. 677 36 500

Jantarnij Bereg

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā.

TAKA

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

10. oktobrī plkst. 17:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas simtgades noslēguma koncerts!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Laivu un plostu noma “Beibuks

Laivu un plostu noma “Beibuks

Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē pasākumus.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv