«Volvo SUV XC40» – pirmais elektromobilis un viens no drošākajiem uz ceļa

«Volvo SUV XC40» – pirmais ele

Foto: mmg.lv

Elektromobiļu attīstība ir vissvarīgāko pārmaiņu sākums automobiļu vēsturē. Pirmoreiz vairāk nekā simt gadu laikā automobiļi spēj braukt bez benzīna vai dīzeļa motora, gūstot enerģiju no grīdā iebūvēta akumulatora, kas izmaina šo transportlīdzekli pašos pamatos.

Līdz ar gaidāmā pilnībā elektriskā SUV Volvo XC40 prezentāciju nākamajā mēnesī Volvo Cars ne tikai izlaidīs pārdošanā savu pirmo pilnībā elektrisko auto – labākajās Volvo tradīcijās tiks piedāvāts arī viens no drošākajiem automobiļiem uz ceļa, par spīti dažādiem jauniem sarežģījumiem, ko izraisa atteikšanās no iekšdedzes motora.

"Neatkarīgi no tā, kas nodrošina automobiļa kustību – elektriska ierīce vai iekšdedzes motors – Volvo ir jābūt drošam," uzsver Volvo Cars drošības vadītājs Malins Ekholms. "Pilnībā elektriskais XC40 būs viens no drošākajiem mūsu jebkad uzbūvētajiem automobiļiem."

Ņemot par pamatu oriģinālā XC40 izcilos drošības standartus, Volvo Cars drošības inženieriem tomēr bija pilnībā jāpārstrādā un jānostiprina priekšgala konstrukcija, lai kompensētu motora neesamību, panāktu atbilstību Volvo Cars augstajām drošības prasībām un ļautu vadītājam un pasažieriem justies tikpat droši kā jebkurā citā Volvo.

"Drošības fundamentālie principi šim automobilim ir tādi paši kā jebkuram citam Volvo. Cilvēki atrodas iekšā, un automobilis jāizstrādā tā, lai viņiem tajā būtu droši," paskaidro Malins Ekholms.

Lai gādātu par pasažieru drošību un pasargātu akumulatoru sadursmes gadījumā, Volvo Cars XC40 modelim izstrādāja arī jaunu, unikālu drošības konstrukciju, kas kalpos gan pasažieriem, gan akumulatoram. Akumulatoru sargā drošības “būris”, kas veidots no ekstrudēta alumīnija karkasa un ievietots automobiļa virsbūves konstrukcijas vidusdaļā, izveidojot iebūvētu deformācijas zonu ap akumulatoru.

Akumulatora novietojums automobiļa grīdā sniedz arī tādu priekšrocību kā automobiļa smaguma centra pazemināšanu, kas kalpo labākai aizsardzībai pret apgāšanos.

Turklāt automobiļa virsbūves konstrukcija ir nostiprināta ne tikai priekšgalā, bet arī aizmugurē. Šeit elektriskā spēka piedziņa ir integrēta virsbūves konstrukcijā, lai panāktu labāku sadursmes spēku sadalījumu projām no salona un mazinātu triecienu automobilī esošajiem cilvēkiem.

Arī aktīvo drošības sistēmu jomā ar akumulatoru darbinātajā XC40 ieviesta jauna tehnoloģija. Šis ir pirmais Volvo modelis, kas aprīkots ar jaunu uzlaboto palīdzības sistēmu (Advanced Driver Assistance Systems – ADAS) sensoru platformu ar programmatūru, ko izstrādājis Zenuity – kopuzņēmums, kas pieder Volvo Cars un Veoneer.

Jaunā ADAS platforma ir mūsdienīga, mērogojama aktīvās drošības sistēma, ko veido radaru, kameru un ultraskaņas sensoru kopums. Pateicoties mērogojamajam raksturam, tai var viegli veikt turpmākus uzlabojumus, izmantojot to par pamatu nākotnē gaidāmo autonomās braukšanas tehnoloģiju ieviešanai.

Volvo Cars sniegs sīkāku informāciju par pilnībā elektrisko XC40 turpmākajās nedēļās līdz tā pirmajai parādīšanai atklātībā 2019. gada 16. oktobrī.

Avots: Mūsa motors group

Ceļojums uz Baikālu

Ceļojums uz Baikālu

Baikālu pasaka! Garantēta tūre! Jau ir laiks lai pirkt aviobiļetes!!!

EUR 785 | Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 09/11 uz nedēļu no 450 € !

EUR 450 | Hot Travel

Pasaules latviešu ekonomikas forums

Pasaules latviešu ekonomikas forums

21. un 22. novembrī Valmierā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Uzdāviniet sev un saviem bērniem neizmirstamas Jaunā gada svinības leģendārajā Turcija viesnīcā Rixos Land of Legends 5*.

EUR 699 | Antario

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Ceļojuma meklēšana online. Vasara 2020

EUR 229 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Berlin, Oslo, Barselona, Brussels, Maskava, Londona, Dublina, Ņujorka

EUR 29 | AvioKases.lv

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas.

TAKA

Piecas Zaļā Raga salas

Piecas Zaļā Raga salas

Kaboverde jeb Zaļā Raga salas atrodas aptuveni 800 km uz rietumiem no Āfrikas kontinenta un vidusceļā starp Portugāli un Brazīliju! Apceļo šo unikālo salu!

EUR 1990 | Jēkaba Ceļojumi

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴 Cenā iekļauts: -Lidojums* *lidojums ar pārsešanos -Transfers lidosta-viesnīca-lidosta -Izmitināšana izvēlētā viesnīcā -23 kg nododāmā

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv