Neatstāj vaļā ofisa virtuālās durvis: taktika, kā pasargāt darba dokumentus savā viedtālrunī

Neatstāj vaļā ofisa virtuālās

Foto: Samsung Electronics Baltics

Ir nozares, kurās viedtālrunis ir neaizstājams darba instruments, turklāt pat tik lielā mērā, ka zvanīšanas funkcija ir palikusi ēnā. Kā norāda Samsung apkopotie dati, katrs otrais Latvijas iedzīvotājs savā viedtālrunī glabā ar darbu saistītu saraksti, bet piektdaļa arī darba dokumentus. Tas ir ērti, taču ne vienmēr ir padomāts pat par vienkāršākajiem ar šādām situācijām saistītiem drošības riskiem.

Bieži vien mobilās ierīces jauda un iespējas ir līdzvērtīgas klasiskam darba datoram. Tomēr līdz ar tehnoloģiju progresu ir palielinājušies arī drošības riski, piemēram, pazaudēt konfidenciālu informāciju. Diemžēl tas var notikt pavisam negaidīti un skart teju ikvienu – piemēram, telefonu var pazaudēt vai to var nozagt. Sekas būs nepatīkamas ne tikai pašam ierīces īpašniekam, bet arī darba devējam. Taču no riskiem nav jābaidās, ja pret tiem attiecas ar pienācīgu atbildību.

Lai kļūdas neizmaksātu dārgi

Ikvienā uzņēmumā var būt dažādi iekšējie noteikumi, kas regulē datu un citas konfidenciālas informācijas uzglabāšanu, tomēr ir pāris universālas taktikas, ko ievērot var ikviens. Turklāt tās noderēs ne tikai profesionālās, bet arī privātās informācijas pasargāšanai, jo vairums amata pienākumu pildīšanai izmanto to pašu viedtālruni, ko ikdienas saziņai ar draugiem un tuviniekiem.

Pirmkārt, noteikti jāparūpējas par vienkāršāko no drošības līmeņiem – tālruņa ekrāna bloķēšanu. Kā liecina Samsung aptauja, pat teju piektdaļa Latvijas iedzīvotāju joprojām neizmanto nekāda veida tālruņa ekrāna bloķēšanu, kas nozīmē, ka ierīcē esošie dati ir kā uz delnas, ja tā nonāk svešās rokās.

Otrkārt, ja ir vēlme darba informāciju paslēpt vēl rūpīgāk, tad Samsung mobilo ierīču īpašnieki to var izdarīt ar “Secure folder” funkciju. Tas ir teju kā “telefons telefonā” – šī drošā mape ļauj atsevišķi izmantot darbam nepieciešamās lietotnes vai glabāt svarīgu informāciju, kurai var piekļūt tikai ar paroli, PIN kodu vai citu autentifikācijas metodi. Tur noglabātā informācija tiek šifrēta, un tās aizsardzību nodrošina mikročipa līmenī iestrādāta drošības platforma Knox.

Treškārt, datus ieteicams dublēt – vislabāk dublēšanu iestatīt kā automātisku funkciju, lai visi aktuālie dokumenti, kalendāra ieraksti, kontakti, sarakstes un cita informācija mākonī saglabājas regulāri. Tam noder Google Drive vai Samsung Cloud mākoņpakalpojumi.

Attīstoties tehnoloģijām, paralēli tiek attīstītas arī drošības funkcijas – tāpēc vienmēr vēlams veikt ierīču programmatūras atjauninājumus. Turklāt jāatceras, ka šī ir tikai neliela daļa no iespējām, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību drošības risinājumu jaunumiem, lai pasargātu sevi un darba devēju no digitālās vides riskiem.

Un arī pašam darba devējam ir vērts apdomāt, vai darbinieki ir saņēmuši nepieciešamo informāciju un apmācības – jo ne vienmēr konfidenciālas informācijas nozaudēšana būs ļaunprātība, dažreiz tā var būt arī vienkārši nejaušība vai nezināšana.

*Aptauju pēc Samsung Electronics Baltics pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu kompānija “Norstat” 2019. gada augustā, aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju.


Avots: Samsung Electronics Baltics

Ceļojums uz Baikālu

Ceļojums uz Baikālu

Baikālu pasaka! Garantēta tūre! Jau ir laiks lai pirkt aviobiļetes!!!

EUR 785 | Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Supercena uz Ēģipti 09/11 no 450 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 09/11 uz nedēļu no 450 € !

EUR 450 | Hot Travel

Pasaules latviešu ekonomikas forums

Pasaules latviešu ekonomikas forums

21. un 22. novembrī Valmierā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Jaunais gads Turcijā - Land of Legends 5*

Uzdāviniet sev un saviem bērniem neizmirstamas Jaunā gada svinības leģendārajā Turcija viesnīcā Rixos Land of Legends 5*.

EUR 699 | Antario

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Atpūtas ceļojumi. Vasara 2020

Ceļojuma meklēšana online. Vasara 2020

EUR 229 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Lētākas aviobiļetes vienmēr

Berlin, Oslo, Barselona, Brussels, Maskava, Londona, Dublina, Ņujorka

EUR 29 | AvioKases.lv

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Tūrisma piedāvājums skolēniem

Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas.

TAKA

Piecas Zaļā Raga salas

Piecas Zaļā Raga salas

Kaboverde jeb Zaļā Raga salas atrodas aptuveni 800 km uz rietumiem no Āfrikas kontinenta un vidusceļā starp Portugāli un Brazīliju! Apceļo šo unikālo salu!

EUR 1990 | Jēkaba Ceļojumi

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴

✈️Eksotika - jaunumi 🌴 Cenā iekļauts: -Lidojums* *lidojums ar pārsešanos -Transfers lidosta-viesnīca-lidosta -Izmitināšana izvēlētā viesnīcā -23 kg nododāmā

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv