Ar vairāk nekā 1000 pasākumiem Latvijā baudīs Eiropas Sporta nedēļu

No 2019. gada 23. septembra – līdz 30. septembrim visā Latvijā jau piekto reizi notiek Eiropas Sporta nedēļa, kuras vairāk nekā 1000 dažādie pasākumi piemēroti ikvienam un tajos aicināti iesaistīties iedzīvotāji, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības.

Šīs vairāk nekā 40 Eiropas valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus, atgādinot – vien 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā – sirds asinsvadu slimībām, rekomendācijās norāda Pasaules veselības organizācija. Pērn Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) koordinētās Sporta nedēļas pasākumos iesaistījās ap 220 000 iedzīvotāju.

Šī gada Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tika atklāta sestdien, 21. septembrī, ar vēl nebijušu pārgājienu pa Gaujas senleju. Atsaucoties aicinājumam #piecelies, pārgājienā bez laika kontroles 5 km un 15 km distancēs devās mazi un lieli, ejot kopā ģimenēm vairākās paaudzēs, līdzi ņemot arī savus četrkājainos draugus.  

"Mūsu galvenais uzdevums šī nedēļas laikā ir atgādināt – sportošana ikdienā ir vitāli svarīga ikvienam no mums – lai gūtu prieku, gūtu enerģiju un svarīgākais – saglabātu veselību", uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. "Tāpēc visi pasākumi veidoti ar vienu mērķi – ļaut ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā, neatkarīgi no tā – viņš ikdienā sporto vai nē, piedalīties, mēģināt un saprast – tas nav ne dārgi, ne grūti atpūsties aktīvi."

Daži no Eiropas Sporta nedēļas notikumiem:

Pasākumi senioriem

Īpaši sporta nedēļas senioru pasākumi šogad notiks Riebiņu, Limbažu, Iecavas un Talsu novados. Senioriem notiks gan iepazīšanās ar vingrošanas nozīmi un individuālas vingrošanas programmas izveides principiem, gan nedēļas fizisko aktivitāšu programmas sastādīšana un sevis motivēšana. Īpašās nodarbībās senioriem mācīs kā iesildīties un atsildīties, kā izvēlēties kardiotreniņa piemērotāko veidu, būs pieejamas nūjošanas nodarbības, vingrošanas brīvā dabā un baseinā. Iecavā būs pieejamas nodarbības sēdus ar papildus inventāru senioriem, kuriem grūtības nostāvēt vai kuriem ir kustību ierobežojumi – būs kustību nodarbība ar papildus inventāru dziļās muskulatūras stiprināšanai, līdzsvaram, koordinācijai, kustību apjomam. Iedzīvotājiem par Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem jāinteresējas pašvaldībā pie vietējā sporta organizatora, taču pilnu sporta nodarbību klāstu arī citos novados atradīsiet Eiropas Sporta nedēļas mājaslapā beactivelatvia.lv.

24. septembrī: Sporta forums SportsComm'19

24. septembrī notiks sporta forums SportsComm'19 – sponsorēšanas un mārketinga tendences. Forumā viesosies komunikācijas nozares jomu eksperti, kas ikdienā strādā ar dažādiem zīmoliem un mārketinga un komunikācijas kampaņām kā Latvijā, tā starptautiski, viņu vidū – sporta menedžmenta un mārketinga aģentūra Kallas Management dibinātāja un vadītāja Kadri Kallas, uzņēmuma Oxyma radošais direktors Serge van Marions, Latvijā vadošo aģentūru DDB Latvia, NewBlack pārstāvji. Ikviens interesents konferences diskusijām varēs sekot tiešsaistē LSFP Facebook vietnē.

27. septembrī: Orientēšanās nakts 11 Latvijas pilsētās

27. septembrī notiks Orientēšanās nakts 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Tukumā, Siguldā, Talsos, Limbažos, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs un Olainē. Orientēšanās notiek atvieglinātā veidā – izmantojot nevis orientieristiem ierastās topogrāfiskās kartes, bet kartes, kas vairāk līdzinās tām, ko izmantojam ikdienā. Arī atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ērti un viegli saprotami – ar mobilo aplikāciju Qrenteerings.

28. septembrī: Nakts peldēšana

28. septembrī vienlaikus Rīgā (Ķīpsalas peldbaseinā), Liepājā, Ventspilī un pirmo reizi arī Valmierā notiks Nakts peldējums. Baseinos būs ne tikai ūdens, bet dažādas gaismas, izklaides un mūzika. Valmierā, atzīmējot baseina gada jubileju, Nakts peldējuma laikā baseinā peldētājus sagaidīs ar šovu, kurā piedalīsies neona žonglieri, bet mazajos peldbaseinos ar bērniem darbosies animators, kā arī ūdenī varēs skatīties kino.

Līdz 30. septembrim: Pievienojies izaicinājumam Endomondo un laimē balvas

Ikviens vēl var paspēt iesaistīties #BeActive izaicinājumā regulāri sportot, izmantojot Endomondo aplikāciju. Skrienot, ejot, nūjojot, braucot ar riteni vai citādi (izvēloties citu ar GPS nosakāmu sporta veidu), vēlams vismaz trīs reizes nedēļā, bet ne mazāk kā 12 reizes izaicinājuma laikā līdz 30. septembrim, papildu labai pašsajūtai un veselīgam ieradumam iespējams laimēt vērtīgas balvas – Suunto 5 sporta pulksteni, sporta veikala dāvanu kartes 100 EUR vērtībā, pārsteiguma balvas.

"Nebaidieties būt iesācēji!" aicina šī gada #BeActive vēstnesis nūjotājs Roberts Radičuks un uzsver, "sportošanā ir daļa no "vajag", bet noteikti lielāka daļa ir "gribu", tāpēc katram jāmeklē savi prieka avoti. Iespējams, tieši nūjošana kādam var būt sporta veids, ar ko sākt. Tā ir labs treniņš sirds un asinsvadu sistēmai, stiprina izturību, sekmē muguras veselību, uzlabo stāju un spēcina imunitāti."

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks, aktieris Juris Žagars, kaitbordiste Aija Ambrasa, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics.

Pēdējā desmitgadē aktīva dzīves veida popularizēšanā Eiropā palielinājusies, taču būtiski tas sabiedrības paradumus nav mainījis. Vismaz reizi nedēļā (retāk nekā Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas) ar sportu vai fiziskām aktivitātēm nodarbojas vien 44 % Eiropas iedzīvotāju, liecina 2018. gada martā publiskota Eirobarometra aptauja.

Ar visiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem var iepazīties vietnē: beactivelatvia.lv. Vienlaikus ikvienai organizācijai ir iespēja iekļauties Eiropas Sporta nedēļas pasākumos, pievienojot savu publisko sporta pasākumu. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.

Vairāk par Eiropas Sporta nedēļu ŠEIT.

Avots: Latvijas Sporta federāciju padome

Sventes viesnīca**** un restorāns

Sventes viesnīca**** un restorāns

Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

SLĒPOŠANAS BĀZE “EGĻUKALNS”

SLĒPOŠANAS BĀZE “EGĻUKALNS”

Slēpošanas bāze “Egļukalns” piedāvā izklaidēties trīs trasēs: slaloma trase ar vairākiem tramplīniem, ģimenes un kameršļūkšanas (snow-tube).

TAKA

Krievu romanču vakars

Krievu romanču vakars

8. martā plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Ilona Bagele. Samsons Izjumovs. Krievu romances". Šajā koncertprogrammā Ilonas Bageles un Samsona Izjumova izpildījumā skanēs populāras un klausītāju iemīļ...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Latvijas čempionāts standartdejās

Latvijas čempionāts standartdejās

14. martā no plkst. 9:00 aicināti Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā apmeklēt Latvijas čempionātu standartdejās, lai klātienē redzētu Latvijas sporta deju pārus, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā ar...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Austrumeiropas tautām ir kāda tradīcija, kas saistītās ar ziemas aizvadīšanu. Sanatorijā “Jantarnij bereg”, ievērojot tradītīciju, tiek rīkoti folkloras svētki

Jantarnij Bereg

Lielais blieziens Valmierā 2020

Lielais blieziens Valmierā 2020

23.maijā Valmierā, Dīvaliņu pļavās norisināsies viens no šī pavasara grandiozākajiem pasākumiem – lielkoncerts “Lielais blieziens Valmierā 2020”, kurā piedalīsies septiņas populāras latviešu grupas: “Pērkons”, “Credo”, “...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Kalnu Divriteņu maratons 2020

Kalnu Divriteņu maratons 2020

Latvijas valsts mežu Kalnu Divriteņu maratona sezona sāksies 26. aprīlī ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Šeit iespējams apskatīt, pabarot, paglaudīt alpakas, lamas, ķengurus, kamieli, dambriežus, punduraitas, ēzeļus, poijus, zirgus, trušus un citus dzīvniekus.

TAKA

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2020

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2020

22. un 23. maijā Valmierā laukumā starp Valmieras Kultūras centru un t/c “Valleta” norisināsies tradicionālās “Vidzemes Uzņēmēju dienas”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vidzemes fitnesa diena

Vidzemes fitnesa diena

7. martā no plkst. 11:00 līdz 15:00 Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem - Vidzemes fitnesa diena 2020.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Itāļu Restorāns un Egles Villa

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs

Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs

5. martā no plkst. 17:00 līdz 19:00 LIAA Valmieras biznesa inkubatorā norisināsies pasākums - diskusija "Tikšanās ar personību. Jānis Rozenbergs.".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Baudām Cēsu pilsētas šarmu

Baudām Cēsu pilsētas šarmu

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.20 - 1 Diena. Cēsis, Cēsu Viduslaiku pils, Cēsu Jaunais pils, maizes ceptuvē „Cēsu maize” un alus darītavā „Trimpus”

EUR 85 | AP SAULI

Kristīnes Guršpones gleznu izstāde

Kristīnes Guršpones gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2020.gada 2.aprīlim skatāma Kristīnes Guršpones gleznu izstāde “Mazliet ziemas”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Zemgales pērles

Zemgales pērles

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 27.06.20 - 1 Diena. Zemgales pērles – Saulainā Dobele, Krāšņās Rundāles pils dārza svētki un īsts gardēžu piedzīvojums Blūdžo

EUR 29 | AP SAULI

Pētera Postaža izstādes atklāšana

Pētera Postaža izstādes atklāšana

14. februārī plkst. 16:00 Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta gleznotāja Pētera Postaža darbu izstāde "Gleznošana ir mans mūžs".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv