Jaunais elektroauto «MINI Cooper SE» drīzumā ieradīsies Latvijā

Jau novembrī MINI rūpnīca Oksfordā, Lielbritānijā sāks ražot elektroauto "MINI Cooper SE" – tas ir viens no modeļiem BMW grupas  plānotajā hibrīdu un elektromobiļu klāstā, kuru ražošanu paredzēts uzsākt tuvākajā laikā, papildinot pašreizējo elektro un hibrīdauto piedāvājumu, informē MINI zīmola vadītājs, "Inchcape Motors Latvia" pārstāvis Imants Bitmets.

Jau tuvāko divu nedēļu laikā klienti varēs sākt pasūtīt jaunos "MINI Cooper SE", lai saņemtu tos 2020.gada februārī.

"Protams, lielākā elektromobiļu priekšrocība ir ērta pārvietošanās pilsētās, taču jaunais MINI spēj veiksmīgi pārvarēt arī pietiekami lielus attālumus. 270 km no Rīgas līdz Kauņai elektromobilis nobrauks tikai ar vienu uzlādi," stāsta Bitmets.

Elektromobilis aprīkots ar jaunākās paaudzes šūnu akumulatoru, kas ar vienu uzlādi ļauj nobraukt 235 – 270 km. Tas pilnībā uzlādējas trīsarpus stundu laikā, 80% sasniedz divarpus stundu laikā, ātrās uzlādes stacijās tikai 35 minūtēs. Turklāt uzlāde ir paredzēta gan no maiņstrāvas, gan līdzstrāvas avotiem. Mašīnas 184 ZS motors ļauj sasniegt 150 km/h lielu ātrumu, uz 100 km tas tērē 16,8 – 14,8 kWh enerģijas.

Zīmola MINI 60 gadu vēsturē šis ir pirmais pilnībā elektriskais auto modelis, taču tuvāko divu gadu laikā BMW grupas elektromobiļu klāstu papildinās vēl četri jauni modeļi – 2020.gadā Šeņjanā (Ķīnā) tiks uzsākta apvidus auto BMW iX3 ražošana, 2021.gadā Vācijas rūpnīcās – krosoveru BMW iNEXT un sedanu BMW i4 - izlaide. Ir plānots, ka laikā līdz 2023.gadam BMW palielinās elektro un hibrīdauto modeļu skaitu līdz 25, vairāk nekā puse no tiem būs elektromobiļi.

BMW koncerns ar 13% elektromobiļu tirgus daļu ir viens no līderiem Eiropā. Globālajā tirgū trešais populārākais elektroauto modelis ir BMW i3, kas zaudē vien "Nissan Leaf" un "Renault Zoe". Latvijā BMW aizņem 10% elektromobiļu tirgus daļu un ir trešais populārākais elektroauto zīmols.

"Manuprāt, ir ļoti svarīgi, ka "BMW i" modeļos izmantotās modernās tehnoloģijas tiek pārnestas arī uz citiem zīmola auto. No elektromobiļu un hibrīdauto attīstības ieguvēji ir visi, jo galu galā šīm mašīnām ir zemāks vai nulles izmešu daudzums un arī daudz mazāks trokšņu līmenis. Tas nozīmē, ka dzīve pilsētās ar laiku kļūs komfortablāka," uzsver BMW Pārdošanas vadītāja Zane Zariņa.

Latvijas satiksmē elektromobiļi jau vairākus gadus ir atšķirami pēc īpašām, vizuāli un tehnoloģiski atšķirīgām numura zīmēm. Tāpat elektroauto īpašnieki novērtē iespēju, piemēram, pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām un bez maksas izmantot atsevišķas stāvvietas. Latvijā par šāda tipa mašīnām nav jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, netiek piemērots arī vieglo automobiļu un motociklu nodoklis.

Zariņa atgādina, ka jūtamus labumus braucējiem sniedz arī hibrīdauto, kas ļauj ietaupīt uz degvielas rēķina – pārvietošanās ar elektrību izmaksā lētāk. Tā, nupat prezentētajam hibrīdmodelim "BMW X5 xDrive45e" ir uz pusi samazināts kopējais degvielas patēriņš un izmešu līmenis, savukārt akumulators ar vienu uzlādi ļauj nobraukt 86-97 km – tas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekš.

Saskaņā ar CSDD datiem Latvijā patlaban ir reģistrēti 725 elektroauto, taču tiek prognozēts, ka jau tuvākajos gados satiksmē esošo elektromobiļu skaits varētu palielināties straujāk nekā līdz šim. Lielā mērā to, protams, var saistīt ar ES pieņemto izmešu normu samazināšanu. Kā zināms, jau nākamgad būs jāsāk ievērot nosacījums, ka viena ražotāja visu modeļu vidējam CO2 emisiju līmenim ir jābūt vien 95 grami uz kilometru. Lai to izpildītu, autoražotāji ir nopietni pievērsušies elektromobiļu attīstībai.

Par "Inchcape Motors Latvia"

Oficiālais BMW un BMW Motorrad pārstāvis Latvijā jau vairāk nekā desmit gadus. 2017.gadā uzņēmums saņēma "Ilgtspējas indeksa" sudraba kategorijas atzinību, kļūstot par pirmo un līdz šim vienīgo uzņēmumu auto nozarē Latvijā, kurš saņēmis šo apbalvojumu. Pasaulē "Inchcape" ir viens no vadošajiem auto tirdzniecības uzņēmumiem, kas pārstāvēts 32 valstīs un nodarbina vairāk nekā 18 000 darbinieku.

Avots: Public ID Group

Turība - 3450
Izaicinājums

Izaicinājums "Mežtaka zelta rudenī"

Zelta rudens jau ierodas Latvijā - dodies tam līdzi! Lai izbaudīto skaisto rudeni, pievienojies Endomondo izaicinājumam "Mežtakas pārgājieni Zelta rudenī.

Lauku Ceļotājs

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre SPA viesnīcā Ezeri, Siguldā

Vitamīnu kūre. 1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, spa atpūta, nūjošana

EUR 190 | Estravel Latvia

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dienas SPA Baltic Beach Hotel

Dodieties nelielā atvaļinājumā uz Baltic Beach Hotel un izbaudiet dienas SPA atpūtu – enerģijas atgūšanai un relaksācijai.

EUR 29 | Estravel Latvia

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā

No 11. līdz 18. novembrim Valmierā norisināsies valsts svētkiem un Latvijas 102. gadadienai veltīti pasākumi, piedāvājot plašu svētku programmu.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-14:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Tagad nedaudz savādākā formātā, kur ēdiens tiek servēts pie galda.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

SPA brīvdienas

SPA brīvdienas "Rudens valsis"

Izbaudiet mierpilnu un lutinošu atpūtu Jūrmalā. Nakšņošana, bagātīgas brokastis un SPA programma pēc izvēles.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

SPA brīvdienas diviem. Atpūta Jūrmalā

1 nakts 2 personām Classic kategorijas numurā, brokastis un Prosecco, izvēlētā spa programma – Dzintars, Medus vai Zelts

EUR 189 | Estravel Latvia

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv