Tadžmahāls ceļotājiem turpmāk būs pieejams apskatei arī naktīs (video)

Ja esat no tiem, kas savā dzīves laikā jau paguvis apmeklēt cēlo Tadžmahalu Indijā, jūs pavisam noteikti esat guvis priekštatu par to, cik daudz gribētāju tajā cenšas nokļūt.

Vidēji ik dienu Tadžmahalu apmeklē 22.000 cilvēku un reizēm šis skaitlis sasniedz pat 50.000 apmeklētāju. Lai gan šī jautājuma risināšanai spēkā ir stājušies dažādi noteikumi, kā piemēram, nesenais lēmums par to, ka viesi baltajā mauzolejā nedrīkst uzturēties ilgāk par trim stundām, pavisam drīz Tadžmahals būs pieejams arī diennakts tumšajā laikā.

Nakts piekļuve slavenajam piemineklim pašlaik ir ierobežota līdz piecām naktīm mēnesī. Tikai 400 apmeklētāji Tadžmahālu var apmeklēt pilnmēness naktī, ka arī divas naktis pirms un pēc tās.

Tomēr pārmaiņas notiek - valsts tūrisma un kultūras ministrs Prahlads Sings Patels (Prahlad Singh Patel) ir teicis, ka vēlas, lai Tadžmahāla durvis tūristiem tiktu vērtas arī pēc līdz šim ierastā laika – no 10:00 līdz 18:00. Ministrs stāsta: "Mēs esam saņēmuši daudz lūgumus, lai pieminekli varētu apmeklēt arī nakts stundās. Un esam nolēmuši šo lūgumu padarīt par realitāti."

Lēmums atvērt Tadžmahālu naktī ir daļa no valsts mēroga kampaņas "Neticama Indija", kuras mērķis ir pagarināt apmeklējuma laiku vairākos Indijas populārākajos tūrisma objektos. Infrastruktūras attīstības ietvaros ir iecerēts izgaismot teritoriju ap Tadžmahalu, lai naktī būtu ērti apskatīt šo tik ļoti ceļotāju iekārojamo mauzoleju.

Tadžmahāls ir mauzolejs, kurš atrodas Indijas pilsētā Āgrā, Utarpradēšas štata rietumos Jamunas upes krastā. Tadžmahāls ir viens no lieliskākajiem mogolu arhitektūras piemēriem un unikāla celtne pasaules mērogā kā divu cilvēku mīlestības iemūžinājums. Tajā ir apvienoti persiešu, indiešu un islāma arhitektūras stili. 1983. gadā Tadžmahāls tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā.

Mauzoleju savas mirušās sievas Mumtāzas Mahālas mūžīgai piemiņai sērojot uzbūvēja mogolu imperators Šahs Džahāns (valdīja laikā no 1628. līdz 1658. gadam). Viņa sieva nomira 1631. gadā dzemdību laikā. Šahs Džahāns apprecējās ar Mumtāzu Mahālu 1612. gadā. Tadžmahāla komplekss ir saistīts ar dažādiem arhitektiem, taču par galveno arhitektu uzskata persiešu cilmes indieti Ustadu Ahmadu Lahaurī (Ustad Aḥmad Lahawrī).

Kompleksu veido pieci elementi — galvenie vārti, dārzs, mošeja, džavabs (tāda pati ēka kā mošeja otrpus mauzolejam) un pats mauzolejs ar četriem minaretiem. Tadžmahāla celtniecība sākās ap 1632. gadu. Pie celtniecības darbiem strādāja vairāk nekā 20 tūkstoši strādnieku no Indijas, Persijas, Osmaņu impērijas un Eiropas, lai to pabeigtu ap 1638. vai 1639. gadu. Kompleksa papildinājumi tika pabeigti 1643. gadā, savukārt ārējie apdares darbi tika veikti līdz 1647. gadam. Pilnībā komplekss 17 hektāru lielā laukumā tika pabeigts 22 gados.


Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

Turība - 3450
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv