Iedvesmojies ceļojumam uz Dāniju (video)

Dānija ir valsts Ziemeļeiropā un tā ir daļa no Dānijas Karalistes (pārējās divas daļas no karalistes ir Grenlande un Fēru Salas). Dāniju austrumos apskalo Baltijas jūra un rietumos - Ziemeļjūra. Dienvidos tā robežojas ar Vāciju, bet ziemeļos tai ir jūras robeža ar Zviedriju.

Dānijas kopējā platība ir 43 094 kvadrātkilometri un tā ir divdesmit otrā lielākā Eiropas Savienības dalībvalsts. Dānijas klimatu ietekmē mērenās joslas klimats. Dānijai pieder arī Fēru salas Atlantijas okeānā un Grenlande.

Dāniju dēvē par vislīdzenāko zemi pasaulē. Tās augstākie kalni nesasniedz pat 200 metrus virs jūras līmeņa atzīmi. Jitlandes rietumu piekrastē vērojamas smilšu kāpas. Menas salā atrodas burvīgi skaistas balta krīta klintis, kas sniedzas līdz 100 metru augstumam. Lielāko teritorijas daļu (65%) aizņem auglīgi līdzenumi, aramzemes. Ledājam atkāpjoties, te nogulsnējās bieza nogulumiežu sega, izņemot Bornholmas salu, kas ģeoloģiski saistīta ar Skandināvijas pussalu.

Dāniju pavisam pamatoti var saukt arī par tiltu zemi, jo daudzās salas savieno tiltu sistēma. Visgrandiozākais dāņu projekts sadarbībā ar zviedriem ir tilts un tunelis (autotransportam un dzelzceļam) pāri Ēresuna šaurumam. Autoceļš tika atklāts 2000. gada vasarā. Tilts ir 7,8 kilometrus garš, lielākais augstums virs ūdens ir 55 metri, tuneļa garums 4 ir kilometri un tikpat gara ir arī mākslīgā sala, kas ir pāreja no tuneļa uz tiltu. Tilts savieno Kopenhāgenu ar Zviedrijas pilsētu Malmi. No Malmes līdz Kastrupas starptautiskajai lidostai Dānijā var nokļūt vien 20 minūtēs. Otrs dāņu brīnums ir 1997. gadā uzbūvētais tilts pāri Lielā Belta šaurumam, un tas savieno Fīnas un Zēlandes salu. Zēlandi ar Falsteras salu savieno divi tilti: Strostēmes tilts (celts 1937.g.) un Farē vanšu tilts (1985.g.), kuru uzskata par vienu gleznainākajiem tiltiem Dānijā.

Gribi spēlēties? Dodies uz Legolandi! Lego firma dibināta 1932. gadā, un sākumā tā ražoja tikai koka klucīšus. 1968. gadā Bilunnā tika atklāta Legolande. Tajā viss veidots no lego klucīšiem, un tas kļuvis par vienu no apmeklētākajiem atrakciju parkiem pasaulē. Klucīšu veidotas parkā slejas dažādas populāras celtnes un atveidotas slavenas pasaules vietas. Ne jau velti Dānija tikusi atzīta par otro pasaulē vislabāko vietu, kur augt bērniem. Bilunnā legomāniem ik pēc 4 gadiem tiek rīkoti pasaules čempionāti trijās vecuma grupās. Starp citu, vārds „ Lego” veidots no diviem dāņu vārdiem, kas nozīmē :”spēlējies labi”!

Interesanti fakti:

  • Valūta: Dānijas krona (DKK).

  • Dānija ir maza valsts ar efektīvu un ļoti attīstītu infrastruktūru. Var ērti pārvietoties ar sabiedrisko transportu, ļoti ērti ir InterCity un InterCityLyn ātrvilcieni, kas savieno Kopenhāgenu ar Zēlandi un lielākajām Jitlandes pussalas un Fīnas salas pilsētām. Un, protams, arī prāmju sniegtie pakalpojumi starp valsts salām.

  • Teju puse valsts iedzīvotāju dodas uz darbu ar velosipēdu, tādēļ lielākajās pilsētās vienmēr ir padomāts par velobraucējiem.

  • Krāna ūdenim ir lieliska kvalitāte, tāpēc nav vajadzības iegādāties salīdzinoši dārgo ūdeni pudelēs.

  • Ar cietumsodu var tikt sodīti tie, kas tiek pieķerti narkotisko vielu ietekmē vai pat vienkārši veido grafiti uz namu sienām.

  • Dānijā nav pieņemts atstāt dzeramnaudu, tā kā rēķinā tiek iekļauta maksa par pakalpojumu sniegšanu un arī 25% PVN.

Noskaties iedvesmojošu ceļojumu video par Dāniju:

Avots: Baltictravelnews.com/Celojumubode.lv

Turība - 3450
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv