Tukuma piekrastes ciemi aicina pēdējo augusta dienu pavadīt jūras malā

Tukuma piekrastes ciemi aicina

Foto: visittukums.lv

Tukuma piekrastes ciemi aicina 2019. gada 31. augustu pavadīt jūras malā, iepazīstot Rīgas līča zvejnieku dzīvesveidu agrāk un tagad sešos zvejniekciemos, apmeklējot muzejus un ekspozīcijas, kas stāsta par vēsturi, un vietējos zivju pārstrādātājus, kas piedāvā kūpinājumus un visādi citādi pagatavotas zivis šodien. Savukārt vakarā aicina būt kopā Engurē uz Senās Uguns nakts ugunskura iedegšanu.

Šī būs jau 5.piekrastes akcija, kuru kopā ar ciemu zvejniekiem un zivju produkcijas ražotājiem, kā arī tūrisma un kultūras ļaudīm organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Tukuma birojs. Kas gan šogad sagaidāms akcijā?

Lapmežciemā jau no rīta – no pulksten 10.00 atvērts būs un viesus gaidīs Lapmežciema muzejs, kurš apmeklētājiem atvērts no šī gada sākuma un piedāvā jaunā un modernā ekspozīcijā iepazīt zvejnieku dzīves ikdienu senākos laikos līdz pat šodienai. Te būs interesanti gan lieliem, gan maziem. Būs interaktīvas spēles, saistītas ar putnu olām un piekrastes vārdu spēlēm, improvizēta spoguļzivtiņu uzvēršana uz irbiņa un radošas darbnīcas bērniem mākslinieces Ivetas Meieres vadībā. Muzeja apmeklējums šajā dienā būs bez maksas. Adrese: Liepu iela 4, Lapmežciems, Lapmežciema pagasts, Engures novads. Tālr.: 27000380

Netālu no Lapmežciema muzeja izvietojies ģimenes uzņēmums "Reiņa zivis" (IK "Reinis B"), kurš arī gaidīs viesos ciemiņus. No pulksten 12.00 līdz 14.00 te būs iespējams ne vien iepazīties ar ražotni, bet arī piedalīties zivju kūpināšanas meistarklasē, nodegustēt produkciju un, protams, to iegādāties. Arī te apmeklējums bez maksas. Adrese: Gatera iela 6a, "Ķiršlejas", Lapmežciems, Lapmežciema pagasts, Engures novads. Tālr.: 29219491, fb.com/ReinisBLapmezciems

Turpat blakus – Ragaciemā kā vienmēr uz lielo iepirkšanos gaidīs Ragaciema zivju tirdziņš. Savukārt turpat blakus tirgum atrodas jauna tikšanās vieta – "Skudras" veikaliņš jeb "Satikšanās vieta Skudras". Tas ir Agneses Skudras izlolots sapnis, kas kas aizsākās pirms vairākiem gadiem ar pašas marinētām un kūpinātām vistiņām un nu ir izaudzis līdz bagātīgam produktu klāstam. Kā saka pati saimniece, ""Satikšanās vieta Skudras" ir domāta, lai mūsu klienti un ikviens gardēdis jebkurā dienā varētu atbraukt ciemos, noprovēt un iegādāties mūsu ražotos produktus tieši no mums." 31.augustā te no pulksten 13.00 būs nobaudāma īpašā "Skudras" zupa līdz kamēr katls tukšs. Tie, kas nofotografēsies uz īpašā veikaliņa fona un ar "foto" padalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #SkudrasVeikaliņšRagaciemā, varēs baudīt zupu bez maksas. Adrese: Ragaciema zivju tirdziņš, Ragaciems, Lapmežciema pagasts, Engures novads. Tālr.: 29465745, fb.com/satiksanasvietaSkudras

Vai zināt, no kā radies Apšuciema nosaukums? Visi domā, ka no apsēm, taču, kā izrādās, nosaukums cēlies no lībiešu valodas un tulkojumā nozīmējot ‘laivu ciems’. Kāpēc un kā tā, to un arī citas interesantas lietas 31.augustā noskaidrot aicina Apšuciema bibliotēka jaunatvērtajā Apšuciema Zvejas un jūras kultūras mantojuma centra ekspozīcijā. Ieeja bez maksas. Adrese: "Apšuciema skola", Apšuciems, Engures pagasts, Engures novads. Tālr.: 26249838

Ķesterciemā viesus no pulksten 16.00 atkal gaidīs viesmīlīgie hosteļa "Pludmalis" saimnieki, piedāvājot "launadziņu pludmalē", kā arī dažādus stāstus un aktivitātes jūras krastā no zvejnieku dzīves. Te būs arī īpašais piekrastes selfiju fotostūrītis. Adrese: "Mūrnieki", Ķesterciems, Engures pagasts, Engures novads. Tālr.: 29287271, pludmalis.lv

Engurē no pulksten 11.00 ciemiņus gaidīs "Engures tehnoloģiju centrs", kas par mājvietu izvēlējies bijušo Engures Mācītājmuižu. Te būs iespējams iepazīties ne vien ar Engures šīs vasaras jaunumu – izklaides iespējām ar SUP dēļiem un vietējo suvenīru un citu preču zīmolu "Pērle rada", bet arī piedalīties "Piejūras atmiņu fotogrāfiju darbnīcā" un radīt atmiņu kartiņu, izmantojot senu Cianotipijas tehniku vai "Marmora zīmju" darbnīcā, Marbling tehnikā izveidojot burvīgas kartiņas kā atmiņu no saulainās vasaras un jūras. Dalība darbnīcās bez maksas. Adrese: Jūras iela 66, Engure, Engures pagasts, Engures novads. Tālr.: 26417818, perlerada.com

Savukārt pēcpusdienā ikvienu mazo piekrastes apceļotāju Engurē gaidīs uz leļļu teātra izrādi "Ķiplociņš uz pirātu kuģa". Tas būs stāsts par to, kā okeānā Ķiplociņš atrod zemūdens draugus, un, sadraudzējies ar Astoņkāji, viņš uzzin, ka uz zemes to gaida draugi – dārzeņi. Kādi bija Ķiplociņa piedzīvojumi, jādodas skatīties pulksten 16.00 Auniņparka estrādē!

Teijāters, kā saka cieminieki, būs arī Bērzciemā. Vietējās zvejnieksievas zvejnieku sētā "Dieniņas" (atpazīšanās zīme uz ceļa – izkārtne ar uzrakstu "Zivis nāciet sētā") izrādīs pašradīto iestudējumu "Tā bij’ Bērzciemā". Te būs arī IK "Oskars Celkarts" gatavotās zivju produkcijas degustācija. Ieeja – simboliska: Ieeja 2,50 EUR kā ziedojums zvejnieku sētas "Dieniņas" attīstībai. Bērniem līdz 7 gadiem ieeja par brīvu, bet no 7 līdz 12 gadiem - 1 EUR. Adrese: "Dieniņas", Bērzciems, Engures pagasts, Engures novads. Tālr.: 26676283, 29297982, dieninas.lv

Gan "Dieniņās", gan Bērzciema otrā galā – zivju kioskā "Skaras" pie Indras Zariņas (Adrese: "Skaras", Bērzciems, Engures pagasts, Engures novads. Tālr.: 20236636) būs iespējams iegādāties zivju produkciju.

Dienas izskaņā, kad sāks jau krēslot, visus aicinām doties uz piekrasti pie Engures Dienvidu mola, kur notiks Senās Uguns nakts svinēšana un ugunskuru iedegšana. Sākums pulksten 21.30 ar muzikālu strūklaku šovu, kam sekos Uguns šovs. Lai nenosaltu, būs arī tēja.

Pavadi pēdējo augusta dienu Tukuma piekrastē – Lapmežciemā, Ragaciemā, Apšuciemā, Ķesterciemā, Bērzciemā un Engurē!

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3385
Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Naujenes muzejā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Šobrīd tas jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā.

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv