Tūristiem draud 6 gadu cietumsods par pludmales smilšu paņemšanu

Ja esat viens no tiem, kuri labprātāk par veikalos iegādājamiem suvenīriem mājup grib vest dabā sastopamās lietas, tad šis gadījums liks aizdomāties.

Divi franču tūristi, pirms došanās mājās no atpūtas Sardīnijā, tika apturēti pirms iekāpšanas kuģī. Robežas policija konstatēja, ka pāra automašīnā atrodas 40 kilogrami smilšu, kuras bija iebērtas plastmasas pudelēs.

Medijs BBC vēsta, ka tūristi bija apmeklējuši pludmali Sardīnijas dienvidos, kas ir īpaši slavena ar tās persiku nokrāsas smiltīm. Abi tūristi policijai stāstījuši, ka veduši smiltis kā suvenīru no ceļojuma, un nav aptvēruši, ka tādā veidā pārkāpuši likumu.

Smilšu zādzība Sardīnijā rada aizvien lielākas bažas un salā tiek veiktas stingras ceļotāju pārbaudes, lai izdotos notvert likumpārkāpējus. 2017. gadā tika ieviests likums, kas liedz no salas ņemt smiltis, oļus un gliemežvākus. Tie ceļotāji, kuri tiek pieķerti noziegumā, var saņemt sodu no 500,- eiro līdz pat 3000,- eiro. Tāpat likumpārkāpējiem var draudēt cietumsods no viena līdz pat sešiem gadiem.

Masveidā aizvestās smiltis, oļi un gliemežvāki aizvadītajos gados radījuši haosu Sardīnijas ekosistēmā. Pēdējās desmitgades laikā puslitra pudelēs savāktas vairāk nekā desmit tonnas smilšu, 2019. gada 23. augustā vēstīja Itālijas laikraksts "Corriere della Ser". Arī policija atzīst, ka šogad vairāk kā citus gadus notiek šo dabai tik nozīmīgo elementu zādzība. Un, par nožēlu, vainīgie visbiežāk ir tūristi.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

TN - 3501
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv