Kuldīgā norisināsies pusmaratons ar 6 muzikālajiem punktiem

2019. gada 10. augustā norisināsies Kuldīgas pusmaratons –  "Bigbank Skrien Latvija" sestais posms ar pusmaratona, desmit un piecu kilometru distancēm, bērnu skrējienu un mazuļu rāpošanas sacensībām. Īpaša sacensību sastāvdaļa būs labdarības skrējiens "Mans skrējiens Kuldīgai", bet diena noslēgsies ar  ballīti dīdžeja pavadībā pasākuma dalībniekiem. Kuldīgas novada iedzīvotāji līdz pat 8. augustam aicināti izmantot iespēju Kuldīgas vieglatlētikas manēžā iegādāties biļetes par īpaši draudzīgām cenām.

Kuldīdznieku atlaides

Īpašs piedāvājums Kuldīgas novada iedzīvotājiem, piesakoties līdz 8. augustam, Kuldīgas vieglatlētikas manēžā, Dzirnavu ielā 13, ir iespēja iegādāties biļetes par ārkārtīgi draudzīgām cenām. Pusmaratona, desmit un piecu kilometru distancēs kuldīdzniekiem būs jāšķiras no desmit eiro, savukārt jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem piecu kilometru distancē, bērnu skrējiena un nūjošanas distancēs dalības maksa vien pieci eiro. Tikmēr kuldīdzniekiem 2,5 kilometru distancē "Mans skrējiens Kuldīgai" dalības maksa pavisam simboliska.

Satiksmes slēgšana Kuldīgā

Šogad pusmaratona trases būs nedaudz atšķirīga, taču starts un finišs joprojām būs pilsētas estrādē. Vēršam iedzīvotāju uzmanību, ka 10. augustā satiksmei būs slēgtas vairākas ielas. Sacensību laikā automašīnas trasē netiks ielaistas, tādēļ lūgums savlaicīgi izbraukt automašīnas, ja šajā dienā paredzēts kurp doties. Paldies par sapratni!

No 9.00 līdz 21.00 pilnībā būs slēgta transporta kustība Pētera ielā no Smilšu ielas līdz Ventspils ielai.

No 16.00 līdz 21.00 pilnībā slēgta transporta kustība būs:

 •     Grants ielā no Parka ielas līdz iebrauktuvei estrādē;
 •     Pētera – Ventspils ielas krustojums līdz Upes ielai;
 •     Ventspils – Kaļķu ielas krustojums līdz Baznīcas ielai;
 •     Kaļķu ielā līdz Upes ielai;
 •     Upes ielā;
 •     Baznīcas ielā;
 •     Policijas ielā;
 •     Stendes ielā līdz Saldus ielai;
 •     Kalna ielā;
 •     1905. gada ielā no Ventspils līdz Liepājas ielai;
 •     Skolas ielā;
 •     Liepājas ielā no Rātslaukuma līdz Parka ielai;
 •     Parka ielā līdz Grants ielai;
 •     Piltenes ielā no Liepājas līdz Grants ielai.

Atsevišķās vietās būs ierobežota auto stāvēšana: pie "Kūravas", tiesas nama, "Metrapoles", Pilsētas laukumā, Pētera ielā, Kaļķu ielā, Stendes ielā, Skolas ielā.

Ziedojums kuldīdznieces Martas ārstēšanai

Pērn Kuldīgas pusmaratonā tika ieviesta jauna, Latvijas simtgadei veltīta 2,5 km gara distance "Mans skrējiens Latvijai". Šogad distance pārtapusi par labdarības skrējienu "Mans skrējiens Kuldīgai". Pusi no tā dalības maksāmizlietos, lai ar Vesta sindromu slimā, četrgadīgā kuldīdzniece Marta un viņas mamma Agate varētu doties atjaunot spēkus un rehabilitēties. "Šis skrējiens atšķiras no ierasto sacensību distancēm, jo tajā pat netiek veikta laika kontrole. Lai tajā piedalītos, nav jābūt sportistam, to var gan māmiņas ar mazuļiem, gan dāmas un kungi labākajos gados. Tas ir kopā būšanas skrējiens, kurā piedaloties, īstenosim skaistu ieceri, palīdzēsim mazajai Martai un viņas mammītei Agatei doties sen pelnītā atpūtā. Ceram, ka šis skrējiens Kuldīgā pārtaps par tradīciju, jo vienmēr starp mums būs kāds, kura vajadzības ir lielākas nekā mūsējās, un, mūsuprāt, ir svarīgi to saskatīt. Vienmēr pastāv iespēja darīt vai nedarīt, un mēs izvēlamies darīt, ja tas jebkā spēj palīdzēt tiem, kam to visvairāk vajag. Kuldīga nav liela pilsēta. Domāju, ka kopā mēs varam parūpēties par savējiem, tikai jāsāk to darīt, tāpēc ceram, ka šī ik gadu būs īpaša akcija, kurā apvienoties. Turklāt ikdienā mēs maz izjūtam to, cik patiesi atsaucīgi, izpalīdzīgi un sirsnīgi cilvēki šeit dzīvo, ikdienas steigā to neievērojam, taču šādas reizes tam ir liels apliecinājums. Mēs ļoti ceram, ka mūsu iniciatīvai atsauksies vietējie iedzīvotāji, tā palīdzot piepildīt Martas un Agates mazo sapni. Novērtēsim to, kas mums ir dots, kā arī to, ko mēs varam dot citiem," uzsver labdarības skrējiena rīkotāja Antra Grīnberga.

Jauna sertificēta trase

Šogad veiktas izmaiņas arī pusmaratona trasē. Starts skrējējiem visās distancēs, kā allaž, tiks dots Kuldīgas pilsētas estrādē, tālāk virzoties pa Pētera un Kaļķu ielu, pārskrienot pāri Kuldīgas ķieģeļu tiltam, skrienot pa Stendes ielu, tur apgriežoties un virzoties atpakaļ uz vecpilsētu. Tālāk skrējēji dosies pa Skolas ielu un ierasto Liepājas ielu, pa ceļam līdz estrādei izskrienot arī Parka un Grants ielu. Pusmaratona dalībniekiem būs jāveic četri šādi apļi, desmit kilometru distancē – divi, bet piecu kilometru distancē – viens šāds aplis.

Seši muzikālie punkti

Pasākuma organizatori parūpējušies par interesantu uzmundrinājumu, skrējējiem esot distancē.  Trasē būs izvietoti seši muzikālie punkti – divos no tiem spēlēs dīdžeji, bet četros būs muzikāli pārsteigumi, to skaitā viesmākslinieki no dažādām Latvijas pilsētām. Ceram, ka dzīvā mūzika sportistus iedvesmos.

Avots: kuldiga.lv

Turība - 3450
Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados...papildu info pa tālr. 677 36 500

Jantarnij Bereg

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā.

TAKA

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

10. oktobrī plkst. 17:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas simtgades noslēguma koncerts!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Laivu un plostu noma “Beibuks

Laivu un plostu noma “Beibuks

Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē pasākumus.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv