Sāk vērtēt «Latvijas Gada auto 2020» titula pretendentus

2019. gada 20. jūlijā maršrutā t/c Mols - Kungu rija (Turaidā) – t/c Mols norisinājās pirmais konkursa "Latvijas Gada auto 2020" mediju testa brauciens, kura laikā konkursa žūrija un mediju pārstāvji varēja izmēģināt deviņus no konkursam līdz šim pieteiktos jaunākos auto modeļus. Kādi ir iespaidi?

"Latvijas Gada auto" konkursa dalībnieku rindas ļoti labi atspoguļo jaunu automobiļu tirgus tendences un pircēju pieprasījumu. Šogad teju visi konkursam "Latvijas Gada auto 2020" patlaban pieteiktie dalībnieki ir kādas apvidus auto klases pārstāvji – tikai 4 no 15 nav ‘apvidnieki’. Arī sestdien notikušajā braucienā, lielākā daļa bija apvidus automobiļi. Varētu domāt, ka konkurss kļuvis par vienveidīgu sacensību, taču nav tik vienkārši. Šodien šī automobiļu kategorija ir izplētusies arvien dažādākos virzienos. Apvidus automobiļi var nebūt ar milzīgu klīrensu un pilnpiedziņu, jo lielākā daļa no tiem pārsvarā tiek lietoti civilizētos apstākļos. Jau kādu laiku tāda ir tendence un tāds ir pircēju pieprasījums. Līdz ar to visi apvidus automobiļi nav liekami vienā kastītē, un tāpēc arī pagājušā gada konkursā tika ieviesta nominācija "Pilsētas apvidus auto". Un atcerēsimies, ka pēdējos divos gados uzvaras laurus tomēr plūca kompaktklases ne apvidus klases modeļi. Kurš būs "Latvijas Gada auto 2020", uzzināsim 6. decembrī!

Interesants un daudzveidīgs bija pirmo desmit automobiļu pulks, kas sestdien tika izmēģināts "Latvijas Gada auto 2020" mediju testa braucienā. Divi kompaktklases modeļi, četri kompaktās apvidus klases modeļi, divi vidējās apvidus klases automobiļi un divi mazās apvidus auto klases pārstāvji. Kompakto klasi pārstāvēja izskatīgie ŠKODA Scala, KIA ProCeed. Savos iespaidos par jaunu ŠKODA Scala modeli dalās konkursa "Latvijas Gada auto 2020" žūrijas biedrs, auto žurnālists Guntars Pulss: "ŠKODA Rapid universāļa pēctecis padevies tiešām augstvērtīgāks gan dizaina, gan tehniskā izpildījuma ziņā. Pēc sajūtām tas praktiski ir kompaktklases auto, kas acīmredzot ir bijis Scala veidotāju mērķis." Bet par KIA ProCeed stāsta žūrijas biedrs Agris Staņēvičs: "Bravo! Jau pagājušo gadu priecēja kompaktklases KIA Ceed uznāciens. Gan eksterjerā, gan īpaši interjerā jūtama kvalitāte. Ļoti atsaucīgs (es teiktu sportisks)1,6l 204 Zs dzinējs ar 7-pakāpju automātisko kārbu. Automobilī ir patīkami uzkavēties."

Savu individualitāti parādīja arī katrs no kompaktās apvidus auto klases. Ietilpīgs un praktisks ir Seat Tarraco, kas priecē ar klusu salonu, pieklājīgu dinamiku un teicami absorbē nelīdzenos asfalta lāpījumus. Ar augstu komforta līmeni izcēlās arī interesantais Citroën C5 Aircross. Par šo modeli stāsta konkursa žūrijas biedrs Jānis Mežulis: "Apskatot C5 Aircross, nevar noliegt diezgan lielo ārējo līdzību ar mazajiem brāļiem C3 Aircross un C4 Cactus, par kuriem iepriekš rakstīju ne pārāk glaimojošas piezīmes. Tāpēc ar lielu kritisku piesardzību uzsāku braucienu, tomēr šajā modelī vairs nevarēju atrast nekādus uzkrītoši vājos punktus. Drīzāk pretēji. Pat bez dārgās pneimatiskās piekares tas brauc pa granti gluži kā pa sliedēm un slīd pāri mazajai pretīgajai grants trepei. Kā man paskaidroja markas dīlera pārstāvis, Citroën izmanto vienkāršu lodveida moduli iebūvētu amortizatorā, kas pildīts ar eļļu un pilda sava veida papildus bufera lomu. Gluži kā tenisa bumbiņa. Pielietotie materiāli saskarsmes vietās ir pieņemami. Nekas negrabēja un neļurkājās. Mīkstie sēdekļi papildus piešķīra braucienam mierīgāku un pārliecinošāku raksturu. 130 zs nav nekāda sporta granāta, taču neradās sajūta, ka esi kā apdalīts jaudas un dinamikas ziņā. Arī ļoti gaumīgi izveidotais digitālais mērinstrumentu panelis lika rasties pārliecībai, ka auto būvēts ar sirdi."

Savukārt ātrākie un azartiskāk vadāmie kompaktās apvidus auto klases modeļi šajā braucienā bija Cupra Ateca ar  300 Zs un Porsche Macan S ar 354 Zs jaudu. Par Cupra Ateca radītajiem iespaidiem stāsta žūrijas biedrs Intars Vizbulis: "Cupra ir auto, kurš tevi neieliek nekādos rāmjos. Cupra zīme uz radiatora restes var radīt apjukumu daudziem, kuri nespēs saprast, kas tā par marku. Sajūtu līmenī kā kartings, tikai augsts un liels. Ja grib kādu noķert, tad noteikti ar šo. Braucot mierīgā gaitā motors klusi dūc, taču piespiežot pedāli var panākt pat būkšķi, kas rada rallija auto piesitienu. Salons moderns, taču tai pat laikā priekšējais panelis vienkāršs, pat, salīdzinot ar Seat, liekas pārāk vienkāršs. Varēja tomēr būt kāda odziņa. Labs 4x4 krosovers ar 300Zs. par 40-50 tūkstošiem Eiro" Bet par Porsche Macan S stāsta Guntars Pulss: "Porsche debija Latvijas Gada auto konkursā notiek ar markas bestsellera Macan atjaunoto versiju. Lai gan tas par divām trešdaļām sastāvot no Audi Q5 detaļām, jāteic, ka Porsche aura tomēr ir sajūtama - it īpaši šā zīmola apjūsmotājiem, pie kuriem zināmā mērā pieskaitu arī sevi."

Savukārt vidējo apvidus auto klasi pārstāvēja BMW X5 un Mercedes-Benz GLE. Abiem modeļi piedāvā augstu komfortu, modernākās tehnoloģijas un arī spējas braukt sarežģītākos ceļa un bezceļa apstākļos. X5 vairāk provocē tā vadītāju veikt kādu straujāku manevru, bet GLE vairāk orientēts uz rāmu kruīzu. Par GLE stāsta Agris Staņēvičs: "Nu grūti ko iebilst pret Mercedes-Benz izvirzītajiem (un realizētajiem) kvalitātes un komforta standartiem. Vēl atmiņā pagājušajā gadā testētie CLS un A-klase. Arī tagad testētais GLE ar 2 litru dīzeļdzinēju un 245 Zs (eleganta dinamika), un 9-pakāpju automātisko pārnesumu kārbu nenoliedzami norādīja – tas ir Mercedes-Benz! Piekare uz mūsu lielceļiem strādā perfekti. Komforts pāri visam - salons veidots īpaši ergonomiski, ir ļoti ērta un komfortabla sēdēšana aizmugurē (cik tas ir aktuāli apvidus auto?). Un tas viss par 60 000 EUR."

Spilgti automobiļi šajā braucienā bija no mazās apvidus auto klases – Volkswagen T-Cross un Suzuki Jimny. T-Cross ir īstens pilsētas apvidus auto, kas ar spilgto krāsojumu viegli izcelsies pārējo automobiļu vidū. Par šo modeli stāsta Intars Vizbulis: "Runājot par krāsu paleti, tā noteikti izcelsies starp populāriem baltiem un melniem auto. Panelis moderns, kā jau VW. Plastikāta piegarša gan ir jūtama visapkārt - durvju apšuvumā, priekšējā panelī un visur citur. Audums dažādiem izšuvumiem piešķirts tikai sēdekļiem. Bagāžas nodalījums nav īpaši liels, taču zem grīdas ir paslēptas vēl 3-4 nodalījuma kastītes, kur var šo to salikt, lai neripinās pa bagāžas nodalījumu. Sēdēšana aiz sevis ir iespējama, un pat galvai un ceļiem pietiek vietas. Mazais viena litra dzinējs ar 115zs. diezgan labi tiktu galā pilsētas režīmā, taču uz šosejas gribētos ko jaudīgāku." Suzuki Jimny gan konkursā nepiedalījās, bet bija sarūpēts kā preses auto. Tomēr pēc Jimny izmēģināšanas, lielākā daļa brauciena dalībniekiem bija smaids līdz ausīm. Šis auto savā vienkāršībā ļoti kontrastē ar pārējiem jaunajiem auto modeļiem, kuri ir bagātīgi aprīkoti ar dažādajām tehnoloģijām. Tā stihija ir izbraukt vietas, kur neviens cits auto to nespēj izdarīt. Un tas Jimny ļoti labi padodas.

Konkursam "Latvijas Gada auto 2020" šobrīd pieteikti 15 automobiļi: Mitsubishi ASX, Mitsubishi L200, BMW X5, Mercedes–Benz GLE, Mercedes–Benz CLA, Seat Tarraco, Cupra Ateca, Jeep Wrangler, Citroën C5 Aircross, KIA Xceed, KIA ProCeed, ŠKODA Scala, Volkswagen T-Cross, Porsche Macan S un Hyundai i30 Fastback N. Pretendentu pieteikšana "Latvijas Gada auto 2020" titulam turpināsies līdz šī gada 7. novembrim, bet uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiks 6. decembrī.

Avots: Latvijas Gada auto

Turība - 3450
Atpūtas bāze ''Vīrogna

Atpūtas bāze ''Vīrogna"

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Vīragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Vīrogna”!

TAKA

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novada dabas objekti

Daugavpils novads ir bagāts ar skaistiem un daudzveidīgiem dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, kuros var nesteidzīgi pavadīt brīvo laiku.

TAKA

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ

Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību.

TAKA

Egļukalna meža taka

Egļukalna meža taka

Jaunais pastaigu maršruts vijas ap Egļukalnu, kas sniedzas 220 metrus virs jūras līmeņa un ir augstākā virsotne Augšzemes augstienē.

TAKA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

Simjūda gadatirgus

Simjūda gadatirgus

10. oktobrī Valmierā norisināsies viens no rudens gaidītākajiem notikumiem pilsētā – Simjūda gadatirgus, kurā ik gadu pulcējas gan tuvāki, gan tālāki tirgotāji.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Raiņa māja Berķēnelē

Raiņa māja Berķēnelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Izbaudi Jūrmalas vasaru!

Izbaudi Jūrmalas vasaru!

Pelde baseinā ar siltu jūras ūdeni, dziedinoša atpūta sāls istabā, brokastis ar skatu uz mūžīgi mainīgo jūru, kā arī salds miegs ērtā Deluxe numurā diviem!

EUR 169 | Baltic Beach Hotel & SPA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža.

TAKA

Komplekss pasākumu organizēšanai

Komplekss pasākumu organizēšanai

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

SILENE RESORT & SPA****

SILENE RESORT & SPA****

Offers everything necessary for unforgettable holiday: comfortable accommodation, relaxing SPA treatments, restaurant, entertainment activities.

TAKA

Basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup”

Basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup”

No 24. līdz 29. augustam Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies ikgadējais basketbola turnīrs jauniešiem “Valmiera Summer Cup".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.”

Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi.

TAKA

Atpūtas parks

Atpūtas parks "Stalkers"

Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

TAKA

Slutišķu sādža un vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža un vecticībnieku lauku sēta

Daugavas ielejas ielokā no ziņkārīgām svešinieku acīm paslēpies Slutišķu vecticībnieku ciems, kas ir mīklains un nezināms.

TAKA

Jurita Mini zoo

Jurita Mini zoo

JuRita Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem.

TAKA

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS

Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu.

TAKA

Ūdens tūrisms Daugavas lokos

Ūdens tūrisms Daugavas lokos

Laivu noma “Beibuks” piedāvā dažādus ūdens tūrisma maršrutus. Iespējams iznomāt koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus, citu ūdens inventāru.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv