Tukuma pusē gaidāma aktīva nedēļas nogale

Šajā nedēļas nogalē Tukuma puse aicina ciemos motorizētu aktivitāšu cienītājus, jo Engurē norisināsies burāšanas regate, bet Dzirciemā - Enduro motosacīkstes.

No piektdienas, 2019. gada 2.augusta līdz svētdienai 4.augustam Engures ostā būs iespēja vērot burāšanas regates "Engures kauss 2019" norisi. Šogad regate notiks trīs dienu garumā švertlaivu klasēm Optimist, Laser 4.7, Laser Radial un Laser Standard. Optimist klase būs iedalīta U16, U12 un U10 apakšgrupās. Laser klasēs būs arī atsevišķa ieskaite jauniešiem un jaunietēm. Laser Standard klasē būs arī Master ieskaite. Regates atklāšanas parāde notiks piektdien, 2.augutsā pulksten 12.30, bet noslēguma pasākums svētdien, 4.augustā pulksten 17.00. Adrese: Engures osta, Undas iela 60B, Engure, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29153554, regates.lv

Dzirciema pusē sestdien un svētdien, 3. un 4. augustā norisināsies pasākums "Rocketbiker Enduro 2019". Pasākuma sākums pulksten 10.00. Šīs uz bezceļu motociklu bāzētās sacensības notiek mierīgā gaisotnē, speciāli būvētā trasē. Tās ir radītas, lai gūtu neaizmirstamas sajūtas un baudītu izklaidi kopā ar saviem motosporta draugiem. Trases garums ir 20 km, un tā sastāv no kalnainām pļavām, meža takām, smilts karjera un bezceļa. "Husqvarna" Super Enduro Heads Up Challange apbalvošana pirmajā dienā paredzēta ap pulksten 19.00, bet "Mapon" Hard Loop uzvarētāju apbalvošana otrajā dienā – svētdien, 4.augustā ap pulksten 15.30. Adrese: "Brūveri", Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Vairāk infromācijas pa tālruni 26547116, rocketbiker.lv

Esot Dzirciema un Engures pusē, iesakām apmeklēt tuvumā esošās apskates vietas. Pastariņa muzejs aicina iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas dzīvesveidu 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta pirmajā pusē. "Bisnieku" mājas ir lauku sēta, kurā dzimis rakstnieks Ernests Birznieks - Upītis. Muzejs šodien veltīts populāram grāmatu tēlam Pastariņam, jo tā rakstnieks saukts bērnībā. Māju dārzā izveidots vecās "Bisnieku" sētas makets - Ziemeļkurzemes lauku sēta 19. gadsimtā. Iepriekš piesakot, iespējams izcept savu klaipiņu rudzu maizi. Adrese: "Bisnieki", Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Tālrunis: 28651091, tukumamuzejs.lv

Jāņupītes dabas taka atrodas vien pāris kilometru attālumā no Pastariņa muzeja. Tā ir 1.1 km gara pastaigas un atpūtas vieta mežā ar vairākām  kāpnēm un tiltiņiem. Izstaigājot taku, var iepazīties ar 2005.gada orkāna spēku, kura rezultātā izgāzti iespaidīga vecuma koki, kā arī izmērīt 170 - 180 gadus veca koka apkārtmēru. Var izskaitīt un aprēķināt izgāzta koka vecumu pēc gadu riņķiem tā stumbrā, kā arī aplūkot dažādu veidu piepes uz izgāztu un trūdošu bērzu stumbriem. Adrese: Dzirciems, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Kontakttālrunis: 26386611

Rideļu dzirnavu muzejs ir ar senu vēsturi taču jaunu elpu atguvis 2018. gadā. Šeit var iepazīties ar Rideļu dzirnavu vēsturi, graudsaimniecību, kā un ar kādām ierīcēm no graudiem ir ražoti milti, tostarp viesiem ir pieejama interesanta, izglītojoša īsfilma „No grauda līdz maizei". Savukārt turpat esošajā kafejnīcā "Cope" iespējams gardi paēst gan vietējās zivis, gan pankūkas dažādos veidos. Papildus Ridzeļu dzirnavezerā tiek piedāvāta laivu un SUP dēļu noma. Adrese: Rideļu dzirnavas, Engures pagasts, Engures novads. Tālrunis: 22440094, 26536532, rideludzirnavas.lv

Zemnieku saimniecība un bišu dziedinātava "Mauri" nodarbojas ar biškopību. Dravā ir ap 100 stropu. Saimnieki piedāvā apskatīt saimniecību un iepazīstina ar dravenieka darbu, kā arī piedāvā medu un bišu maizi. Kā īpašs piedāvājums zemnieku saimniecībā ir bišu dziedinātava. Tā ir bišu māja, kur ar stropa gaisu dziedina cilvēkus. Adrese: "Mauri", Zentenes pagasts, Tukuma novads. Tālrunis: 29296079.

Lai aizraujoša un piepildīta nedēļas nogale!

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3450
Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras

TAKA

Jezupovas (Juzefovas) parks

Jezupovas (Juzefovas) parks

Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 dažādu augu

TAKA

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Cēsīs ir jauna un elpu aizraujoša tradīcija. Arī šajā nedēļas nogalē (piektdien un sestdien) plkst. 22.00 un 23:00 baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma.

TAKA

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago raksturīgas spējas, šāvienlīdzīgas sāpes muguras lejasdaļā, kas parasti parādās fiziskas slodzes vai neveiklas kustības laikā... Info tal.27735950

Jantarnij Bereg

Kokgriešanas meistara darbnīca

Kokgriešanas meistara darbnīca

Varis Vilcāns ir koktēlnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

Laivu un plostu braucieni

Laivu un plostu braucieni

Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru.

TAKA

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv