Gleznainajā Veirūgnas ezera krastā uz semināru «2x2» ieradušies latvieši no visas pasaules

Šobrīd Latgalē, gleznainajā Veirūgnas ezera krastā, norisinās jau septītais pasaules latviešu jaunatnes seminārs "2x2" Latvijā, ko 26. jūlijā atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Seminārā piedalās 71 latviešu jaunietis no 15 pasaules valstīm (tostarp no ASV, Kanādas, Vācijas, Brazīlijas, Krievijas, Venecuēlas), lai iepazītos ar jauniem draugiem no visas pasaules, attīstītu savu radošumu, diskutētu par dažādiem jautājumiem, gūtu zināšanas, izjustu savu latvietību, dziedātu, dejotu un dalītos iedvesmojošā pieredzē.

""2x2" semināri – tā ir sena un ilga tradīcija, kas norāda uz latviešu tautas vienotību, un tas, kas ir radies trimdā, sekmīgi turpinās Latvijā. Latviskuma pamatā ir valoda un kultūra: runājot latviski un piedaloties kultūrā, mēs veidojam Latvijas valsti. Vairs nav svarīgi, kur tu dzīvo – šodien nozīme ir piederībai. Latviešu kopienas centrālais elements ir latviskums, un tā kopšana ir "2x2" galvenais uzdevums," semināra atklāšanā sacīja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Pēc semināra atklāšanas prezidents atbildēja uz vairākiem jauniešu jautājumiem par atvērto latvietību kā kultūras resursu, par latgaliešu valodu, kā arī par to, kā aktīvāk iesaistīties un līdzdarboties valsts veidošanā un cieņpilna dialoga veidošanā.

"Šobrīd latvieši dzīvo vismaz 140 pasaules valstīs, un tā ir bagātība, kas ir jāizmanto un jācenšas vienot," pauž "2x2" padomes loceklis uzņēmējs Kārlis Cerbulis. Viņš arī norāda, ka ""2x2" seminārs ir unikāla satikšanās telpa, un jau no 1964. gada tā ir droša vide, kur latviešu jauniešiem pārkāpt savu komforta zonu, intelektuāli izaicināt sevi un citus, izjust un kopt savu latvietību, diskutējot par tās nozīmi mūsdienu sabiedrībā".

Semināra nedēļa ir patiesi intensīva, jo programmu veido "ievirzes" jeb interaktīvas lekcijas no rīta, "projekti" jeb aktīvas nodarbes pēcpusdienā, kopaktiviātes, koplekcijas un diskusijas pievakarē, kā arī prāta spēles, radošie pasākumi un sarunas jeb viednīkšana vakaros. Šogad dalībniekiem ir iespēja apmeklēt ievirzes "Uzņēmīgais Latgalietis", "Kā domāt kritiski un saglabāt draugus", "Mūsdienu latviešu valoda", "Pašizziņa", "Vasals Latgolā jeb dzīvā Latgale", "Latvijas sabiedrība šodien un rīt", "Vēsture Latgales acīm", kā arī projektus "Aktīvā atpūta Latgales dabā", "Mūsdienu Latvijas virtuve", "Rotkalšana", "Amatniecība", "Rituālais gads folklorā", "Improvizācijas pamati latviešu gaumē", "Žurnālistika" un "Radošā ilustrācija".

Gan ievirzes, gan projektus vada iedvesmojoši savas jomas profesionāļi, piemēram, etnomūziķis un radio personība Ēriks Zeps, "Providus" vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce, latgaliešu grupas "Dabasu Durovys" līderis Arnis Slobožaņins, talantīgais šefpavārs Māris Jansons, teātra režisore Laura Čaupale, rotkalis Vitauts Straupe, podnieks Krists Ozoliņš, folkloristi Aīda Rancāne un Andris Kapusts un daudzi citi.

Diskusiju un koplekciju temati ietver sarunas par Latgales mītiem un patiesību, atvērtu sabiedrību, iecietības veicināšanu un stereotipu laušanu, situāciju Latvijas laukos, kā arī latvisko identitāti kopā ar Saeimas deputāti Dagmāru Beitneri-Le Gallu.

"Šajā nedēļā vēlamies vēl vairāk kļūt par darītājiem un radītājiem, un paši radīt sev notikumus un svētkus. Dzejnieks Imants Ziedonis ir teicis, ka "uz cilvēku neved neviena laipa, neviens tilts. Uz cilvēku var aiziet tikai pa atspulgiem". Un arī šā semināra vadmotīvs ir atspulgi: šonedēļ radīsim atspulgus paši, spoguļosimies cits citā un atspoguļosim latvietību," uzsver Latgales "2x2" semināra vadītāji Dārta Apsīte un Mārcis Benužs.

"2x2" norisi Latgalē atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Papildu informācija par "2x2" kustību: 2x2pasaule.lv

Par pasaules latviešu jaunatnes semināru 2x2

Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2x2 apvieno Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešu jauniešus. Seminārs ir paredzēts jauniešiem vecumā no 19 līdz 30 gadiem. "2x2" organizēšana ir balstīta uz brīvprātības principa – visi apmēram 20 organizatori to dara bez atlīdzības. Tieši no "2x2" semināriem 20. gadsimta 80. gados radās pazīstamās ģimeņu nometnes "3x3". "2x2" semināri notiek vairākas reizes gadā, un jau šā gada ziemā norisināsies "2x2" salidojums Kurzemē, bet nākamvasar – pasaules latviešu jaunatnes seminārs Vācijā.

Avots: Pasaules latviešu jaunatnes seminārs

Turība - 3450
Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras

TAKA

Jezupovas (Juzefovas) parks

Jezupovas (Juzefovas) parks

Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 dažādu augu

TAKA

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Cēsīs ir jauna un elpu aizraujoša tradīcija. Arī šajā nedēļas nogalē (piektdien un sestdien) plkst. 22.00 un 23:00 baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma.

TAKA

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago raksturīgas spējas, šāvienlīdzīgas sāpes muguras lejasdaļā, kas parasti parādās fiziskas slodzes vai neveiklas kustības laikā... Info tal.27735950

Jantarnij Bereg

Kokgriešanas meistara darbnīca

Kokgriešanas meistara darbnīca

Varis Vilcāns ir koktēlnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

Laivu un plostu braucieni

Laivu un plostu braucieni

Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru.

TAKA

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv