Uzzini, kuras ir 5 lētākās valstis Eiropā ceļojumam ar mugursomu

Ceļotāji, kas devušies pasaules iepazīšanā tikai ar mugursomu plecos, nav retums. Visbiežāk šāda tipa ceļojumos dodas jaunieši, kas vēlas lēti un bez īpaša komforta iepazīt jaunas zemes, to kultūras un cilvēkus. Priekšroku šādi ceļotāju tipi sniedz lētajām valstīm, jo īpaši Āzijai, tomēr arī Eiropā ir valstis, kuras ar mugursomu plecos iespējams iepazīt par salīdzinoši zemākām izmaksām.

Lai ceļotājiem palīdzētu izprast izmaksu kopsummu, apskatot konkrētas Eiropas valstis, "Alpha Travel Insurance" apkopoja ceļojumu izmaksas 60 galamērķiem Eiropas valstīs. Izmaksās tika iekļauta hosteļa vai viesnīcas cena, transports, ēdināšana, dzērieni un atrakcijas. Arī Rīga iekļuvusi šajā topā. Rezultātus par citiem ceļojumu galamērķiem var apskatīt šeit.

Par dārgāko no apkopotajiem rezultātiem atzīta Cīrihe, kur vienas dienas izmaksas sasniedz aptuveni 105,- Eur. Tomēr TOP 5 lētākās valstis sniedz krietni iepriecinošāku ainu – tūristi tajās vienas dienas laikā iztērēs salīdzinoši mazākas summas. Piedāvājam iepazīties ar apkopoto rezultātu piecos lētākajos Eiropas galamērķos.

1.    Stambula, Turcija - 18.74 Eiro dienā

Pēc dažādiem iepriekšējos gados piedzīvotajiem negatīvajiem notikumiem un nemieriem, ceļotāji atkal sāk atgriezt uzticību šai pilsētai un dodas iepazīt Stambulu aizvien biežāk. Neticami zemas cenas šobrīd piedāvā Svētās Sofijas baznīcas apskatei, kā arī par mazākām izmaksām iespējams iepazīt Stambulas kaimiņpilsētu Kadikoi. Šobrīd biļetes uz un no Stambulu tiek vērtētas kā lētākās, kas jebkad bijušas. Ir atvērta Stambulas Jaunā lidosta, kurai tiek paredzēts vislielākais noslogojums pasaulē.

2.    Kijeva, Ukraina – 20.84 Eiro dienā

Ukrainas galvaspilsēta strauji kļuvusi par kultūras apskates objektu karstāko punktu, bet ceļotājiem ar mugursomu der zināt, ka apskates objektu izmaksas ir salīdzinoši zemas. Arī kafejnīcu un kokteiļu bāru cenas ir ļoti pievilcīgas – zemākās Eiropā. Kijevā ir brīnišķīgi attīstīta ielu māksla, savdabīgi spoku skvēri, statujas un citas neatkārtojamas un tikai šai pilsētai raksturīgas detaļas. Pilsēta ar 1500 gadu vēsturi, saviem mītiem un leģendām, temperamentīga un pašapzinīga. Kontrastaina, ar plašiem bulvāriem, vēsturisko arhitektūru un zeltītiem baznīcu kupoliem, kas mirdz pat tad, ja visa pārējā pilsēta ietinusies gandrīz necaurredzamā miglā.

3.    Krakova, Polija - 23.65 Eiro dienā

Kad tiek spriests par īso Eiropas brīvdienu ceļojuma galamērķiem, Krakova ir spēcīgākais sāncensis citu populāro galamērķu pilsētām. Krakovas centrālais laukums jeb vecais Tirgus ir visplašākais laukums Eiropā – četrus hektārus liels. To ieskauj vēsturiskas celtnes, pilis un baznīcas. Laukuma vidū atrodas viens no atpazīstamākajām Krakovas objektiem - Vadmalu tirgus ēka, kas celta renesanses stilā. Agrāk tā bijusi audumu tirgotava un ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā. Vecpilsētā ir daudz restorāni, bāri un naktsklubi, kuros atpūsties un atvilkt elpu ceļojuma laikā par saprātīgām cenām.

4.    Belgrada, Serbija - 24.27 Eiro dienā

Belgrada ir Serbijas galvaspilsēta un atrodas valsts centrālajā daļā, pie Savas upes ietekas Donavā. Pilsētā mājo 1,2 miljoni iedzīvotāju un to šķērso robeža starp Balkānu pussalu un Centrāleiropu. Pilsētai raksturīga kalnaina ainava. Serbijas galvaspilsētai ir vētraina vēsture – to iekarojušas 40 dažādu valstu armijas dažādos laika posmos un tā tikusi būvēta no jauna 38 reizes. Belgradas senie mūri ir pieredzējuši ķeltus un romiešus, gotus un frankus, kā arī austriešus un vāciešus. Lai gan tā netiek iekļauta pasaules skaistāko pilsētu topos, tā kļuvusi slavena, pateicoties izslavētajai nakts dzīvei un festivāliem, kas notiek pilsētā. Belgradas viskrāsainākais rajons – Skadarlija – ir gājēju kvartāls un īstena bohēmiski noskaņotu mākslinieku, jauniešu un tūristu meka. Šeit ielas vienmēr atdzīvojas mūzikas pavadībā, sienas rotā krāsaini ziedi un mākslinieciski grafiti. Dzīve kūsā pilniem malkiem restorānos, tradicionālajās bulgāru tavernās, kafejnīcās, naktsklubos un suvenīru veikaliņos.

5.    Bukareste, Rumānija - 29.38 Eiro dienā

Rumānijas galvaspilsēta, vislielākā šīs valsts pilsēta un viena no lielākajām dienvidaustrumu Eiropā. Pilsēta izveidojusies uz septiņiem pauguriem Dimbovicas upes ielejā, un tajā dzīvo ap 2 mljoniem iedzīvotāju. Šo pilsētu ieskauj daudzi parki un ezeri. Bukaresti ļoti bieži izvēlas apskatīt tie, kas devušies Balkānu izpētē un pilsēta tiek dēvēta par izejas punktu ceļojuma uz Transilvāniju. Pilsēta ir daudzi interesanti tematiskie muzeji un vērts izbaudīta arī pilsetas naktsdzīvi, kā arī dzirksteļojošo bāru un restorānu dzīvi.

Avots: Baltictravelnews.com/lonelyplanet.com

7. Restorānu dekāde

7. Restorānu dekāde

No 10. līdz 20. oktobrim Daugavpils un novada restorāni un kafejnīcas aicina nobaudīt 7. Gardēžu dekādes īpašos rudens velšu piedāvājumus.

TAKA

Ziemas burvība Belovežas gāršā

Ziemas burvība Belovežas gāršā

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 21.12.19 / 2 dien. Belovežas gārša, Salatēva rezidence, Belovežas gāršas parka un dabas muzeja apmeklējums, Dabas muzejs

EUR 70 | AP SAULI

Liels Altajs

Liels Altajs

JAU PARDOŠANĀ!

EUR 765 | Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Ziemassvētki Lapzemē- super akcija

Ziemassvētki Lapzemē- super akcija

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2019, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 290 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 290 | Nikos Travel

Ceļojumi uz Ēģipti 30/10 no 489 € !

Ceļojumi uz Ēģipti 30/10 no 489 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 30/10 uz nedēļu no 489 € !

EUR 489 | Hot Travel

Vīzas uz Krieviju!

Vīzas uz Krieviju!

Vīzas uz Krieviju! Tūrisms! Darījuma vīza uz gadu! Online anketas aizpildīšana e-vīzai (elektroniskai vīzai) uz Kaļiņingradu! Ātra, lēta un izdevīga vīzas nofo

EUR 73.00 | 1Travel

Jaunzēlandes Ziemeļu un Dienvidu salas

Jaunzēlandes Ziemeļu un Dienvidu salas

Jaunzēlandei ticis ļoti daudz skaistuma un tā apveltīta ar neredzētiem dabas krāšņumiem un bagātību. Pievienojies ceļojumam, lai redzētu to savām acīm!

EUR 5346 | Jēkaba Ceļojumi

Atpūtas ceļojumi

Atpūtas ceļojumi

Vasara 2019 |Turcija, Grieķija, Bulgārija, Horvātija, Spānija, Portugāle...

EUR 209 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Zemo cenu lidojumi

Zemo cenu lidojumi

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Norwegian... Lidojumi no Rīgas (arī no Kauņas, no Viļņas, no Varšavas un Tallinas lidostām). No 19 EUR

EUR 19 | Astra Tūre Daugavpils

Pasakaina Sarkana jūra (Eilata)

Pasakaina Sarkana jūra (Eilata)

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 399 | Antario

Akcija

Akcija "Ķer sapņu cenas" Ziema 19/20

Akcija "Ķer sapņu cenas" Ziema 19/20 uz Ēģipti ✨HURGADA ✨ŠARM EL ŠEIHA✨ Aicinām Jūs arī uz mūsu omulīgu biroju, kur profesionāli darbinieki sagatavos Jums

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv