6 soļi, kas palīdzēs izplānot labāko ceļojumu

Esi izdomājis doties ceļojumā? Varbūt brauksi uz romantisko Parīzi? Vai brīnišķīgo Portugāles pērli Lisabonu? Vai varbūt pat uz kādu eksotisku Āzijas valsti? Vienalga kurp dosies, šeit būs seši soļi kā izplānot savu ceļojumu, lai tas norisinātos pēc iespējas veiksmīgāk!

Aplūko internetā pieejamo informāciju

Katrai valstij, novadam un pilsētai parasti ir sava tūrisma mājaslapa. Piemēram, ja dodies uz Amerikas Savienotajām Valstīm, apmeklē VisittheUSA.com. Ja ceļosi uz Portugāli, ieskaties visitportugal.com. Un tā – kaut vai "iegooglējot" sava ceļojuma galamērķi, iegūsi daudz informācijas. Arī pievienojot vārdus "As a local" jeb "kā vietējais", varēsi atrast daudz informācijas, kuru sagatavojuši vietējie – tiem tūristiem, kam patīk izbaudīt pasauli no vietējo acu punkta. Šādi var atrast gan apskates vietas, kas ir vairāk ārpus populārākajiem punktiem, gan arī restorānus, viesnīcas un pat teātrus, kuri, piemēram, svētdienās piedāvā izrādes angliski. Tāpat iespējams atrast dažādas atlaides uz pieejamajām atrakcijām un padomus, kurus tev neviens neiedomāsies pastāstīt. Tātad – investē laiku izpētot savu ceļojuma mērķi.

Atrodi sev ceļojuma padomdevēju

Šis punkts sasaucas ar iepriekš minēto, bet – kurš gan labāk pazīs pilsētu, ja ne tie, kas tajā dzīvo. Viņi zina vietas, kur labāk iet, no kurām izvairīties, kurās stundās jārēķinās ar sastrēgumiem vai cilvēku pūļiem. Ideāli, ja pazīsti kādu, kas jau ir bijis tavā ceļojuma galapunktā, bet ja nepazīsti tādu – droši uzdod savus jautājumus forumos, domubiedros un citur. Tāpat – mūsdienu tehnoloģijas paplašina iespējas un vari izmantot, piemēram, Zicasso mājaslapu, kas ir sava veida iepazīšanās portāls – tikai ceļotājiem. Tev tikai jāieraksta savs galamērķis un vēlamās aktivitātes un tev tiks piedāvāti pāris cilvēki ar savu aktivitāšu sarakstu. Mājaslapas darbinieki paši saorganizēs visas paredzētās aktivitātes un tev tikai būs jāsamaksā par tām.

Rūpīgi izvēlies savu apmešanās vietu/as

Skan banāli, bet bieži dzirdamas ceļotāju sūdzības par to, ka viņu ceļojums nav izdevies, jo "viesnīca bija pārāk tālu no centra" vai "apmešanās vieta – māja - bija jādala ar vēl citiem cilvēkiem". Lai izvairītos no šādām situācijām, rūpīgi izvēlies apmešanās vietu. Nepaļaujies uz to, ka kāds Tev saka – "Trīs zvaigžņu viesnīca Rīgā, ar iekļautām maltītēm". Tikpat labi viesnīca var atrasties Purvciemā un iekļautas var būt tikai zviedru galda tipa brokastis. Ceļotājiem patīk atstāt atsauksmes – tāpēc, ja vien tava viesnīca nav ļoti jauna, tai noteikti iepriekšējie ceļotāji būs atstājuši atsauksmes. Tikai atceries, ka dažādiem ceļotājiem ir dažādi standarti – kādam mīksta gulta būs pietiekami, lai viesnīcu nosauktu par "labāko kurā tas bijis", bet vēl kāds atstās negatīvu vērtējumu dēļ tā, ka viņam nebija nodrošināti divi šampūni dienā. Tāpat – zvaigžņu novērtējuma sistēma mēdz atšķirties. Trīs zvaigznes Ēģiptē varētu būt zemāka standarta viesnīca nekā trīs zvaigznes Eiropā.

Saplāno ko un kad darīt

Katrai vietai ir pāris lietas, kas jāizdara noteikti. Pat ja neesi tradicionālo tūrisma galamērķu cienītājs – kas gan būs Parīze bez Eifeļa torņa apskates? Vai Tallina bez vecpilsētas apskates? Vai Londona bez Bekingemas pils? Tieši tā – nepilnīga. Mēs nesakām, ka tev jāskrien un jāredz viss, bet centies ieplānot apskatīties pēc iespējas vairāk, jo gulēt un atpūsties varēsi mājās. Internetā ir pieejami daudz dažādu padomu, piemēram "Ko darīt Rīgā 24 stundās", kur apkopoti maršruti un vēlamo aktivitāšu saraksti. Izmanto tos! Bet neaizmirsti, ka, piemēram, Versaļas pils no Parīzes ir tikai pusstundas braucienā – un tāpat arī citās pilsētās – ātri vien iespējams aizbraukt un apskatīt vēl kaut ko, nefokusējies tikai uz vienu pilsētu, sakot "tur taču nav ko darīt 3 dienas".

Ēd!

Ēdiens ir ne tikai cilvēka pamatvajadzība, tas arī ir veids kā izbaudīt ceļojumu un iegūt pilnīgākas emocijas. Nedodies uz Makdonaldu, to vari apmeklēt arī Latvijā. Dodies uz vietējo apmeklētam kafejnīcām, bāriem. Ja ar interneta palīdzību nespēj atrast labas vietas, nekautrējies prasīt palīdzību vietējiem. Neprasi kur viņi ieteiktu aiziet – prasi kur ietu viņi paši. Un tad tā vietā, lai ieteiktu "krutāko" vietu, kur viņi paši bijuši vienu reizi, svinot priekšnieka dzimšanas dienu, bet gan vietu, kur patiešām ir labs vietējais ēdiens. Izmanto lapas kā Eater.com, Saveur.com vai Bon Appetit.

Dažādi

Pirms ceļojuma sastādi aptuveno budžetu un plānu. Šādā veidā izvairīsies no nepatīkamiem pārsteigumiem atgriežoties. 

Avots: BalticTravelnews.com/Travelpulse.com

Turība - 3450
CĒSIS 814 – SVINAM KOPĀ!

CĒSIS 814 – SVINAM KOPĀ!

18.jūlijā Cēsu gada lielākos svētkus “Cēsis 814” svinēsim kopā, bet daļēji attālināti. Lūk, kādas svētku norises paredzētas!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Muzikālās brokastis Siguldā

Muzikālās brokastis Siguldā

Svētdien, 19. jūlijā, plkst. 11.00 Siguldas Jaunās pils dārzā, Muzikālo brokastu cikla koncertā, ikviens aicināts baudīt Kremerata Baltica solistu uzstāšanos.

Siguldas novada TIC

Ceļojumi uz Kipru 18/07 no 396 € !

Ceļojumi uz Kipru 18/07 no 396 € !

Karstākie piedāvājumi uz Kipru, Larnaku 18/07 uz nedēļu no 396 € !

EUR 396 | Hot Travel

Peloponesa no Rīgas

Peloponesa no Rīgas

Cena iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 355 | Antario

Vasaras maigums

Vasaras maigums

Lutinošas brīvdienas Jūrmalā. Baseins ar siltu jūras ūdeni, SPA programma pēc izvēles, bagātīgas brokastis ar skatu uz jūru un ērts numurs saldam miegam.

EUR 189 | Baltic Beach Hotel & SPA

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv