Viesnīcā «Grand Poet Hotel» atklāta Agates Bernānes personālizstāde

Apritot gadam kopš Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un “Semarah Hotels” sadarbības uzsākšanas Latvijas jauno un talantīgo mākslinieku atbalstam, trešdien, 10.jūlijā, dizaina viesnīcā “Grand Poet Hotel” atklāta jau ceturtā personālizstāde. Līdz 10.oktobrim ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar LMA gleznošanas bakalaura studentes Agates Bernānes darbiem izstādē “Meitene ar kanārijputniņu”.

“Uzskatu, ka labam māksliniekam ir sevi jāizaicina. Strādājot pie saviem darbiem, es daudz pētu un arī apstrīdu savas domas. Tā rodas jaunas idejas un mainās skatījums par apkārt notiekošo. ledvesmu gleznot gūstu pilnīgi negaidīti. Tam par iemeslu var kļūt jebkas – putekļaina palodze, veļas kaudze, nodrupusi nagu laka, spriedze, sapņi – viss, kas rada attiecīgās sajūtas. Reizēm vieglāk ir gleznot, nekā piemeklēt pareizos vārdus, lai paskaidrotu, kā jūtos. Radīšanas procesā es it kā saplūstu ar konkrēto darbu, dodu tam savu dvesmu, lai tas tālāk var dzīvot patstāvīgi,” aicinot interesentiem apmeklēt izstādi, stāsta māksliniece Agate Bernāne.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, LMA lektore Inese Baranovska uzsver, ka Agates darbi izceļas citu studentu darbu vidū ar savdabīgo pasaules uztveri. “Viņas gleznojumiem piemīt vizuāls jūtīgums, spēja redzēt un ieraudzīt. Māksliniece reflektē uz ikdienas dzīves norisēm, bet katrā šķietami banāli ikdienišķajā parādībā viņa cenšas tvert pasaules universa kopumu, saslēdzot pagātnes, tagadnes un nākotnes formas. Gleznotajās vīzijās ikdienas realitāte mijas ar iedomām un sapņiem – mākslas vēstures replikas, ceļojumu piezīmes, populārās kultūras zīmes un ikdienas dzīves rituāli,” par savas studentes darbiem izsakās I.Baranovska.

Izstādē redzamās gleznas tapušas pēdējo divu gadu laikā. Māksliniece filozofiski skaidro, ka tās ir gleznas viena sapņa garumā. Satikšanās ar audeklu, otām un krāsām atsauc atmiņā patīkamo satraukumu par sastapšanos ar kanārijputniņu. Meiteni sapnī apciemo kanārijputniņš. Viņa to pabaro un apmīļo. Baltajās dzīvokļa sienās viņa izlaiž to izvicināt spārnus. Tam nav nedz vārda, nedz vecuma, un nevar saprast, no kurienes tas atlido un kur pazūd, bet viņa tam ir pieķērusies. Ūdens un ēdiena trauks tam ir tukšs, un meitene to atkal pabaro, apmīļo un noklausās tā dziesmu. Tā viņi tiekas – te biežāk, te retāk – gandrīz divu gadu garumā.

A.Bernāne dzimusi 1996.gadā. Iepriekš mācījusies Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (2012–2016), bet šobrīd studē LMA bakalaura studijās. Piedalījusies tādos projektos kā “Film Art Action Party” (2015), “Māksla pieder tautai” (2015), “RAF. Jelgava. Māksla.” (2013), kā arī vairākās grupas izstādēs. Divas reizes (2014., 2015.) saņēmusi Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” izcilības stipendiju. Savukārt šogad jūnijā kā viena no LMA pārstāvēm piedalījās starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē ArtVilnius'19.

Atklātā izstāde viesnīcā “Grand Poet Hotel” ir mākslinieces pirmā personālizstāde.

Novērtēt gleznas var ikviens interesents, piešķirot sirdij tuvākajam darbam speciāli veidotu uzlīmi – monētu piecu grandu vērtībā –, kas pieejama viesnīcā. “Grand Poet Hotel” vadītājs Māris Alnis skaidro, ka katras izstādes noslēgumā viesnīca iegādājas izstādes apmeklētāju novērtētāko gleznu, veidojot unikālu jauno Latvijas mākslinieku darbu kolekciju “Grand Poet Art Collection”. Šobrīd kolekcijā ir jau trīs jauno mākslinieču – Madaras Kvēpas, Justīnes Seiles  un Ellas Mežules darbi –, kuriem viesnīcas telpās kopā ar dizaineriem piemeklētas īpašas vietas, priecējot apmeklētājus, mākslas un dzīves badītājus no visas pasaules. Nākamās izstādes atklāšana plānota šī gada rudenī.


Par “Grand Poet Art Collection”

2018.gada 14.jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un  viesnīcu tīkls “Semarah hotels”  noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.

Par “Grand Poet Hotel”

“Grand Poet Hotel” izveidojusi Latvijā radītā viesnīcu ķēde “Semarah Hotels”. Šobrīd viesnīcu tīkls var lepoties ar kūrorta viesnīcu “Lielupe” Jūrmalā un divām viesnīcām Rīgā – četrzvaigžņu vēsturisko viesnīcu “Metropole” Aspazijas bulvārī un eleganto pieczvaigžņu dizaina viesnīcu “Grand Poet Hotel” Raiņa bulvārī 5/6. Katra no tām ir ar savu unikālo stāstu un vērtībām.

“Grand Poet Hotel” jaunradītais “Diplohēmijas” koncepts apvieno diplomātijai un bohēmai raksturīgos dizaina risinājumus, ko veidojusi starptautiski atzītā un godalgotā koncepta un dizaina aģentūra “Stylt Trampoli” (Zviedrija). Savukārt projektu izstrādājis arhitektu birojs “Sarma un Norde” (Latvija), saglabājot ēkas arhitektonisko unikalitāti. Viesnīcas nosaukums sevī nes dualitāti, kas bieži vien iemiesojas arī dzejniekos, – lietišķums un bohēmiskums.


Avots: www.porternovelli.lv

Turība - 3385
Delfinārijs un Jūras muzejs- 21.09.2019

Delfinārijs un Jūras muzejs- 21.09.2019

Rudenīgs brauciens uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 21.09.2019

EUR 21 | Nikos Travel

Supercena uz Turciju 22/09 no 239 € !

Supercena uz Turciju 22/09 no 239 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju no Viļņas lidostas 22/09 uz nedēļu no 239 € !

EUR 239 | Hot Travel

DARBA PIEDĀVĀJUMS!

DARBA PIEDĀVĀJUMS!

Aicinām savā komanda ceļojumu konsultantu!

TBS

Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

ŅUJORKA UN SAULAINĀ FLORIDA!

ŅUJORKA UN SAULAINĀ FLORIDA!

CEĻOJUMS UZ ASV! Maršruts: Ņujorka – Filadelfija - Maiami. Ceļojuma ilgums: 14 dienas / 13 naktis. Izlidošana no Rīgas: ceturdiena vai svētdiena.

EUR 1380.0 | 1Travel

Liepāja ielūdz uz Restorānu nedēļu!

Liepāja ielūdz uz Restorānu nedēļu!

No 23. līdz 29. septembrim Liepājā norisināsies Restorānu nedēļa. Vai galdiņu jau rezervēji?

Liepājas reģiona TIB

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Ekskluzīva Moss of the Isles procedūra (60 min) pēc izvēles un vieglas pusdienas Grand Poet Cafe.

EUR 90 | Grand Poet Hotel by Semarah

Rudens SPA rituāli

Rudens SPA rituāli

Mainoties gadalaikam, mainās arī Tava āda. Palutini sevi ar īpaši rudens periodam radītiem SPA rituāliem.

EUR 39 | Lielupe by SemaraH Hotels

🤩Ceļojums  brīdienās! 🤩

🤩Ceļojums brīdienās! 🤩

🚌GRODŅA - BRESTA - NESVIŽA - MINSKA |EKSKURSIJAS UN ŠOPINGS🚌 Rezervēt online ļoti viegli: Izvēlies galamērķi ➡️ spied "Aprēķināt ceļojumu"

VRK Travel

Ziemassvētku pasaka Lapzemē ar lidmašīnu

Ziemassvētku pasaka Lapzemē ar lidmašīnu

Izlidošana no Rīgas. Ceļojuma cena no 259 EUR + eksk. pakete 149 EUR.

EUR 259 | Antario

Baikāls ziemas krāsās

Baikāls ziemas krāsās

Baikāla apkārtnē mājo īpaša maģija. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi - krāšņs un bagātīgs ceļojums!

EUR 2490 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv