Viedoklis: skaistā Rundāles pils sagaida tūristus ar «n e t ī r u muti»

Pēc apmēram 10 gadu pauzes nedēļas nogalē kopā ar draugiem apmeklējām Rundāles pili, kura noteikti pieder pie Latvijas tūrisma zelta vizītkartes. Braucu no Jelgavas puses ar lielām cerībām un foršu noskaņojumu, lai draugiem izrādītu Latviju tūrisma lepnumu. Bezmaksas autostāvvietā pamanīju, ka katrs trešais automobilis bija ar ārvalstu numuriem. Devāmies pils virzienā ar domu, ka te viss būs perfekts un izcili nostrādāts, jo tāds priekšstats ir radies no mediju komunikācijas.

60 bildes skatiet šeit

1) Pirmais nepatīkamais pārsteigums, ejot no autostāvvietas pils virzienā, bija grants ceļa kvalitāte apkārt Rundāles pilij, jo tas pēc lietus bija pilns ar sīkām peļķēm, kas liecināja, ka ceļš ikdienā ir bedrains un sausā laikā arī putekļains.

2) Otrais pārsteigums bija nevīžīgās norādes uz dažādām kafejnīcām, kuras ir sagāzušās uz visām pusēm. Patīkami, ka sakoptas tantiņas piedāvā gaumīgi iepakotas lauku dārza odziņas.

3) Trešais pārsteigums bija Rundāles pilij apkārt esošie grāvji, kuri ir ļoti nemākulīgi un pavirši izpļauti. Man Latgalē, savās tēva mājās, ir daudz kārtīgāks grāvis nekā Rundāles pilij. Pietam grāvī mētājas dažādi plastikāta atkritumi.

4) Ceturtais pārsteigums manas perfektās gaidas pilnībā sagrāva, jo visa Rundāles pils ir ieaugusi nezāles. Proti, visā pils perimetrā gar mūriem ir neravēta zāle, kura jau brangā augumā lien no bruģa spraugām. Esmu ilgu laiku dzīvojis Vācijā un pieradis, ka jebkura vācu ciema baznīca ir sakopta līdz perfektam sīkumam, bet te Latvijas tūrisma citadele guļ reāli nezālēs. Nav jābrauc uz Vāciju pēc piemēra, to var sameklēt arī Ventspilī.

5) Piektais pārsteigums bija pils darbinieku attieksme, kur es negribu vainot nevienu personīgi, jo visa vaina ir jāuzņemas pils vadībai. Rundāles pili droši var netiešā veidā pielīdzināt Latvijas 4 vai 5 zvaigžņu servisa līmenim, taču te mājo primitīva saskarsmes kultūra tik skaistā objektā. Manu divu stundu uzturēšanās laikā neviens no darbiniekiem nesasveicinājās. Nav tā, ka darbinieki ir nelaipni, taču skaidri ir pamanāms, ka Rundāles pilī nav kopējas izpratnes un stila par servisa līmeni. Katrs cilvēks ir atnācis ar savu un cenšas darīt savu darbu pēc labākās izpratnes. 

6) Sestais pārsteigums bija kases, kur es centos uzrādīt savu žurnālista apliecību, lai iegūtu iespēju apmeklēt Rundāles pili par brīvu, jo plānos bija sagatavot reportāžu par šo izcilo Latvijas tūrisma objektu. Kase man paziņoja, ka viņiem priekš žurnālistiem nekādu atlaižu nav. Nopirku ieejas biļeti sev un devos kopā ar saviem draugiem pils ekskursijā. Pilī centos vēlreiz aktualizēt jautājumu ar pieredzējušu pils darbinieci par brīvbiļetēm žurnālistiem, kur man nācās konstatēt pavisam citu informāciju, ka žurnālisti tomēr varot tik iekšā bez maksas. Taču tā īsti kā tas notiek neviens tā arī nezina. 

7) Septītais pārsteigums jau vairs nebija nekāds pārsteigums, jo mana acs sāka pamanīt visus sīkumus, kurus ikdienā droši vien nepamanītu. Piemēram, ka pils dārzā ir kanalizācijas lūkas uz gājēju takām, kuras 5 cm rēgojas virs ceļa. Aizķeršanās moments pensionāram vai neuzmanīgam tūristam ir garantēts. Visi elektropievadi dārza teritorijā ir vizuāli nepievilcīgi. Protams, ka pie draņķīga garastāvokļa viss izskatās netā kā ierasti.


Lai gan to nepatīkamo pārsteigumu bija labi daudz, taču pēcgarša, atgriežoties mājās, ir laba un patīkama. Rundāles pils noteikti ir Latvijas tūrisma TOP10, taču ir jāsakārto tās lietas, kas neprasa lielus ieguldījumus. Dārznieki pils dārzā ir tiešām labi pastrādājuši un daudziem tūristiem ir ļoti interesanti, taču perfekcionisma trūkums man neļauj samierināties ar redzēto un piedzīvoto Rundāles pilī! Mājās apskatījos Rundāles pils prezentāciju interneta vidē un arī tur ir ''pilnīgs bardaks''. Labi, nekas jau nav traģisks, bet ir vienkārši jāpastrādā ar ''melnu muti''.

Esmu uzsācis rakstīt arī ieteikumu sarakstu Rundāles pilij, bet to nopublicēšu kādā citā dienā. 

Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors

Avots: BalticTravelnews.com

NAKTS GULBENES DZELZCEĻA STACIJĀ!

NAKTS GULBENES DZELZCEĻA STACIJĀ!

Izglītojošs un interaktīvs centrs "Dzelzceļš un Tvaiks" vēl nebijis pasākums - NAKTS STACIJĀ!Kad vakarā iestājusies tumsa, nāc un paskaties, kas notiek stacijā!

Gulbenes novada TIC

Supercena uz Turciju 31/10 no 225 € !

Supercena uz Turciju 31/10 no 225 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Alaniju no Viļņas lidostas 31/10 uz nedēļu no 225 € !

EUR 225 | Hot Travel

Mārtiņdienas nedēļas nogale Rūmenē

Mārtiņdienas nedēļas nogale Rūmenē

Sagaidiet Mārtiņdienu viesnīcas Hotel Bergs lauku rezidences Rūmenes muižas mierpilnajā gaisotnē.

EUR 60 | Rūmenes muiža

Latviešu ēdieni un koklētāja Ieva Veide!

Latviešu ēdieni un koklētāja Ieva Veide!

16.novembrī, aicinām apmeklēt restorānu KURSHI Terase, Jūrmalā un baudīt kokles skaņas un latviešu ēdienus modernā šefpavāra interpretācijā!

Kurshi Hotel & SPA

Day SPA - laiks tev

Day SPA - laiks tev

Relaksējošs un piepildīts laiks sev Lielupes SPA & Wellness centrā.

EUR 33 | Lielupe by SemaraH Hotels

SNOB rudens kokteiļi

SNOB rudens kokteiļi

Laimīgās stundas katru dienu plkst. 17:00-19:00 - divi rudens kokteiļi par viena cenu.

EUR 12 | Grand Poet Hotel by Semarah

Aviotūre uz Lapzemi. JAUNUMS!

Aviotūre uz Lapzemi. JAUNUMS!

Uzdāvini sev Ziemassvētku un Jaungadu pasaku Lapzemē! Ceļojumā apmeklē Santa parku un Ranua arktikas zooloģisko parku.

EUR 259 | Interlux Travel

Egles Villa Silene Resort & SPA

Egles Villa Silene Resort & SPA

Piedāvā nakšņošanu labiekārtos numuriņos, kā arī nobaudīt itāļu garšas tradīciju piesātinātus ēdienus, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem.

TAKA

Lielā Ukrainas tūre – Apkārt Karpatiem!

Lielā Ukrainas tūre – Apkārt Karpatiem!

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 09.05.20 / 5 dien. Ļvova, Rohatina, Jaremčes ūdenskritums, Ukraiņu vakars, Krivorivņa, Dilove, Šēneborna pils, Ukrainas SPA

AP SAULI

Brīvdienas Londonā

Brīvdienas Londonā

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 310 | Antario

Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

Ir kāds iemesls, kāpēc Ēģipte ir tik populārs atpūtnieku galamērķis - te patiešām ir labi! Atpūtu savai gaumei te atradīs ikviens.

EUR 1763 | Jēkaba Ceļojumi

airBaltic lēti lidojumi

airBaltic lēti lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 37 | Astra Tūre Daugavpils

"Garšīgākas" cenas ir pie mums 😋

Agrā rezervēšana 🏃 ♀️🏃 ♂️💨 "Garšīgākas" cenas ir pie mums 😋 ✈️ Krēta, Herakliona, 2020

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv