Viedoklis: skaistā Rundāles pils sagaida tūristus ar «n e t ī r u muti»

Pēc apmēram 10 gadu pauzes nedēļas nogalē kopā ar draugiem apmeklējām Rundāles pili, kura noteikti pieder pie Latvijas tūrisma zelta vizītkartes. Braucu no Jelgavas puses ar lielām cerībām un foršu noskaņojumu, lai draugiem izrādītu Latviju tūrisma lepnumu. Bezmaksas autostāvvietā pamanīju, ka katrs trešais automobilis bija ar ārvalstu numuriem. Devāmies pils virzienā ar domu, ka te viss būs perfekts un izcili nostrādāts, jo tāds priekšstats ir radies no mediju komunikācijas.

60 bildes skatiet šeit

1) Pirmais nepatīkamais pārsteigums, ejot no autostāvvietas pils virzienā, bija grants ceļa kvalitāte apkārt Rundāles pilij, jo tas pēc lietus bija pilns ar sīkām peļķēm, kas liecināja, ka ceļš ikdienā ir bedrains un sausā laikā arī putekļains.

2) Otrais pārsteigums bija nevīžīgās norādes uz dažādām kafejnīcām, kuras ir sagāzušās uz visām pusēm. Patīkami, ka sakoptas tantiņas piedāvā gaumīgi iepakotas lauku dārza odziņas.

3) Trešais pārsteigums bija Rundāles pilij apkārt esošie grāvji, kuri ir ļoti nemākulīgi un pavirši izpļauti. Man Latgalē, savās tēva mājās, ir daudz kārtīgāks grāvis nekā Rundāles pilij. Pietam grāvī mētājas dažādi plastikāta atkritumi.

4) Ceturtais pārsteigums manas perfektās gaidas pilnībā sagrāva, jo visa Rundāles pils ir ieaugusi nezāles. Proti, visā pils perimetrā gar mūriem ir neravēta zāle, kura jau brangā augumā lien no bruģa spraugām. Esmu ilgu laiku dzīvojis Vācijā un pieradis, ka jebkura vācu ciema baznīca ir sakopta līdz perfektam sīkumam, bet te Latvijas tūrisma citadele guļ reāli nezālēs. Nav jābrauc uz Vāciju pēc piemēra, to var sameklēt arī Ventspilī.

5) Piektais pārsteigums bija pils darbinieku attieksme, kur es negribu vainot nevienu personīgi, jo visa vaina ir jāuzņemas pils vadībai. Rundāles pili droši var netiešā veidā pielīdzināt Latvijas 4 vai 5 zvaigžņu servisa līmenim, taču te mājo primitīva saskarsmes kultūra tik skaistā objektā. Manu divu stundu uzturēšanās laikā neviens no darbiniekiem nesasveicinājās. Nav tā, ka darbinieki ir nelaipni, taču skaidri ir pamanāms, ka Rundāles pilī nav kopējas izpratnes un stila par servisa līmeni. Katrs cilvēks ir atnācis ar savu un cenšas darīt savu darbu pēc labākās izpratnes. 

6) Sestais pārsteigums bija kases, kur es centos uzrādīt savu žurnālista apliecību, lai iegūtu iespēju apmeklēt Rundāles pili par brīvu, jo plānos bija sagatavot reportāžu par šo izcilo Latvijas tūrisma objektu. Kase man paziņoja, ka viņiem priekš žurnālistiem nekādu atlaižu nav. Nopirku ieejas biļeti sev un devos kopā ar saviem draugiem pils ekskursijā. Pilī centos vēlreiz aktualizēt jautājumu ar pieredzējušu pils darbinieci par brīvbiļetēm žurnālistiem, kur man nācās konstatēt pavisam citu informāciju, ka žurnālisti tomēr varot tik iekšā bez maksas. Taču tā īsti kā tas notiek neviens tā arī nezina. 

7) Septītais pārsteigums jau vairs nebija nekāds pārsteigums, jo mana acs sāka pamanīt visus sīkumus, kurus ikdienā droši vien nepamanītu. Piemēram, ka pils dārzā ir kanalizācijas lūkas uz gājēju takām, kuras 5 cm rēgojas virs ceļa. Aizķeršanās moments pensionāram vai neuzmanīgam tūristam ir garantēts. Visi elektropievadi dārza teritorijā ir vizuāli nepievilcīgi. Protams, ka pie draņķīga garastāvokļa viss izskatās netā kā ierasti.


Lai gan to nepatīkamo pārsteigumu bija labi daudz, taču pēcgarša, atgriežoties mājās, ir laba un patīkama. Rundāles pils noteikti ir Latvijas tūrisma TOP10, taču ir jāsakārto tās lietas, kas neprasa lielus ieguldījumus. Dārznieki pils dārzā ir tiešām labi pastrādājuši un daudziem tūristiem ir ļoti interesanti, taču perfekcionisma trūkums man neļauj samierināties ar redzēto un piedzīvoto Rundāles pilī! Mājās apskatījos Rundāles pils prezentāciju interneta vidē un arī tur ir ''pilnīgs bardaks''. Labi, nekas jau nav traģisks, bet ir vienkārši jāpastrādā ar ''melnu muti''.

Esmu uzsācis rakstīt arī ieteikumu sarakstu Rundāles pilij, bet to nopublicēšu kādā citā dienā. 

Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors

Avots: BalticTravelnews.com

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Sveika, pavasaris! Ardievu, ziema!

Austrumeiropas tautām ir kāda tradīcija, kas saistītās ar ziemas aizvadīšanu. Sanatorijā “Jantarnij bereg”, ievērojot tradītīciju, tiek rīkoti folkloras svētki

Jantarnij Bereg

01.05. Maija brīvdienas Sofijā, Bulgārijā

01.05. Maija brīvdienas Sofijā, Bulgārijā

Ekskursija dāvanā. Maija brīvdienas Sofijā - 01.-04.05.2020. // lidojums + 3 naktis 4* viesnīcā, brokastis.

EUR 479 | Estravel Latvia

Ceļojumi uz Ēģipti 01/03 no 306 € !

Ceļojumi uz Ēģipti 01/03 no 306 € !

Karstākie piedāvājumi uz Šarmelšeihu 01/03 uz nedēļu no 306 € !

EUR 306 | Hot Travel

Orhidejas Tallinā!

Orhidejas Tallinā!

Brauciens uz Tallinas botānisko dārzu orhideju ziedēšanas laikā + iespēja iepazīt Tallinas vecpilsētu, 07.03.2020, 22 EUR

EUR 22 | Nikos Travel

Latvijas čempionāts standartdejās

Latvijas čempionāts standartdejās

14. martā no plkst. 9:00 aicināti Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā apmeklēt Latvijas čempionātu standartdejās, lai klātienē redzētu Latvijas sporta deju pārus, kuri augstus rezultātus uzrādījuši arī starptautiskā ar...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Strūklaku svētki Pēterhofā/4 dienas/14.05.

Strūklaku svētki Pēterhofā/4 dienas/14.05.

Pēterburga – Ermitāža – Pēterburgas tilti – Pēterhofa – Kronštate – Elagin sala – Tulpju festivāls – Tsarskoje selo

EUR 222 | Travel Island

Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi

Aviobiļetes: rezervēšanas smalkumi

Aviobiļetes ir viena no galvenajām izdevumu pozīcijām, tādēļ ir jāzina, kur meklēt lētākos variantus un kad to labāk darīt.

EUR 19 | Astra Tūre / AvioKases.lv

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS

🇦🇱ALBĀNIJA 13 DIENAS | ATPŪTA TRĪS KŪRORTOS AR EKSKURSIJAM 🏖 ✈️16.09.2020 - 28.09.2020 509 EUR + 190 EUR ekskursijas

VRK Travel

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1560 | Jēkaba Ceļojumi

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Tūrisma piedāvājums Daugavpilī

Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv