Viedoklis: skaistā Rundāles pils sagaida tūristus ar «n e t ī r u muti»

Pēc apmēram 10 gadu pauzes nedēļas nogalē kopā ar draugiem apmeklējām Rundāles pili, kura noteikti pieder pie Latvijas tūrisma zelta vizītkartes. Braucu no Jelgavas puses ar lielām cerībām un foršu noskaņojumu, lai draugiem izrādītu Latviju tūrisma lepnumu. Bezmaksas autostāvvietā pamanīju, ka katrs trešais automobilis bija ar ārvalstu numuriem. Devāmies pils virzienā ar domu, ka te viss būs perfekts un izcili nostrādāts, jo tāds priekšstats ir radies no mediju komunikācijas.

60 bildes skatiet šeit

1) Pirmais nepatīkamais pārsteigums, ejot no autostāvvietas pils virzienā, bija grants ceļa kvalitāte apkārt Rundāles pilij, jo tas pēc lietus bija pilns ar sīkām peļķēm, kas liecināja, ka ceļš ikdienā ir bedrains un sausā laikā arī putekļains.

2) Otrais pārsteigums bija nevīžīgās norādes uz dažādām kafejnīcām, kuras ir sagāzušās uz visām pusēm. Patīkami, ka sakoptas tantiņas piedāvā gaumīgi iepakotas lauku dārza odziņas.

3) Trešais pārsteigums bija Rundāles pilij apkārt esošie grāvji, kuri ir ļoti nemākulīgi un pavirši izpļauti. Man Latgalē, savās tēva mājās, ir daudz kārtīgāks grāvis nekā Rundāles pilij. Pietam grāvī mētājas dažādi plastikāta atkritumi.

4) Ceturtais pārsteigums manas perfektās gaidas pilnībā sagrāva, jo visa Rundāles pils ir ieaugusi nezāles. Proti, visā pils perimetrā gar mūriem ir neravēta zāle, kura jau brangā augumā lien no bruģa spraugām. Esmu ilgu laiku dzīvojis Vācijā un pieradis, ka jebkura vācu ciema baznīca ir sakopta līdz perfektam sīkumam, bet te Latvijas tūrisma citadele guļ reāli nezālēs. Nav jābrauc uz Vāciju pēc piemēra, to var sameklēt arī Ventspilī.

5) Piektais pārsteigums bija pils darbinieku attieksme, kur es negribu vainot nevienu personīgi, jo visa vaina ir jāuzņemas pils vadībai. Rundāles pili droši var netiešā veidā pielīdzināt Latvijas 4 vai 5 zvaigžņu servisa līmenim, taču te mājo primitīva saskarsmes kultūra tik skaistā objektā. Manu divu stundu uzturēšanās laikā neviens no darbiniekiem nesasveicinājās. Nav tā, ka darbinieki ir nelaipni, taču skaidri ir pamanāms, ka Rundāles pilī nav kopējas izpratnes un stila par servisa līmeni. Katrs cilvēks ir atnācis ar savu un cenšas darīt savu darbu pēc labākās izpratnes. 

6) Sestais pārsteigums bija kases, kur es centos uzrādīt savu žurnālista apliecību, lai iegūtu iespēju apmeklēt Rundāles pili par brīvu, jo plānos bija sagatavot reportāžu par šo izcilo Latvijas tūrisma objektu. Kase man paziņoja, ka viņiem priekš žurnālistiem nekādu atlaižu nav. Nopirku ieejas biļeti sev un devos kopā ar saviem draugiem pils ekskursijā. Pilī centos vēlreiz aktualizēt jautājumu ar pieredzējušu pils darbinieci par brīvbiļetēm žurnālistiem, kur man nācās konstatēt pavisam citu informāciju, ka žurnālisti tomēr varot tik iekšā bez maksas. Taču tā īsti kā tas notiek neviens tā arī nezina. 

7) Septītais pārsteigums jau vairs nebija nekāds pārsteigums, jo mana acs sāka pamanīt visus sīkumus, kurus ikdienā droši vien nepamanītu. Piemēram, ka pils dārzā ir kanalizācijas lūkas uz gājēju takām, kuras 5 cm rēgojas virs ceļa. Aizķeršanās moments pensionāram vai neuzmanīgam tūristam ir garantēts. Visi elektropievadi dārza teritorijā ir vizuāli nepievilcīgi. Protams, ka pie draņķīga garastāvokļa viss izskatās netā kā ierasti.


Lai gan to nepatīkamo pārsteigumu bija labi daudz, taču pēcgarša, atgriežoties mājās, ir laba un patīkama. Rundāles pils noteikti ir Latvijas tūrisma TOP10, taču ir jāsakārto tās lietas, kas neprasa lielus ieguldījumus. Dārznieki pils dārzā ir tiešām labi pastrādājuši un daudziem tūristiem ir ļoti interesanti, taču perfekcionisma trūkums man neļauj samierināties ar redzēto un piedzīvoto Rundāles pilī! Mājās apskatījos Rundāles pils prezentāciju interneta vidē un arī tur ir ''pilnīgs bardaks''. Labi, nekas jau nav traģisks, bet ir vienkārši jāpastrādā ar ''melnu muti''.

Esmu uzsācis rakstīt arī ieteikumu sarakstu Rundāles pilij, bet to nopublicēšu kādā citā dienā. 

Aivars Mackevičs, BalticTravelnews.com direktors

Avots: BalticTravelnews.com

Ziemassvētki Traķos un Viļņā

Ziemassvētki Traķos un Viļņā

Ziemassvētku pasaka Traķos un Viļņā! Divu dienu tūre + nakšņošana ar brokastīm + iespēja piedalīties ekskursijās, 24.-25.12.2019, tikai 65 EUR

EUR 64 | Nikos Travel

Supercena uz Ēģipti 09/01 no 359 € !

Supercena uz Ēģipti 09/01 no 359 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu 09/01 uz nedēļu no 359 € !

EUR 359 | Hot Travel

🔥Atpūta Rodas salā 🔥

🔥Atpūta Rodas salā 🔥

🔥Atpūta Rodas salā 🔥 Vasara 2020!

VRK Travel

Weekend ar ekskursijām Prāgā no 230 €

Weekend ar ekskursijām Prāgā no 230 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana, 3 ekskursijas.

EUR 230 | Antario

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Rumānijas eksotika - Transilvānija

Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, tās vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa gleznainajiem kalnu ceļiem. Dodies tos izbaudīt!

EUR 1292 | Jēkaba Ceļojumi

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 23 sēdvietām!

AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv