Tukumā atkal svinēs «Precību spēles»

No 2019. gada 11. līdz 14. jūlijam Tukumā atkal svinam pilsētas un novada svētkus "Precību spēles Tukumā", kuru pamatā ir sena tradīcija – Precību tirgus. Tirgus 20.gadsimta 30.gados bijis ļoti populārs un pazīstams visā Latvijā,  uz kuru devies ikviens - jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Tā arī šogad svinēsim – uz Tukumu brauks lauku un citu pilsētu ļaudis, lai satiktos un ieskatītos, izrādītos un dižotos, vai vienkārši – baudītu svētkus.

Svētku pirmās dienas ir tādas svētku iesildīšanās dienas. Ceturtdienas, 11.jūlija vakarā Durbes pilī būs iespēja iepazīt ne vien izstādi "Mežģīņu šarms un noslēpumi", kas tapusi ar Francijas institūta Latvijā palīdzību, bet arī ļauties stāstījumam par mežģīnēm vīriešu un sieviešu apģērbā un baudīt franču mūzikas programmu. Savukārt piektdien, 12.jūlija vakarā pilsētas centrā – Brīvības laukumā notiks svētku atklāšana un zaļumballe kopā ar Ventspils Senioru bigbendu un DJ Lejasmeijeru.

Lielā svētku diena būs sestdiena, 13.jūlijs. Uz Brīvības laukuma skatuves romantisku gaisotni radīs populāri latviešu dueti. To vidū būs Ināra Rudzīte un Ainars Bumbieris, romantiskais "X faktora" duets Signe un Jānis, Jolanta Gulbe un Deniss Paškevičs, kā arī grupa "Menuets". Te viss būs par mīlestību un romantiku. Lielo nakts balli te vakarā spēlēs grupa "Vēja runa".

Uz Pauzera pļavām atkal aicināsim svinēt svētkus festivāla gaisotnē. Par skatuves iesildītājiem būs Tukuma sadraudzības pilsētu draugi – mākslinieki no Khoni (Gruzija) un Krasnogorskas (Krievija). Savukārt vakarā pirms un pēc lielā gājiena muzicēs grupas "Carrnival Youth", "Otra puse" un Antra Stafecka, Ralfs Eilands ar svētku orķestri un OZOLS ar labākajām hip-hop dziesmām. Būs arī gaismas, ūdens un mūzikas priekšnesumi, bet nakts balli spēlēs DJ Vento.

Pauzera pļavās finišēs arī svētku gājiens "Ar auto uz kāzām!". Lielajā dižošanās pasākumā būs gan tukumnieki, gan Tukuma pagastu ļaudis, kā arī tuvāki un tālāki Tukuma draugi. Domājams, ka gan jau latviešu sacensību gars būs piestrādājis, lai svētku skatītāji varētu novērtēt, kam lielāks, kam smukāks, kam ātrāks, kam glaunāks automobilis, un kurš prot svinēt svētkus krāsaināk un skaļāk.

Pils iela atkal būs Kāzu iela, kurā būs pulcējušies ne vien tie, kas kaut ko piedāvā kāzu sarīkošanai - floristi, interjeristi, noformētāji, kāzu tērpu darinātāji un pārdevēji un citi, bet būs arī Tukuma pagastu ļaudis, kuri dižosies ar tām iespējām, ko piedāvā viņu uzņēmēji – amatnieki, ēdinātāji, naktsmītņu turētāji, lai smukākās kāzas būtu Tukuma pusē. Iespējams, šī būs īstā vieta, lai noskaidrotu, kur un kā Tukuma novadā svinēt kāzas.

Vecpilsētā tāpat kā iepriekš būs Mākslinieku iela, kurā valdīs Mīlestības harmonija. Te būs izstādes un radošās darbnīcas, alternatīvās modes tērpu skate un Tukuma literātu aktivitātes, kustību teātra "Ideagnosis" performance un koncerti, kafija, kūkas un fotografēšanās.

Svētku sestdienā atklāsim divas jaunas izstādes. Viena būs Tukuma muzeja veidota - stāsts par kino filmēšanu Tukumā, kas būs skatāma Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis". Savukārt otra būs tukumnieku un Tukuma pagastu ļaužu veidota kāzu izstāde "Saulesmeitas precībās", kurā būs skatāmas kāzu kleitas un ne tikai, atklājot gan senatnē, gan mūsdienās rakstītus līgavu un viņu tērpu stāstus.

Pilsētā pa dienu būs atkal amatnieku Smukumlietu tirdziņš, kur tuvāki un tālāki amatnieki piedāvās iegādāties noderīgas lietiņas ikdienai un svētkiem vai iepazīt un nobaudīt neparastas garšas. Bet pie baznīcas – tradicionālais svētku Ziedu tirgus. Dārzu mīļotājus šajā dienā īpaši ciemos savā daiļdārzā gaidīs arī Dace Lukševica.

Pēc bagātās sestdienas svētku svētdiena – 14.jūlijs pilsētā būs rāmāka diena. Diena kā parasti iesāksies ar svētku dievkalpojumiem gan luterāņu, gan katoļu un baptistu baznīcā. Pilsētas parkā pa dienu būs programma bērniem kopā ar "Zili brīnumi" un "Smaidu darbnīca", savukārt mieru rast un vasaru baudīt ikviens būs aicināts uz rožu kolekciju dārzu "Rozītes" Sēmes pagastā (vien 12 km no Tukuma). Te dārzs šajā dienā būs iepazīstams neparastākos veidos, bet pēcpusdienā uz koncertu "Vasaru svinēt..." aicinās Karīna Tatarinova un "Plenēra apvienība" kopā ar īpašo viesi Maiju Doveiku.

Savukārt gan svētdienas, gan visu svētku noslēgums būs Durbes estrādē – pašā vakarā, pulksten 22.00 ar lieluzvedumu "Precību spēles Tukumā". Tas būs neparasts uzvedums ar vairāk nekā 1200 dejotājiem un dziedātājiem, mūzikas un gaismas projekcijām. Tie būs kā mazi dziesmu un deju svētki. Lieluzveduma radošo komandu veido Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece un virsdiriģents Romāns Vanags, scenogrāfe Ineta Sipunova, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, libreta autore Elīna Apsīte un režisors Juris Jonelis. Mūzikas skaņu rakstus izspēlēs tautas mūzikas kapela Katrīnas Dimantas vadībā.

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3450
Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados...papildu info pa tālr. 677 36 500

Jantarnij Bereg

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā.

TAKA

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

10. oktobrī plkst. 17:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas simtgades noslēguma koncerts!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Laivu un plostu noma “Beibuks

Laivu un plostu noma “Beibuks

Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē pasākumus.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv