Tukumā atkal svinēs «Precību spēles»

No 2019. gada 11. līdz 14. jūlijam Tukumā atkal svinam pilsētas un novada svētkus "Precību spēles Tukumā", kuru pamatā ir sena tradīcija – Precību tirgus. Tirgus 20.gadsimta 30.gados bijis ļoti populārs un pazīstams visā Latvijā,  uz kuru devies ikviens - jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Tā arī šogad svinēsim – uz Tukumu brauks lauku un citu pilsētu ļaudis, lai satiktos un ieskatītos, izrādītos un dižotos, vai vienkārši – baudītu svētkus.

Svētku pirmās dienas ir tādas svētku iesildīšanās dienas. Ceturtdienas, 11.jūlija vakarā Durbes pilī būs iespēja iepazīt ne vien izstādi "Mežģīņu šarms un noslēpumi", kas tapusi ar Francijas institūta Latvijā palīdzību, bet arī ļauties stāstījumam par mežģīnēm vīriešu un sieviešu apģērbā un baudīt franču mūzikas programmu. Savukārt piektdien, 12.jūlija vakarā pilsētas centrā – Brīvības laukumā notiks svētku atklāšana un zaļumballe kopā ar Ventspils Senioru bigbendu un DJ Lejasmeijeru.

Lielā svētku diena būs sestdiena, 13.jūlijs. Uz Brīvības laukuma skatuves romantisku gaisotni radīs populāri latviešu dueti. To vidū būs Ināra Rudzīte un Ainars Bumbieris, romantiskais "X faktora" duets Signe un Jānis, Jolanta Gulbe un Deniss Paškevičs, kā arī grupa "Menuets". Te viss būs par mīlestību un romantiku. Lielo nakts balli te vakarā spēlēs grupa "Vēja runa".

Uz Pauzera pļavām atkal aicināsim svinēt svētkus festivāla gaisotnē. Par skatuves iesildītājiem būs Tukuma sadraudzības pilsētu draugi – mākslinieki no Khoni (Gruzija) un Krasnogorskas (Krievija). Savukārt vakarā pirms un pēc lielā gājiena muzicēs grupas "Carrnival Youth", "Otra puse" un Antra Stafecka, Ralfs Eilands ar svētku orķestri un OZOLS ar labākajām hip-hop dziesmām. Būs arī gaismas, ūdens un mūzikas priekšnesumi, bet nakts balli spēlēs DJ Vento.

Pauzera pļavās finišēs arī svētku gājiens "Ar auto uz kāzām!". Lielajā dižošanās pasākumā būs gan tukumnieki, gan Tukuma pagastu ļaudis, kā arī tuvāki un tālāki Tukuma draugi. Domājams, ka gan jau latviešu sacensību gars būs piestrādājis, lai svētku skatītāji varētu novērtēt, kam lielāks, kam smukāks, kam ātrāks, kam glaunāks automobilis, un kurš prot svinēt svētkus krāsaināk un skaļāk.

Pils iela atkal būs Kāzu iela, kurā būs pulcējušies ne vien tie, kas kaut ko piedāvā kāzu sarīkošanai - floristi, interjeristi, noformētāji, kāzu tērpu darinātāji un pārdevēji un citi, bet būs arī Tukuma pagastu ļaudis, kuri dižosies ar tām iespējām, ko piedāvā viņu uzņēmēji – amatnieki, ēdinātāji, naktsmītņu turētāji, lai smukākās kāzas būtu Tukuma pusē. Iespējams, šī būs īstā vieta, lai noskaidrotu, kur un kā Tukuma novadā svinēt kāzas.

Vecpilsētā tāpat kā iepriekš būs Mākslinieku iela, kurā valdīs Mīlestības harmonija. Te būs izstādes un radošās darbnīcas, alternatīvās modes tērpu skate un Tukuma literātu aktivitātes, kustību teātra "Ideagnosis" performance un koncerti, kafija, kūkas un fotografēšanās.

Svētku sestdienā atklāsim divas jaunas izstādes. Viena būs Tukuma muzeja veidota - stāsts par kino filmēšanu Tukumā, kas būs skatāma Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis". Savukārt otra būs tukumnieku un Tukuma pagastu ļaužu veidota kāzu izstāde "Saulesmeitas precībās", kurā būs skatāmas kāzu kleitas un ne tikai, atklājot gan senatnē, gan mūsdienās rakstītus līgavu un viņu tērpu stāstus.

Pilsētā pa dienu būs atkal amatnieku Smukumlietu tirdziņš, kur tuvāki un tālāki amatnieki piedāvās iegādāties noderīgas lietiņas ikdienai un svētkiem vai iepazīt un nobaudīt neparastas garšas. Bet pie baznīcas – tradicionālais svētku Ziedu tirgus. Dārzu mīļotājus šajā dienā īpaši ciemos savā daiļdārzā gaidīs arī Dace Lukševica.

Pēc bagātās sestdienas svētku svētdiena – 14.jūlijs pilsētā būs rāmāka diena. Diena kā parasti iesāksies ar svētku dievkalpojumiem gan luterāņu, gan katoļu un baptistu baznīcā. Pilsētas parkā pa dienu būs programma bērniem kopā ar "Zili brīnumi" un "Smaidu darbnīca", savukārt mieru rast un vasaru baudīt ikviens būs aicināts uz rožu kolekciju dārzu "Rozītes" Sēmes pagastā (vien 12 km no Tukuma). Te dārzs šajā dienā būs iepazīstams neparastākos veidos, bet pēcpusdienā uz koncertu "Vasaru svinēt..." aicinās Karīna Tatarinova un "Plenēra apvienība" kopā ar īpašo viesi Maiju Doveiku.

Savukārt gan svētdienas, gan visu svētku noslēgums būs Durbes estrādē – pašā vakarā, pulksten 22.00 ar lieluzvedumu "Precību spēles Tukumā". Tas būs neparasts uzvedums ar vairāk nekā 1200 dejotājiem un dziedātājiem, mūzikas un gaismas projekcijām. Tie būs kā mazi dziesmu un deju svētki. Lieluzveduma radošo komandu veido Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece un virsdiriģents Romāns Vanags, scenogrāfe Ineta Sipunova, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, libreta autore Elīna Apsīte un režisors Juris Jonelis. Mūzikas skaņu rakstus izspēlēs tautas mūzikas kapela Katrīnas Dimantas vadībā.

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3385
Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Naujenes muzejā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Šobrīd tas jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā.

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv