Tukuma pusē jūlijs ir dārzu svētku mēnesis

Tukums ir rožu pilsēta, bet tai apkārt saimnieko ne viens vien ziedu vai daiļdārza īpašnieks. Tukuma pievārtē atrodamas dažādu laiku muižas un dažādu veidu dārzi.

Kamēr pilsētā iepazīstams un izsmaržojams ir Rožu maršruts, tikmēr dārzu saimnieki jūlija mēnesi izveidojuši par dārzu pasākumu mēnesi. Viss sāksies ar Vēsturisko dārzu dienām 2019. gada 6. jūlijā Tukumā un Dārza svētkiem Jaunmoku pilī 7.jūlijā, turpināsies ar vasaras svinēšanas svētkiem Tukuma novada svētkos "Precību spēles Tukumā" 13.-14. jūlijā, kam sekos Dārza svētki Kalnmuižā 20. jūlijā un rožu dārzā "Rozītes" 27. jūlijā.

Vēsturisko dārzu dienas Tukuma pusē

Jūlija pirmās nedēļas nogalē visā Latvijā vairāk nekā 20 Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedru piedāvās ikvienam interesentam kopā ar lietpratējiem pamatīgāk iepazīt muižu zaļo rotu un aizraujoši pavadīt laiku gan piļu un muižu dārzos un parkos, gan senatnīgajās iekštelpās "Vēsturisko dārzu dienās".

Vēsturiskie dārzi un parki ir bijuši visās Latvijas muižās un šodien to liktenis ir līdzīgs pašām muižām. Liela daļa no tiem nav atpazīstami, daļa zudusi, bet ir dārzi un parki, kas tiek pētīti,  ir jau izpēti  un tiek atjaunoti. Ir arī dārzi un parki, kas tiek kopti un uzturēti tādi, kādi tie ir. Taču vēsturisks dārzs un parks ir muižas kompleksa neatņemama sastāvdaļa. Tie stāsta par muižas īpašniekiem reizēm pat vairāk nekā pilis un kungu mājas.

Vēsturisko dārzu dienu ietvaros 6. jūlijā Tukuma pusē būs iespēja piedalīties pasākumā ar nosaukumu "Franču rozes". Pulksten 12.00 Durbes pilī notiks seminārs "Franču rozes", kurā ģimenes stādaudzētavas – rožu kolekcijas dārza "Rozītes" īpašniece Daila Trubiņa iepazīstinās tuvāk ar franču rozēm. Vienlaikus būs iespēja apskatīt arī pils ekspozīciju "Durbes pils vēsturiskais interjers" un izstādi "Mežģīņu šarms un noslēpumi" - Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.

Savukārt pēc semināra pulksten 14.30 būs semināra dalībniekiem būs iespēja doties apmeklēt rožu dārzu "Rozītes" (nokļūšana dalībniekiem katram ar savu transportu), lai apskatīt franču rozes un ne tikai dabā.

Tā kā seminārā vietu skaits ierobežots, interesenti aicināti pieteikties uz semināru elektroniski līdz 4.jūlijam šeit - https://ej.uz/FrancurozesDurbespils2019. Dalība seminārā ar muzeja muzeja biļeti: pieaugušajiem 2,50 EUR, studentiem un pensionāriem – 1, 50 EUR.

Adrese: Durbes pils, M/Parka iela 7, Tukums. Tālr.: 22041224 , tukumamuzejs.lv

Rožu dārzs "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv

Jaunmoku pils Dārza svētki "Mirkļa burvība"

2019. gada 7. jūlijā Jaunmoku pilī norisināsies ikgadējie Dārza svētki. Šogad tie sola daudz romantikas ar tēmu "Mirkļa burvība". Jau dienas vidū – pulksten 13.00 svētkus pils saimnieki atklās svētkus ar pūtēju kvinteta "Rīga" koncertu. Vēlāk būs iespēja doties aizraujošā ekspedīcijā pa pils parku un ieklausīties parka mūzikā un stāstos par aizgājušajiem un gaidāmajiem laikiem. Ļaujoties impulsīvam spēles priekam, atvērsies romantiskās parka foto saliņas. Visu dienu te norisināsies foto plenērs.   

Pēcpusdienā, pulksten 15.30 varēs ļauties dziesmām un iedvesmas sarunām kopā ar literāti Janu Egli un Austrasbērniem, bet vakara koncertā pulksten 18.00 baudīsim izcilu mākslinieku – šā gada jubilāru Kristīnes Zadovskas un Jāņa Lūsēna koncertprogrammu ar neiztrūkstošu skatuves kolēģa un drauga Zigfrīda Muktupāvela līdzdalību.

Svētkus bagātinās foto izstādes, radošās darbnīcas, amatnieku tirdziņš, Zīmes Centra unikālais piedāvājums un vizināšanās zirga pajūgā. Par gardu maltīti un atspirdzinājumiem rūpēsies kafejnīca "Liepaleja".

Dienas pasākumi ir bez maksas. Vakara koncerta biļetes pieejamas Jaunmoku pils un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26187442, jaunmokupils.lv

Atvērtie dārzi Tukuma novada svētku laikā

No 11. līdz 14.jūlijam Tukumā norisināsies Tukuma pilsētas un novada svētki "Precību spēles Tukumā", kuru laikā arī divi daiļdārzu īpašnieki būs atvēruši apmeklētājiem durvis plašāk.

Sestdien, 13.jūlijā dienas pirmajā pusē Tukuma centrā – Brīvības laukumā pie luterāņu baznīcas būs ne vien amatnieku Smukumlietu tirdziņš, bet arī nu jau tradicionālais Ziedu tirgus. Te būs iespēja iegādāties kaut ko savam dārzam – ziedu stādu vai krūmu. Taču visu dienu – no pulksten 10.00 līdz 16.00 ciemos savā dārzā gaidīs Dace Lukševica, lai ikvienu puķu un dārzu mīļotāju iepazīstinātu, kā izveidot viegli kopjamu, ekonomisku un estētisku daiļdārzu.  Dārzā katram būs iespēja noskatīt, uzzināt un iegādāties sev iepatikušos augus. Dārza romantiskākajos stūrīšos varēs iemūžināt īpašos svētku mirkļus. Plašāks stāstījums un konsultācijas par dārza izveidi un kopšanas darbu paraugdemonstrējumi - pulksten 10.00, 12.00 un 14.00. Dārza apmeklējums - 2 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - ieeja bez maksas.

Adrese: Lejas iela 1, Tukums. Tālr.: 29177195, skaistiedarzi.lv

Savukārt svētdien, 14.jūlijā ciemos aicinās Dailas Trubiņas rožu kolekcijas dārzs Sēmē – "Rozītes". Dienas garumā - no pulksten 11.00 līdz 17.00 būs iespēja pastaigāties pa dārzu un iepazīt to jaunos un neparastos veidos. "Unikālo rožu karte" izvedīs pa rožu ‘labirintiem’, bet "Dārza neparastā augu taka" ļaus iepazīt ne vienu vien unikālo stādījumu dārzā – krūmu, ziedu vai koku. Vasaras baudīšanu papildinās radošās darbnīcas. Šajā dienā ikviens var ņemt savu pledu vai segu, piknika grozu un draugus, lai dotos uz dārzu sajust vasaru.

Pēcpusdienā – pulksten 15.00 dārzs aicinās ļauties mūzikai, jo tajā viesosies Karīna Tatarinova un apvienība "Plenērs" ar koncertprogrammu "Vasaru svinēt…". Kopā ar svētku īpašo viesi – aktrisi Maiju Doveiku būs iespēja klausīt populāras un mazāk zināmas latviešu estrādes dziesmas, kā arī aizrobežu un kino mūziku.

Adrese: "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv.

Vairāk informācijas par Tukuma novada svētkiem "Precību spēles Tukumā" – Fb.com/PrecibuSpelesTukuma

Dārza svētki Kandavas puses Kalnmuižā

20.jūlijā uz "Dārza svētkiem Kalnmuižas pilī" aicina žurnāla IR ‘Kultūras ceļojumi’. Abavas senlejas ieskautā pils un tās ainaviskā apkārtne ir kā rādīta skaistiem vasaras dārza svētkiem ar mūziku, gardu maltīti, dejām un sarunām starp tiem, kam interesē kultūra, patīk atklāt jaunas vietas un svinēt dzīvi. Šajā nedēļas nogalē viesiem būs baudāms īpašs jūlija vakars - ar koncertu pils ābeļdārzā, ar pils restorāna šefpavāra sagatavotu maltīti un dejām terasē.

Ierašanās uz svētkiem no pulksten 17.00. Svētku sākums 17.30. Pasākuma apmeklējuma ieejas maksa – 70 EUR personai. Cenā iekļauts koncerts pils dārzā, vakariņas, welcome drink, dejas. Vietu skaits ierobežots, tādēļ, ja ir jautājumi vai vēlme būt svētkos, zvaniet vai rakstiet pasākuma organizatoriem. Adrese: Kalnmuižas pils, Kandavas pagasts, Kandavas novads, www.kalnmuizaspils.lv.

Pasākuma organizatori: žurnāls IR, konatkttālr.: 67281588, e-pasts: info@ir.lv

Dārza svētki "Rozītēs"

Jūlija nogalē – sestdien, 27.jūlijā lielākais rožu kolekcijas dārzs "Rozītes" Tukuma pusē aicina uz Dārza svētkiem atkal! No pulksten 11.00 atkal dārzs būs atvērts apmeklētājiem. Ja kāds būs pabijis te jau 14.jūlijā, tad vērts šurp doties arī 27.datumā. Tad te būs dārzs iepazīstams ne vien ar "Unikālās rožu kartes" palīdzību vai, izejot "Dārza neparasto augu taku". Šajā sestdienā dārzā būs izveidots "Ziedu labirints" un "Smaržu kaleidoskops".

Ikviens, kas būs atbraucis uz dārzu, varēs ne vien iepazīt 4000 ziedu kolekciju, bet arī pats tikt pie savas rozes, jo svētku laikā darbosies arī Rožu tirgus. Brīva atmosfēra un piknikam raksturīgā gaisotne valdīs ikvienā dārza nostūrī. Būs protams arī koncerti – gan dienas vidū, gan vakarā. Vakara koncerts solās īpašs, jo to spēlēs "Iļģi". Tas nozīmē, ka sagaidāms ne vien koncerts, bet arī kopīga sadancošanās.

Adrese: "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv.

Ieplāno laiku pavadīt dārzos! Atbrauc ciemos uz Tukumu pēc smukuma!

Avots: Tukuma Tūrisma informācijas centrs

Turība - 3450
Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Kāpēc sāp mugura un locītavas?

Mūsu ķermenis ir atrodas nemitīgā smaguma spēka ietekmē. Mēs pastāvīgi piedzīvojam ievērojamu slodzi, it īpaši jaunības gados...papildu info pa tālr. 677 36 500

Jantarnij Bereg

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Dabas parks

Dabas parks "Daugavas loki"

Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā.

TAKA

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

Valmieras Mūzikas skolas sitgades koncerts

10. oktobrī plkst. 17:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Valmieras Mūzikas skolas simtgades noslēguma koncerts!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS”

Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles,gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē.

TAKA

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa”

Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera krastā.

TAKA

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos - 22.-23. augustā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus.

Lauku Ceļotājs

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

TAKA

Laivu un plostu noma “Beibuks

Laivu un plostu noma “Beibuks

Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē pasākumus.

TAKA

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Komplekss korporatīvajiem pasākumiem

Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai.

TAKA

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Atpūtas kompekss Lielbornes muiža

Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu.

TAKA

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Atpūta Art-viesnīcā Pallas 2 personām, Tar

Viesojoties skaistajā Tartu pilsētā, būsiet laipni gaidīti 2020. gada pavasarī atjaunotajā Art-viesnīcā Pallas, pilsētas centrā. Viesnīca jūs pārsteigs ar interjeru, kas papildināts ar dažādiem Pallas mākslas skolas māks...

EUR 85 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv