Kuldīgas pilsētas festivālu «Dzīres Kuldīgā» svinēs trīs dienas

Kuldīgas pilsētas festivālu "Dzīres Kuldīgā" šogad svinēs trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam. Svētku īpašie viesi būs pazīstamā grupa "Instrumenti", kas ar īpašu koncertu pašā Kurzemes sirdī Kuldīgā viesosies piektdienas, 19. jūlija, vakarā.

Svētki – trīs dienas

Kuldīgas pilsētas svētki šogad notiks jau divdesmit ceturto reizi. Aizvadītajā rudenī, sākot Kuldīgas pilsētas svētku "Dzīres Kuldīgā 2019" plānošanu, notika gan iedzīvotāju aptaujas, gan diskusijas, kurās tika iesaistīti pasākuma organizatori, pašvaldības vadība un darbinieki, uzņēmēji un vietējās kopienas aktīvisti. Viens no diskusiju tematiem bija svētku norises dienu skaits. Ņemot vērā aptaujas rezultātus un diskusijās izskanējušos viedokļus, tika nolemts svētkus 2019. gadā rīkot trīs dienas iepriekšējo četru dienu vietā, tāpēc svētkus šogad svinēs no piektdienas, 19. jūlija, līdz svētdienai, 21. jūlijam.

Īpašie viesi – "Instrumenti", kuldīdzniekiem – biļetes par īpašu cenu

Lai svētku apmeklētājiem piedāvātu gana interesantu svētku programmu, nopietni tika domāts par populāru mākslinieku piesaisti. Piektdienas, 19. jūlija, vakarā uzstāsies īpaši viesi – plaši pazīstamā grupa "Instrumenti". Tas ir viens no kvalitatīvākajiem un intriģējošākajiem mūzikas projektiem Latvijā, ko radījuši divi akadēmiski izglītoti mūziķi – Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns līdz ar Gati Zaķi, kurš ir viens no pieprasītākajiem un kvalitatīvākajiem skaņu ierakstu producentiem. "Instrumenti" pavisam nesen klajā laiduši piekto studijas albumu "Cilvēks". Kopš 2010. gada "Instrumenti" saņēmuši 16 Mūzikas ierakstu gada balvas, veiksmīgi koncertējuši Latvijā, kā arī piedalījušies svarīgākajos mūzikas industrijas pasākumos Eiropā, Krievijā un ASV. "Instrumenti" ir priecīgi piestāt Kuldīgas estrādē ar vērienīgu koncertšovu, kas sevī ietvers atskatu uz pagājušā gada "Atkala" koncertiem Siguldā, ar vienu kāju jau iekāpjot augusta beigās gaidāmā Rīgas koncerta Daugavas stadionā programmā.

No 29. maija  "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā ir iespēja iegādāties ieejas biļetes uz koncertu. Savukārt Kuldīgas novada iedzīvotājiem līdz 28. jūnijam tiek piedāvāta iespēja iegādāties "kuldīdznieka biļeti" par simbolisku cenu. "Kuldīdznieku biļetes" bez garantētām sēdvietām novada iedzīvotāji var iegādāties tikai Kuldīgas kultūras centra kasē Kuldīgā, Raiņa ielā 21.

Svētku tirgus – arī Pilsētas laukumā

Aptaujā par pilsētas svētkiem iedzīvotāji rosināja mainīt tirdzniecības vietu izvietojumu festivāla "Dzīres Kuldīgā" laikā. Liela daļa izteica neapmierinātību par Liepājas ielas noslodzi, tajā pārāk blīvi izvietojot tirgotājus. Ņemot vērā šo priekšlikumu, Liepājas ielā tirgotāji šogad būs izvietoti tikai vienā ielas pusē, svētku viesu labsajūtai piedāvājot saldējumu, bezalkoholiskos dzērienus un karstās uzkodas. Amatnieki savukārt šogad varēs tirgoties Pilsētas laukumā.

Piektdien un sestdien svētku tirgus Pilsētas laukumā darbosies līdz pat plkst. 23.00, bet svētdien – līdz plkst. 18.00. Amatnieku tirgus lustes papildinās Pilsētas laukuma skatuve. Tās programmu nodrošinās pašvaldības Kultūras nodaļas izvēlētie mākslinieki un pašdarbības kolektīvi. Kā ierasts, svētku tirgu organizē SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi". Tirdzniecības nosacījumi, kā arī elektroniskā pieteikuma anketa atrodama http://kkp.lv . Tirgoties gribētājiem jāpiesakās līdz 24. jūnijam. Līdz 1. jūnijam kā pirmie svētku tirgum īpaši tika aicināti pieteikties Kuldīgas novada uzņēmēji un amatnieki.

Jaunas pasākumu un atrakciju vietas

Šogad svētkos būs arī jauninājums – visas dienas ar daudzveidīgu sajūtu, kultūras un izklaides programmu tiks iedzīvināta Māras dīķa apkaime, kur valdīs pozitīvas emocijas un jauka atmosfēra.  Kuldīgas kultūras centra izvēlētie mākslinieki pārsteigs gan krastā, gan uz ūdens. Iecienītie Senioru dārza svētki šogad piektdienas pusdienlaikā pārtaps šlāgerballē, sestdienu ievadīs pasākums "Rīta espresso", bet svētdien norisināsies olu mešanas čempionāts, milzu futbols un svētku noslēguma koncerts.

Kuldīgas vecpilsētā ar radošām aktivitātēm tiks apdzīvoti pagalmi Liepājas ielā 8, Kaļķu ielā 3 un Kalna ielā 6. Viesiem atvērts būs Annas baznīcas dārzs, notiks klasiskās mūzikas koncerti dažādās pilsētas vietās. Svētku sestdienā Pils ielā netālu no Ventas rumbas viesosies retro auto pasākuma  "Retromance" dalībnieki.

Tiks saglabātas arī īpašās svētku tradīcijas – Alekšupītes skrējiens un karnevāls, ko gadu gadiem novērtējuši kuldīdznieki un daudzie svētku viesi. Kā ierasts, sestdienas vakars noslēgsies ar krāšņo svētku gājienu un balli, ko svētku Rīcības komiteja šoreiz uzticējusi spēlēt grupai "Mākoņstūmēji". Uguņošanu šogad nolemts rīkot vienreiz – sestdienas  vakarā.

Vēl iedzīvotāji un uzņēmēji ierosināja izmaiņas atrakciju parkos, aicinot tos novietot citā vietā, ne Pilsētas laukumā, kā arī mainīt to klāstu. Šobrīd ir uzrunāti divi atrakciju parki un iezīmētas karuseļu parku vietas – jau ierastā vieta Pilsētas estrādes teritorijā, kā arī laukums starp Aizputes, Mucenieku un Pureņu ielu.

Izmaiņas arī svētku nakts dzīvē

Rīcības komiteja pieņēmusi lēmumu nerīkot nakts dejas Liepājas ielā, toties "Kurzemes radio" piedāvās "Garāžu ballīti", bet biedrība "Ventas dzirkstis" – pasākumu "Karakom disco". 1905. gada parkā saimniekos Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs. Piektdienas un sestdienas nakts pasākumos jauniešiem tur muzicēs grupas "Transleiteri",  "Pirmais kurss", populāri dīdžeji un citi mākslinieki.

Nopietna uzmanība tiks pievērsta drošībai

Pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no Valsts policijas, ka "Dzīres Kuldīgā 2019" ir iekļautas valsts publisko pasākumu plānā un tām paredzēts Valsts policijas resurss, lai būtu iespējams nodrošināt sabiedrisko kārtību un cilvēku drošību festivāla norises laikā. Ņemot vērā 2018. gada labo pieredzi, kad Valsts policija veica visu nepieciešamo spēku iesaisti sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Kuldīgas svētkos, kā rezultātā būtiski samazinājās dažādi incidenti un sabiedriskās kārtības traucēšanas gadījumi, Kuldīgas novada pašvaldības ieskatā līdzvērtīga Valsts policijas spēku iesaiste nepieciešama arī 2019. gada "Dzīrēs Kuldīgā".

Avots: kuldiga.lv

Turība - 3385
Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Naujenes muzejā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Šobrīd tas jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā.

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv