Redakcijas sadaļu atbalsta

Ceļotājiem sagatavots krāšņs tūrisma maršruts «Dārza pērles»

Ceļotājiem sagatavots krāšņs t

Foto: vidzeme.com

Apmeklētājus gaida Latvijas krāšņie parki un dārzi, kas ar vērienīgu pasākumu programmu piedāvā apbrīnot šķirņu dažādību, iepazīt ainavu arhitektūras augstākos sasniegumus un paplašināt zināšanas dārzkopībā.

Par aizraujošiem piedzīvojumiem gādās parku un dārzu saimnieki, kas apvienojušies, lai kopīgiem spēkiem radītu jaunu tūrisma produktu – maršrutu "Dārza pērles". Jau 2019. gada vasarā piedāvājumā tējas baudīšana muižas parkā, zāļu diena vēsturisku koku ielokā un citi notikumi. Piedāvājam ieskatīties spilgtāko pasākumu programmā.

Kalsnavas arborētumā

Gleznainā vide ir kā radīta pasākumu norisei. Jau 16.jūnijā – Peoniju svētki. Vadītāja Gundega Skudriņa apmeklētājus gaidīs no 9:00 līdz pat 18:00. Programmā Aijas Andrejevas, Didža Meldera un Kašera sapņu fabrikas uzstāšanās. Būs arī stādu izsole un tirgus, mājražotāju un amatnieku tirgus, darbnīcas un spēles lieliem un maziem.

Turpmākos mēnešos apmeklētājus gaida arī:

 • 25.augustā – "Koku dabā" (aktivitātes par un ap kokiem)

 • 1.oktobrī – Senioru diena

 • 12.oktobrī – Raganu slotu balle (aktīvas tūrisma sezonas noslēguma svinēšana)

 • 20.-30.novembrī – Adventes vainagu darbnīcas

Plašāka informācija šeit.

Lēdurgas dendroparks

29.jūlijā 14:00 apmeklētāji aicināti piedalīties Zāļu dienā Lēdurgas dendroparkā, kuras ietvaros varēs doties pļavā kopā ar zinošo zāļu sievu Intu Brikmani, lai iepazītu augus un to maģiskās spējas veselības veicināšanai un stiprināšanai. Būs iespēja iemācīties arī pirts gudrības – kā gatavot pirtsslotu un ko ievērot, ejot pirtī. Noslēgumā karsta zāļu tēja pie sildošā ugunskura.

Plašāka informācija šeit.

Jaunrūjas

Ik gadu Pārgaujas novada "Jaunrūju" saimnieki, Rukšānu ģimene rīko pasākumu sēriju, kas veltīta dažādām augu kultūrām. Atvērto durvju dienu laikā viesi gaidīti apmeklēt lekcijas, iegādāties stādus un baudīt kultūras programmu. Par tradīciju kļuvusi zupas ēšana.

Šogad apmeklētāji gaidīti no 10:00 līdz 17:00:

 • 16.jūnijā – peoniju dienā

 • 7.jūlijā – hostu un ūdensrožu dienā

 • 4. augustā flokšu dienā.

Plašāka informācija šeit.

Lodziņu ģimenes kolekcijas dārzs

22.jūnijā festivāla "Rodam Raunas novadā" ietvaros Lodziņu ģimene aicina iepazīt plašās filadelfu, hortenziju, fizokarpu, bērzu, šķirnes priežu un graudzāļu kolekcijas.

Apmeklētāji gaidīti no 12:00 līdz 17:00. Festivāls kļuvis par Raunas novada tradīciju, lai veicinātu vietējo uzņēmēju atpazīstamību. 2019.gadā tematika ir koks un moto "cilvēks kokam rada". Kolekcijas dārza apmeklētāji aicināti gūt iedvesmu sava dārza iekārtošanai un zināšanas šķirņu aprūpei.

Plašāka informācija šeit.

Vecgulbenes muižas parks

27. jūlijā 11:00 un 14:00 parka apmeklētājus priecēs un izglītos viesi no Krievijas, Gruzijas, Irānas un Turcijas, kas Latvijā ieradīsies, lai stādītu priekšā pasaules kultūru dažādās tējas baudīšanas tradīcijas. Tējas dzeršanas tradīcijai ir vairāk nekā 4000 gadu vēsture! Dalība izglītojošajā programmā ir bez maksas.

Plašāka informācija šeit.

Nacionālais botāniskais dārzs

Gadatirgi Nacionālajā botāniskajā dārzā pulcē tirgotājus, mājražotājus un amatniekus no Latvijas un Lietuvas. Šī ir lieliska iespēja palutināt sevi un iegādāties pārdomātas dāvanas tuviniekiem. Programmā vienmēr arī muzikālais pavadījums, izzinošanas lekcijas un radošās darbnīcas, kā arī spēles.

Šī gada gadatirgu kalendārā:

 • 15.jūnijā – Zāļu diena

 • 13.jūlijā – Rožu diena

 • 17.augustā – Daiļo dāliju diena

 • 14.septembrī – Vitamīnu diena

 • 5.oktobrī – Ražas svētki.

Plašāka informācija šeit.

Spāres muižas Rakstnieku parks

1930.gadā trīspadsmit Latvijas literārie darbinieki Spāres muižas teritorijā iestādīja kokus. Kopš parka atjaunošanas 2014.gada ik gadu stādījumi tiek papildināti, radot jaunu tradīciju.

24.augustā parka paredzēts pasākums ar lekciju programmu, tikšanās ar Latvijā iecienītiem rakstniekiem, kā arī pašdarbnieku kolektīvu priekšnesumiem.

Plašāka informācija šeit.  

Par projektu "Dārza pērles"

Pasākumi tiek rīkoti parkos un dārzos, kas piedalās Igaunijas - Latvijas pārrobežu programmas projekta "Dārza pērles" realizēšanā. Projekta mērķis ir veicināt dārzu tūrisma attīstību Latvijā un Igaunijā, kā arī popularizēt Latviju un Igauniju kā vienotu dārzu tūrisma galamērķi. Latvijā varam lepoties ar brīnišķīgu parku un dārzu dažādību. Projektā iesaistījušies stādaudzētavu, daiļdārzu, kolekciju dārzu, vēsturisko muižu parku un dendroparku pārstāvji.

Latvijā topošais tūrisma produkts aptver veselības augu brīvdabas ekspozīciju "Avotiņi", Endzeles muižas parku, Kokmuižas parku, Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, Oleru muižas parku, Spāres muižas Rakstnieku parku, Latvijas Universitātes rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavu "Babīte", Ternejas parku, Valmiermuižas parku, Turaidas muzejrezervātu, Sarkanās pils teritoriju Gulbenē, Latvijas Valsts mežu Kalsnavas arborētumu, z/s "Ziediņi", stādaudzētavu z/s "Kaliņi", Nacionālo botānisko dārzu, Daugavas muzeju, Kārļamuižu, kolekcijas dārzu Raunā, dendroloģisko parku "Lazdukalni", Inaras dārzu, Kiršteinu akmeņaino daiļdārzu, saimniecību "Elfijas", saimniecību "Cīruļi", Ērmaņu muižu, z/s "Jaunrūjas", pasākumu norises vietu "Ārpus laika", "Vēju dārzs", Durbes muižas parks, Jaunpils parks, Daces Lukševicas daiļdārzs, Tukuma pilsētas parks, Vecmoku muižas parks un alejas, Jaunmoku pils parks, Briežu dzimtas parks, Pūres alpinārijs, Lāčupītes dendrārijs, rožu dārzs "Rozītes", Zīdkoku stādījumi, Ligitas Čukures daiļdārzs, Grosu ģimenes daiļdārzs, Jautrītes Ozolas dārzs un Aizupes muižas parks. Projekta koordinators Latvijā ir Vidzemes Tūrisma asociācija. Vairāk informācijas: www.vidzeme.com.

Avots: Vidzemes Tūrisma asociācija

Turība - 3361
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv