7 vecpilsētas, kas jāredz ikvienam ceļotājam

Ja plānojat doties ceļojumā, bet vēlaties izvairīties no tūristu iecienītajiem galamērķiem un atpūtas vietām, iespējams, vecpilsētu iepazīšana ir īstais piedzīvojums, ko meklējat. Romantiskas ieliņas, krāšņi dārzi, grezna arhitektūra un senlaicīga aura visapkārt – to iespējams sajust kādā no šīm septiņām vecpilsētām, kuras apkopojis lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums "Skycop".

Manarola, Itālija

Manarola ir viens no ciematiem Cinque Terre pilsētu kopienā, kas atrodas Itālijas rietumu daļas Vidusjūras krastā. Elpu aizraujošs krāšņums, kas izdaiļo nelielo piekrastes apbūvju terases un apstādījumus, stiepjas gar visu Manarolas jūras piekrasti, tāpat kā 4 pārējām ciematu grupā ietilpstošajām teritorijām.  Šī, tāpat kā citas apbrīnas vērtās vecpilsētas, ir nepieejama iebraukšanai ar mašīnu – auto būs jāatstāj ārpus ciema un Manarolas skaistums jābauda pastaigājoties.

Aviņona, Francija

Ja savā dzīvē vēlaties izbaudīt patiesas Viduslaiku izjūtas, Aviņona būs īstā vieta, kur doties ceļojumā. Sākot no vēsturiskās Pāvesta pils līdz pat Pont Saint-Bénézet tiltam – visu ekskursijas laiku jūs nepametīs sajūta, ka ar laika mašīnu esat aizceļojuši simtiem gadu senā pagātnē. Kopš 1995. gada arī UNESCO ir atzinis šo pilsētas centru par pasaules vēstures mantojumu.

Pingyao, Ķīna

Pingyao oficiālais nosaukums ir "Pingyao Ancient City", kas būtībā izsaka to, ka šī patiesi ir sena Ķīnas pilsēta. Tā ir vizuāls atainojums tam, kāda Ķīna izskatījās Ming un Qing dinastiju valdīšanas laikā (pēdējo 600 gadu garumā). Ja jūsu mērķis ir noķert viduslaiku Ķīnas sajūtas un tās brīnišķīgo arhitektūru, ar ceļojumu uz Pingyao vilšanās nebūs.

Cesky Krumlov, Čehija

Prāga ir bagāta ar gleznainiem un vēsturiskiem skatiem, taču tie nebūt nav vienīgie, kas ir apskates vērti šajā valstī. Pārmaiņas pēc dodies uz Cesky Krumlov! Tā ir netipiska vecpilsēta ar nesamērīgi lielu pili priekš tik mazas pilsētiņas. Arī šo teritoriju UNESCO ir iekļāvis vēsturiskā mantojuma kopumā, izceļot gotiskā, renesanses un baroka stilu sajaukumu tās unikālajā arhitektūrā. Un pretēji Prāgai – Cesky Krumlov nav mūžīgi noslogota ar tūristu interesi un burzmu.

Marbella, Spānija

UNESCO pasaules vēstures mantojumā iekļautās pilsētas ir ievērības cienīgas un labi saglabājušās, tāpat arī Marbella, kas joprojām saglabājusi 16. gadsimta formas un sajūtas. Pilsētas celiņi, muižas un baznīcas norāda uz senatnīgo auru, kas aizgūta no Mauru ciltīm un notverta arhitektūrā. Pats skaistākais, ka šīs sienas un ēkas joprojām tur ir!

Sibiu, Rumānija

Rumānijā ir kas vairāk par vampīriem un lētām filmām. Piemēram, Sibiu ir pārsteidzoša pilsēta, kurā joprojām saglabājušās ēkas, kas atspoguļo unikālas viduslaiku iezīmes. Ir acīmredzami, kā Sibiu ir sadalīta zemākajā pilsētā un greznajā augšējā pilsētā, kas izkārtota trīs krāšņos laukumos. Viduslaiku pilsētiņām raksturīgās garās un šaurās ielas ir viena no Sibiu burvībām, ko novērtēs īsteni vecpilsētu pazinēji.

Halštate, Austrija

Vai Vīne jums šķiet pārāk pārblīvēta ar tūristiem? Tad jūsu īstais ceļojuma galamērķis būs Halštate, kas ir iedvesmas avots ikvienai vācu stila pilsētvides fotogrāfijai ar saviem skaistajiem ezeriem. Arī šī brīnišķīgā pilsēta ir UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā. Ķīna pat ir uzbūvējusi pilna apjoma kopiju Halštatei! Bet ziniet – oriģinālā pilsēta nepārprotami ir apskates vērta.

Lai arī uz kādu vecpilsētu jūs dotos, ir kāda mūsdienīga lieta, kas var likt par sevi manīt – lidojuma traucējumi. Cilvēkiem, kas būvēja un dzīvoja šajās pilsētiņās, nebija jāsatraucas par lidmašīnu kavēšanos, biļešu rezervāciju pārklāšanos vai reisu atcelšanu. Gadījumā, ja lidojums kavēsies ilgāk par divām stundām, tiks atcelts vai cietīsiet no biļešu virspārdošanas, pasažieriem ir tiesības pieprasīt kompensāciju līdz pat 600 EUR apmērā, atbilstoši lidojuma attālumam.

Avots: Ogilvy PR Latvia

7. Restorānu dekāde

7. Restorānu dekāde

No 10. līdz 20. oktobrim Daugavpils un novada restorāni un kafejnīcas aicina nobaudīt 7. Gardēžu dekādes īpašos rudens velšu piedāvājumus.

TAKA

Ziemas burvība Belovežas gāršā

Ziemas burvība Belovežas gāršā

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 21.12.19 / 2 dien. Belovežas gārša, Salatēva rezidence, Belovežas gāršas parka un dabas muzeja apmeklējums, Dabas muzejs

EUR 70 | AP SAULI

Liels Altajs

Liels Altajs

JAU PARDOŠANĀ!

EUR 765 | Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Ziemassvētki Lapzemē- super akcija

Ziemassvētki Lapzemē- super akcija

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2019, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 290 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 290 | Nikos Travel

Ceļojumi uz Ēģipti 30/10 no 489 € !

Ceļojumi uz Ēģipti 30/10 no 489 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 30/10 uz nedēļu no 489 € !

EUR 489 | Hot Travel

Vīzas uz Krieviju!

Vīzas uz Krieviju!

Vīzas uz Krieviju! Tūrisms! Darījuma vīza uz gadu! Online anketas aizpildīšana e-vīzai (elektroniskai vīzai) uz Kaļiņingradu! Ātra, lēta un izdevīga vīzas nofo

EUR 73.00 | 1Travel

Jaunzēlandes Ziemeļu un Dienvidu salas

Jaunzēlandes Ziemeļu un Dienvidu salas

Jaunzēlandei ticis ļoti daudz skaistuma un tā apveltīta ar neredzētiem dabas krāšņumiem un bagātību. Pievienojies ceļojumam, lai redzētu to savām acīm!

EUR 5346 | Jēkaba Ceļojumi

Atpūtas ceļojumi

Atpūtas ceļojumi

Vasara 2019 |Turcija, Grieķija, Bulgārija, Horvātija, Spānija, Portugāle...

EUR 209 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Zemo cenu lidojumi

Zemo cenu lidojumi

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Norwegian... Lidojumi no Rīgas (arī no Kauņas, no Viļņas, no Varšavas un Tallinas lidostām). No 19 EUR

EUR 19 | Astra Tūre Daugavpils

Pasakaina Sarkana jūra (Eilata)

Pasakaina Sarkana jūra (Eilata)

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 399 | Antario

Akcija

Akcija "Ķer sapņu cenas" Ziema 19/20

Akcija "Ķer sapņu cenas" Ziema 19/20 uz Ēģipti ✨HURGADA ✨ŠARM EL ŠEIHA✨ Aicinām Jūs arī uz mūsu omulīgu biroju, kur profesionāli darbinieki sagatavos Jums

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv