7 vecpilsētas, kas jāredz ikvienam ceļotājam

Ja plānojat doties ceļojumā, bet vēlaties izvairīties no tūristu iecienītajiem galamērķiem un atpūtas vietām, iespējams, vecpilsētu iepazīšana ir īstais piedzīvojums, ko meklējat. Romantiskas ieliņas, krāšņi dārzi, grezna arhitektūra un senlaicīga aura visapkārt – to iespējams sajust kādā no šīm septiņām vecpilsētām, kuras apkopojis lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums "Skycop".

Manarola, Itālija

Manarola ir viens no ciematiem Cinque Terre pilsētu kopienā, kas atrodas Itālijas rietumu daļas Vidusjūras krastā. Elpu aizraujošs krāšņums, kas izdaiļo nelielo piekrastes apbūvju terases un apstādījumus, stiepjas gar visu Manarolas jūras piekrasti, tāpat kā 4 pārējām ciematu grupā ietilpstošajām teritorijām.  Šī, tāpat kā citas apbrīnas vērtās vecpilsētas, ir nepieejama iebraukšanai ar mašīnu – auto būs jāatstāj ārpus ciema un Manarolas skaistums jābauda pastaigājoties.

Aviņona, Francija

Ja savā dzīvē vēlaties izbaudīt patiesas Viduslaiku izjūtas, Aviņona būs īstā vieta, kur doties ceļojumā. Sākot no vēsturiskās Pāvesta pils līdz pat Pont Saint-Bénézet tiltam – visu ekskursijas laiku jūs nepametīs sajūta, ka ar laika mašīnu esat aizceļojuši simtiem gadu senā pagātnē. Kopš 1995. gada arī UNESCO ir atzinis šo pilsētas centru par pasaules vēstures mantojumu.

Pingyao, Ķīna

Pingyao oficiālais nosaukums ir "Pingyao Ancient City", kas būtībā izsaka to, ka šī patiesi ir sena Ķīnas pilsēta. Tā ir vizuāls atainojums tam, kāda Ķīna izskatījās Ming un Qing dinastiju valdīšanas laikā (pēdējo 600 gadu garumā). Ja jūsu mērķis ir noķert viduslaiku Ķīnas sajūtas un tās brīnišķīgo arhitektūru, ar ceļojumu uz Pingyao vilšanās nebūs.

Cesky Krumlov, Čehija

Prāga ir bagāta ar gleznainiem un vēsturiskiem skatiem, taču tie nebūt nav vienīgie, kas ir apskates vērti šajā valstī. Pārmaiņas pēc dodies uz Cesky Krumlov! Tā ir netipiska vecpilsēta ar nesamērīgi lielu pili priekš tik mazas pilsētiņas. Arī šo teritoriju UNESCO ir iekļāvis vēsturiskā mantojuma kopumā, izceļot gotiskā, renesanses un baroka stilu sajaukumu tās unikālajā arhitektūrā. Un pretēji Prāgai – Cesky Krumlov nav mūžīgi noslogota ar tūristu interesi un burzmu.

Marbella, Spānija

UNESCO pasaules vēstures mantojumā iekļautās pilsētas ir ievērības cienīgas un labi saglabājušās, tāpat arī Marbella, kas joprojām saglabājusi 16. gadsimta formas un sajūtas. Pilsētas celiņi, muižas un baznīcas norāda uz senatnīgo auru, kas aizgūta no Mauru ciltīm un notverta arhitektūrā. Pats skaistākais, ka šīs sienas un ēkas joprojām tur ir!

Sibiu, Rumānija

Rumānijā ir kas vairāk par vampīriem un lētām filmām. Piemēram, Sibiu ir pārsteidzoša pilsēta, kurā joprojām saglabājušās ēkas, kas atspoguļo unikālas viduslaiku iezīmes. Ir acīmredzami, kā Sibiu ir sadalīta zemākajā pilsētā un greznajā augšējā pilsētā, kas izkārtota trīs krāšņos laukumos. Viduslaiku pilsētiņām raksturīgās garās un šaurās ielas ir viena no Sibiu burvībām, ko novērtēs īsteni vecpilsētu pazinēji.

Halštate, Austrija

Vai Vīne jums šķiet pārāk pārblīvēta ar tūristiem? Tad jūsu īstais ceļojuma galamērķis būs Halštate, kas ir iedvesmas avots ikvienai vācu stila pilsētvides fotogrāfijai ar saviem skaistajiem ezeriem. Arī šī brīnišķīgā pilsēta ir UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā. Ķīna pat ir uzbūvējusi pilna apjoma kopiju Halštatei! Bet ziniet – oriģinālā pilsēta nepārprotami ir apskates vērta.

Lai arī uz kādu vecpilsētu jūs dotos, ir kāda mūsdienīga lieta, kas var likt par sevi manīt – lidojuma traucējumi. Cilvēkiem, kas būvēja un dzīvoja šajās pilsētiņās, nebija jāsatraucas par lidmašīnu kavēšanos, biļešu rezervāciju pārklāšanos vai reisu atcelšanu. Gadījumā, ja lidojums kavēsies ilgāk par divām stundām, tiks atcelts vai cietīsiet no biļešu virspārdošanas, pasažieriem ir tiesības pieprasīt kompensāciju līdz pat 600 EUR apmērā, atbilstoši lidojuma attālumam.

Avots: Ogilvy PR Latvia

Brīnišķīgā Sanktpēterburga (avio tūre)

Brīnišķīgā Sanktpēterburga (avio tūre)

01/05/20 un 20/08/20

Tūrisma Birojs Viesturdārzs

Pēdējās vietas uz Ahhaa centru- 14.12.19

Pēdējās vietas uz Ahhaa centru- 14.12.19

Izbraukšana 14.12.2019 , AHHA apmeklēšana, planetārijs un ekskursija Tartu. Cena tikai EUR 20.00! Zvaniet: 67280326(7), 29565257

EUR 21 | Nikos Travel

Supercena uz Ēģipti 12/12 no 259 € !

Supercena uz Ēģipti 12/12 no 259 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Viļņas lidostas 12/12 uz nedēļu no 259 € !

EUR 259 | Hot Travel

Baltās ledus svinības

Baltās ledus svinības

25. decembrī no plkst. 17:00 līdz 18:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies īsti ledus svētki - Baltās ledus svinības!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Agrā rezervēšana! 🏃‍♀️🏃‍♂️💨

Agrā rezervēšana! 🏃‍♀️🏃‍♂️💨

Agrā rezervēšana! 🏃‍♀️🏃‍♂️💨 🚌ALBĀNIJA- HORVĀTIJA - MELNKALNE, 12 DIENAS, EKSKURSIJAS UN ATPŪTA PIE JŪRAS🚌 19.05.2020 - 30.08.2020 22.09.2020 - 03.10.2020

VRK Travel

Singapūra, Malaizija, Taizeme

Singapūra, Malaizija, Taizeme

Izlidošana no Rīgas. Ceļojuma cena no 699 EUR + eksk. pakete 399 EUR.

EUR 699 | Antario

Azerbaidžāna, Gruzija, Armēnija

Azerbaidžāna, Gruzija, Armēnija

Azerbaidžāna pārsteigs ar modernajām ēkām, Gruzija ar viesmīlību un ēdieniem, Armēnija ar savu vēsturi, jo Erevāna tiek uzskatīta par senāko pilsētu pasaulē!

EUR 1889 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv