Pārliecinies pirms jauna auto pirkšanas – vai ar to Tu drīkstēsi apceļot Eiropu?

Ja drīzumā plānojat iegādāties jaunu vai mazlietotu automašīnu, kuru savā īpašumā paturēsiet vairākus gadus un izmantosiet ceļošanai, tad ir labi jāapdomā kādu spēkratu pirkt.

Šobrīd Rietumeiropā un Skandināvijā daudzas pilsētas nosaka dažādus aizliegumus spēkratiem ar dīzeļdzinēju vai arī vecākiem automobiļiem. Pilsētu plānotāji ievieš autovadītājiem centra iebraukšanas maksas, laika ierobežojumus, dažādas nodevas un arī pilnīgu aizliegumu. Šie aizliegumu bieži vien attiecas ne tikai uz vietējo transportu, bet arī uz tūristu automobiļiem. Piemēram, Francijā Parīze, Liona, Lille, Tulūza, Marseļa un Strasbūra ir ieviesušas vides ekoloģiskās uzlīmes automašīnām, kur noteiktās pilsētas zonās drīkst iebraukt tikai tie spēkrati, kas atbilst vides prasībām. Līdzīgas daudzu pilsētu prasības ir Vācijā, Austrijā, Spānijā, Čehijā vai Beļģijā. Iebraukšanas nosacījumi var būt noteikti uz kādu laiku vai arī uz automobiļiem ar konkrētām numurzīmēm. Piemēram, Londonas, Stokholmas, Oslo, Milānas vai Boloņas centrā drīkst iebraukt tikai par maksu, kur tā tiek noteikta gan pēc iebraukšanas laika (sastrēgumu stundās augstāka) vai pēc CO2 izmešu daudzuma katram konkrētam vāģim pēc vides uzlīmes auto vējlogā.

Līdzīgi aizliegumi ir kravas automobiļiem un tūristu autobusiem, kuri tikai daļēji vai noteiktos laikos drīkst iebraukt pilsētas zonā.

Autotūristiem ir jāatpazīst šie dažādie ierobežojumi, kuri, piemēram, Francijā saucas ZPA. Norvēģijas galvaspilsēta Oslo auto satiksmes ierobežojumus nosaka gaisa kvalitātes mērījumi un pirmie tiek apstādināti vāģi ar dīzeļmotoriem. Piemēram, Parīze ir nolēmusi, ka ar 2024.gadu pilsētā vairs nedrīkstēs pārvietoties ar dīzeļdzinēja spēkratiem un darba dienās automobiļi, kuri ir būvēti pirms 1997.gada. Barselonā dīzeļdzinēju aizliegums ir noteikts 2025.gadā. Briselē drīkst līdz 2025.gadam braukt tikai tie dīzeļdzinēju automobiļi, kuriem ir Euro-6 vides norma. Brisele ar 01.01.2019 ir noteikusi kategorisku iebraukšanas aizliegumu automobiļiem, kuri ir vecāki par 20 gadiem. Arī Atēnas ir noteikušas dīzeļdzinēju aizliegumu ar 2025.gadu.

Eiropas Savienības dokumentos ir noteikts, ka ar 2030.gadu Eiropas Savienībā nepārdos jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Vairākas ES valstis ir noteikušas izņēmumus, bet vai tie būs spēkā, to rādīs tikai laiks.

Tāpēc tagad pirms jauna vai mazlietota auto iegādes ir labi jāpārdomā spēkrata lietošanas mērķis, jo auto mobilitātes ierobežojumu vilnis, kuri ir videi nedraudzīgi,  vairs nav apturams. Drīzumā arī Latvijas pilsētās tiks ieviesti dažāda veida auto satiksmes ierobežojumi. Piemēram, Jūrmalā tie jau darbojas vairākus gadus, kad no autovadītājiem tūrisma sezonas laikā tiek iekasēta pilsētas iebraukšanas maksa.

Avots: BalticTravelnews.com/Bild.de

Turība - 3385
Delfinārijs un Jūras muzejs- 21.09.2019

Delfinārijs un Jūras muzejs- 21.09.2019

Rudenīgs brauciens uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 21.09.2019

EUR 21 | Nikos Travel

Supercena uz Turciju 22/09 no 239 € !

Supercena uz Turciju 22/09 no 239 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju no Viļņas lidostas 22/09 uz nedēļu no 239 € !

EUR 239 | Hot Travel

DARBA PIEDĀVĀJUMS!

DARBA PIEDĀVĀJUMS!

Aicinām savā komanda ceļojumu konsultantu!

TBS

Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

ŅUJORKA UN SAULAINĀ FLORIDA!

ŅUJORKA UN SAULAINĀ FLORIDA!

CEĻOJUMS UZ ASV! Maršruts: Ņujorka – Filadelfija - Maiami. Ceļojuma ilgums: 14 dienas / 13 naktis. Izlidošana no Rīgas: ceturdiena vai svētdiena.

EUR 1380.0 | 1Travel

Liepāja ielūdz uz Restorānu nedēļu!

Liepāja ielūdz uz Restorānu nedēļu!

No 23. līdz 29. septembrim Liepājā norisināsies Restorānu nedēļa. Vai galdiņu jau rezervēji?

Liepājas reģiona TIB

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Day SPA atpūta Rīgas centrā

Ekskluzīva Moss of the Isles procedūra (60 min) pēc izvēles un vieglas pusdienas Grand Poet Cafe.

EUR 90 | Grand Poet Hotel by Semarah

Rudens SPA rituāli

Rudens SPA rituāli

Mainoties gadalaikam, mainās arī Tava āda. Palutini sevi ar īpaši rudens periodam radītiem SPA rituāliem.

EUR 39 | Lielupe by SemaraH Hotels

🤩Ceļojums  brīdienās! 🤩

🤩Ceļojums brīdienās! 🤩

🚌GRODŅA - BRESTA - NESVIŽA - MINSKA |EKSKURSIJAS UN ŠOPINGS🚌 Rezervēt online ļoti viegli: Izvēlies galamērķi ➡️ spied "Aprēķināt ceļojumu"

VRK Travel

Ziemassvētku pasaka Lapzemē ar lidmašīnu

Ziemassvētku pasaka Lapzemē ar lidmašīnu

Izlidošana no Rīgas. Ceļojuma cena no 259 EUR + eksk. pakete 149 EUR.

EUR 259 | Antario

Baikāls ziemas krāsās

Baikāls ziemas krāsās

Baikāla apkārtnē mājo īpaša maģija. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi - krāšņs un bagātīgs ceļojums!

EUR 2490 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv