Redakcijas sadaļu atbalsta

Pāvests ļauj svētceļotājiem doties uz Medžugorji

Pāvests Francisks ir nolēmis atļaut diecēzēm un draudzēm oficiāli organizēt svētceļojumus uz mariānisko svētnīcu Medžugorjē (Bosnija-Hercegovina). Līdz šim svētceļnieki šaja virzienā varēja doties tikai individuali, bet tagad tos drīkst rīkot arī draudžu un diecēžu līmenī.

Pāvests ir pieņēmis minēto lēmumu, ņemot vērā cilvēku lielo plūsmu uz Medžugorji un žēlastības, kas tur tiek saņemtas. Lēmuma pamatā ir Svētā tēva pastorālās rūpes par ticīgajiem. Vatikāna Preses dienesta vadītāja pienākumu izpildītājs Alessandro Džizotti, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, precizēja, ka atļaujas rīkot svētceļojumus došana nenozīmē tur notiekošo parādību atzīšanu.

Medžugorje ir ciems Čitļukas rajonā Rietumhercegovinā, Bosnijā un Hercegovinā. Ciemats atrodas ne pārāk lielā, bet ļoti skaistā ielejā 200 metrus virs jūras līmeņa starp kaļķakmens kalniem. Tā arī cēlies ciemata nosaukums - Medjugorje tulkojumā nozīmē "vieta starp kalniem". Pateicoties kalnu grēdai, kas to apjož apmēram 200 metru augstumā, šeit tiek aizturēti Vidusjūras vēji.

Medžugorje atrodas netālu no Horvātijas robežas, tādēļ daļa pilsētas iedzīvotāju ir horvāti. Klīst leģenda, ka 1981. gadā sešiem katoļiem acu priekšā parādījās Vissvētākā Jaunava Marija. Kopš tā brīža ik dienas pilsētu apmeklē tūkstošiem katoļu svētceļnieku.

Avots: Baltictravelnews.com/vaticannews.va/wikipedia.org

Turība - 3361
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv