Redakcijas sadaļu atbalsta

Latvijā pirmo reizi notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls

Latvijā pirmo reizi notiks jau

Foto: Līva Freidenfelde

2019. gada vasarā Latvijā pirmo reizi notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls "RĪGA JŪRMALA". Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā ģildē un Dzintaru koncertzālē.

Pats pirmais!

Mūzikas festivals RĪGA JŪRMALA iecerēts kā ikgadējs nozīmīgākais kultūras notikums Ziemeļeiropas reģionā. Un tieši pirmā reize ir svarīga, lai notikums kļūtu par Notikumu ar lielo burtu. Festivāla rīkotāji likuši akcentu uz mūziķiem, kuru vārdi redzami uz visām pasaules prestižāko koncertzāļu afišām, bet retu reizi vai nekad tie nav bijuši Latvijā. Vasara būs jaunatklājumu pilna!

Klasiskā mūzika – labākajās koncertzālēs

Kamēr Rīga un valsts iestādes spriež par labākajiem galvaspilsētas koncertzāles būvniecības risinājumiem, festivāls RĪGA JŪRMALA notiks Rīgas un Jūrmalas arhitektūras pērlēs – Latvijas Nacionālajā opera un Lielajā ģildē un visas vasaras sezonas pieprasītākajā norises vietā – Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē. Komplektā ar vienu no skaistākajām Baltijas jūras pludmalēm, priežu meža skaņām un Latvijas vasaras dabas krāsām festivāla viesus gaida neazmirstama atmosfēra!

Daba un klasiskā mūzika

Latviju – pirmatnējās dabas - pērli noteikti ir vērts atklāt! 12 000 upju, 330 jūdžu gara smilšu pludmale un puse valsts teritorijas ir mežs! Viena no festivāla norises vietām – Jūrmalai – ir 15 jūdžu gara pludmale un neskarts priežu mežs. Dzintaru koncertzāles apmeklētājs ik koncertu iegūst neaizmirstamu pieredzi, kurā saplūst Baltijas daba, visskaistākie saulrieti, jūras melodijas un mūzika. Neviens koncerts nelīdzinās citam!

Kāpēc jauns festivāls?

Festivāls veidots pēc privātas iniciatīvas, kuras pamatā ir lepnums par zemi, no kuras nākuši tik daudzi starptautiski atzīti talanti! Valsts, kuras iedzīvotāju skaits nepārsniedz 2 miljonus, spējusi radīt tādas mūsdienu zvaigznes kā Mariss Jansons, Andris Nelsons, Gidons Krēmers, Miša Maiskis, MIhails Barišnikovs, Elīna Garanča, Marina Rebeka u.c. No otras puses, Latvija ir zeme ar izkoptākajām dziedāšanas tradīcijām Eiropā – ik pēc pieciem gadiem vairāk kā 15000 koru dziedātāju no visas valsts pulcējas uz vērienīgu koncertu galvaspilsētā. Tas viss ir lielisks pamats rasties jaunam un ambiciozam mūzikas notikumam ar mērķi kļūt par nozīmīgāko kultūras tūrisma galamērķi Ziemeļeiropā!

Četri vienā

Festivāls sastāv no četrām minifestivālu sērijām – četras vasaras nedēļas nogales, katrā pieci koncerti un to centrā – viens izcils simfoniskās mūzikas smagsvars simfoniskais orķestris. Gardēžiem un visa jaunā atklājējiem īpaši patiks dienas koncerti, kuros muzicēs tie, kurus pasaules mūzikas prese dēvē par nākotnes zvaigznēm.

Baltijas reģionā viesosies pirmo reizi!

Pianisti

Bēthovena mūzikas vislabākais lietpratējs un Deutche Grammafone Bēthovena gada seja pianists Rūdolfs Buhbinders, pianiste, showomen, harizmātiskā virtuoze Juidzja Vana, dienvidkorejiešu elks un Šopēna konkursa uzvarētājs So...Čo, klaviermūzikas jaunais un emocionālais intelektuālis Jans Ļiseckis, ASV pēdējo desmitgažu pianisma zvaignze Meraijs Peraija!

Vijolnieki

Jaunākais Eirovīzijas konkursa uzvarētājs un jaunākais solists, kas muzicējis ar Vīnes filharmoniķiem, Julians Rahlins, Sibīrijas tīrradnis un daudzu konkursu zelta ieguvējs Vadims Repins.

Dziedātāji

Viens no labākajiem mūsu laika tenoriem, Grammy balvas nominants maltietis Jozefs Kalleja. Ķīnas lakstīgala, kas mirdz uz visām prestižākajām pasaules operteātru skatuvēm Dzjina Fana.

Nedrīkst nedzirdēt!

Četri lieliski, pasaules orķestru topa augšagalā esošie kolektīvi vienas vasaras laikā viesosies Latvijā ekskluzīvos koncertos! Latviešu maestro un lepnums Mariss Jansons un viņa vadītais Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, leģenda Zubins Meta un Izraēlas filharmoniskais orķestris vienā no saviem pēdējiem kopīgajiem koncertiem (diriģents rudenī pamet IFO mākslinieciskā vadītāja amatu, kurā bijis 50 gadus!), Mihails Pļetņovs un Krievijas Nacionālais orķestris, kā arī britu dumpinieki un celmlauži Džanandrea Nozeda un Londonas simfoniskais orķestris.

Viss par festivālu

Programmu, biļešu pirkšanas iespējas un noderīgu informāciju meklējiet riga-jurmala.com

Avots: Līva Freidenfelde

karlis - 3314
Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota, pieminot vēsturiskos notikumus un izrādot cieņu drosmī...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Līgo festivāls Višķos

Līgo festivāls Višķos

Pirmo reizi Daugavpils novadā tiek piedāvāts līgot trīs dienas dažādos veidos- tautiskā, disko, sportiskā, un tradicionālā ar "Skroderdienām Silmačos"

TAKA

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Biznesa pusdienas Mārupes terasē!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana

Interneta vietnes izveidošana pēc jūsu prasībām, iespējama dizaina izstrāde, apmācība un konsultācijas.

EUR 750 | BeeZum

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

Etnofestivāls „SVIESTS 2019”

15.jūnijā Valmiermuižas parkā norisināsies Etnofestivāls "SVIESTS 2019" un tirdziņš "Gardu muti".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Unikāls kocnerts ar bezvadu austiņām

Unikāls kocnerts ar bezvadu austiņām

24.maijā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” pirmo reizi Baltijā norisināsie sunikāls koncerts ar bezvadu austiņām.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaungada piedzīvojums Seviļā

Jaunais gads Seviļā - šī ir viena no skaistākajām Eiropas pilsētām: apelsīnu koki, Framenko, Andalūzijas sarkanvīns un Dona Kihota stāsti - viss vienuviet.

EUR 369 | FlyMeAway

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Izlaiduma kleitu izpārdošana

Tikai vienu dienu Kalnciema ielas tirdziņā skaistākās LaVita izlaiduma kleitas vienā eksemplārā. Piesaki savu izmēru, mēs pārbaudīsim vai ir krājumos!

LaVita

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Neaizsniedzamā Kalabrija Valsts svētkos

Uz Kalabriju brauc dramatisku skatu un brīnišķīgu, baltām smiltīm klātu pludmaļu cienītāji, mierīgas atpūtas tīkotāji un senās Itālijas vēstures interesenti.

EUR 399 | FlyMeAway

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Atlantijas okeāna pērle - Azoru arhipelāgs

Azoru salas ir viens no retajiem galamērķiem, kas nemainīgi parādās aptauju pirmajās vietās pasakainās un masu tūrisma nesabojātās dabas un pievilcības dēļ.

EUR 579 | FlyMeAway

Saulainā Valensija decembrī

Saulainā Valensija decembrī

Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt garajās, zeltainu smilšu klātajās pludmalēs.

EUR 199 | FlyMeAway

Pasākumi Valmierā maijā

Pasākumi Valmierā maijā

Maijā aicinām baudīt festivālu "Kino Pedālis", kā arī citus koncertus, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Jāņu nakts Horvātijā

Jāņu nakts Horvātijā

Dosimies uz bagātīgo Istrijas pussalu, kuru apskalo siltie Adrijas jūras ūdeņi. Šeit atrodami kulinārijas gardumi, iepazīstami dabas parki un peldes siltā ūdenī

EUR 369 | FlyMeAway

Bērnu ballīte Pica Lulū

Bērnu ballīte Pica Lulū

Bērnu ballītes Pica Lulū picu darbnīcā Rīgā, Vecmīlgrāvī. Uzbūvē pats savu picu un baudi kopā ar draugiem!

EUR 15.00 | Pica Lulū

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv