Lietuvā var izbaudīt pastaigu starp koku galotnēm (video)

Viens no visvairāk tūristu apmeklētākajiem objektiem Lietuvā jau vairākus gadus ir 2015. gadā atklātā pastaigu taka koku galotnēs. Tā ir 300 metru gara taka, kuras augstākais punkts sasniedz 21 metru. Taka, kas izveidota no tērauda un betona konstrukcijām, apmeklētājus vilina ar iespēju palūkoties uz seno Anīkšču mežu no augšas. Klejojot pa koku galotnēm, ir iespēja redzēt Sventājas upi, Anīkščius un ceļus uz pilsētu, no putna lidojuma.

Uzkāpjot skatu laukumā, kas atrodas 35 metru augstumā, dabas panorāma izskatās vēl iespaidīgāk – apakšā klusi tek upe, nesteidzoties staigā cilvēki, kurus no vēja aizsargā vecais mežs. Lai nonāku skatu laukumā cilvēki ar kustību traucējumiem var izmantot liftu. Apakšā – dzīve, kas iet savā ritmā, augšā – iedvesmojoša koku galotņu šalkoņa, vējš zaros un putni.

Pastaiga koku galotnēs, kas ir pievilcīga apmeklētājiem ne tikai pavasarī un vasarā, bet arī rudens un ziemas sezonā, sargā arī pēc izmēra otro lielāko akmeni Lietuvā – Puntuku (Puntukas). Leģenda vēsta, ka reiz Anīkščos cilvēki uzcēla iespaidīgu baznīcu uz velnu ceļa, bet tiem šī ideja ļoti nepatika, tādēļ velni nolēmuši baznīcu iznīcināt. Viens velns atradis lielu akmeni, uzcēlis to uz pleciem un mēģinājis sagraut baznīcu, taču, kamēr viņš vēl akmeni nesis, iedziedājiess gailis un akmens nokritis. Nobijies nelabais aizbēga, bet akmens tā arī palika guļam, dziļi ietriecies zemē.

Pēc arheologu datiem milzu laukakmeni šeit atgādāja Skandināvijas kalnu ledāji, kas kustējušies pirms 20–14 tūkstošiem gadu. Tas ir granīts, kas sver vairāk nekā 260 tonnas. Tā garums – vairāk nekā 7 m, augstums – gandrīz 6 metri, kur puse atrodas zem zemes. Lielāks par to ir tikai Barstīču akmens, kas atrasts 1957. gadā. Līdz tam Puntuks tika uzskatīts par lielāko akmeni valstī. Tajā ir izcirsti "Lituanica" pilotu Stepona Darjus un Staša Girēna bareljefi. To autors – skulptors Broņus Pundžus.

Teritorija ap akmeni ir sakārtota – ierīkotas pastaigu takas, vietas īsai atpūtai. Puntuku apmeklē dažādas iedzīvotāju grupas – draugu kompānijas, ģimenes ar bērniem, seniori, skolēni un tūristi no ārvalstīm. Pēc tam, kad tam blakus tika ierīkota pastaigu taka koku galotnēs, akmens kļuva vēl populārāks. Apmeklētāju ērtībai pa Anīkšču meža tēlainajām takām līdz Puntuka akmenim un pastaigas takai koku galotnēs var nokļūt ar vilcieniņu, kas kursē tūrisma sezonas laikā.


Avots: Baltictravelnews.com/infoanyksciai.lt

Turība - 3385
Jaunums! Medical SPA Hotel

Jaunums! Medical SPA Hotel "Gradiali".

Viesnīca, spa un rehabilitācijas klīnika Gradiali.

EUR 183 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Vytautas Mineral SPA Birštonā.

Vytautas Mineral SPA Birštonā.

“Vytautas Mineral SPA” kompleksa īpašais interjers, profesionāla apkalpošana un augstā pakalpojumu kvalitāte palīdzēs patiesi izbaudīt patīkamu atpūtu.

EUR 69.00 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Vytautas MINERAL SPA

Vytautas MINERAL SPA

Veselības un atpūtas komplekss “Vytautas Mineral SPA” - inovatīvākais Europā un profesionālākais Baltijas valstīs.

EUR 69.00 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Sanatorijas un SPA Lietuvā ar atlaidi.

Sanatorijas un SPA Lietuvā ar atlaidi.

Atveseļošanās, rehabilitācija un SPA procedūras.

EUR 53.00 | AvioKases.lv

SANATORIJA

SANATORIJA "EGLE" - atlaide 6%.

Sanatorija "Egle" ārstnieciskais reabilitācijas centrs ar ūdens un dubļu dziedniecību.

EUR 59.22 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Atpūta sanatorijā Egle+ (atlaides)

Atpūta sanatorijā Egle+ (atlaides)

Sanatorija „Egle+” - ir ārstēšanās un rehabilitācijas centrs ar senām tradīcijām.

EUR 64 | Astra Tūre / AvioKases.lv

Sanatorija

Sanatorija "BELORUS".

Ārstēšanās bērniem un pieaugušajiem.

EUR 434 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv