Redakcijas sadaļu atbalsta

«Audi» prezentēs nākotnes konceptautomobili «Audi AI:ME»

Šanhajas autoizstādē, kas norisināsies no 2019. gada 16. līdz 25. aprīlim, Audi iepazīstinās ar nākotnes konceptautomobili Audi AI:ME. Izstādes auto ir aprīkots ar plašu, modernu salonu un 4. līmeņa autonomās braukšanas sistēmu. Tā ļaus pasažieriem brīvi izvēlēties, kā pavadīt sava brauciena laiku. Audi AI:ME piedāvā plašu augstāko tehnoloģiju klāstu saziņai, izklaidei, kā arī vienkārši atpūtai.  

Pēc Audi AIcon debijas 2017. gada Frankfurtes autoizstādē un Audi PB 18 sporta automobiļa prezentācijas 2018. gada vasarā, Audi AI:ME ir zīmola trešais nākotnes vīzijas automobilis. Kamēr Audi AIcon nodrošina biznesa klases cienīgu izpildījumu tālu attālumu veikšanai, bet PB 18 ir automobilis, ar kuru ik pa laikam izbraukt sacīkšu trasē, Audi AI:ME ir lielisks sabiedrotais pilsētvidē. Starptautiskajā autoizstādē 2019. gada septembrī konceptuālo kvartetu noslēgs ceturtais nākotnes vīzijas automobilis.

Kompakts un ērts

Audi AI:ME satiksmē aizņem tikpat daudz vietas, cik mūsdienu kompaktklases automobilis, jo tas ir 4,3 m garš un 1,9 m plats, tomēr 2,7 m riteņu garenbāze un 1,52 m augstums drīzāk atbilst augstākas klases automobilim. Šādu uzbūvi nodrošina elektropiedziņas arhitektūra. Tā ļauj veidot īsas pārkares un lielas ietilpības salonu bez kardāna tuneļa. Piedziņas sistēma izvietota uz aizmugurējās ass, mobilizējot 125 kW (170 ZS).

Automatizēta mobilitāte

Audi AI:ME un Audi AIcon konceptautomobiļus vieno divu burtu saīsinājums nosaukumā, ar kuru Audi apzīmē inovatīvo mobilitātes tehnoloģiju kopumu. Audi AI ir daudzu elektronisko sistēmu apzīmējums, kas iekļauj mazāku vadītāja iesaisti un vienlaikus piedāvā jaunas iespējas, kā izmantot automobilī pavadīto laiku. Šim mērķim Audi AI izmanto mākslīgā intelekta, kā arī mašīnmācīšanās stratēģijas un tehnoloģijas. Audi AI sistēmas spēj mācīties un domāt, vienlaikus piedāvājot personisku iesaisti. Pateicoties Audi AI, šī zīmola modeļi nākotnē būs gan inteliģenti, gan empātiski, spējot vēl labāk pielāgoties pasažieru vajadzībām.

4. līmeņa automatizētā braukšana

Tehnoloģijas, kuras jau labu laiku tiek izmantotas dzelzceļa transportā un pat aviācijā, pavisam drīz tiks ieviestas arī automobiļu transportā un automatizētajā braukšanā. Audi AI:ME ir paredzēts braukšanai pilsētā 4. līmeņa automatizētajā izpildījumā. Atbilstoši standartizētai starptautiskajai automatizācijas attīstības sistēmai šis ir otrs augstākais līmenis. Lai gan 4. līmeņa sistēmām nav nepieciešama vadītāja līdzdalība, to funkcionalitāte ir ierobežota noteiktā teritorijā, piemēram, automaģistrālēs vai īpaši aprīkotās vietās pilsētā. Šajās vietās vadītājs var pilnībā uzticēt braukšanu pašam automobilim. Vadītāja uzdevums ir pārņemt vadību tikai tad, ja automobilis atstāj zonu, kas paredzēta automatizētai braukšanai. Šis automobilis, kā arī pārējie satiksmes dalībnieki nākotnē brauks pa noteiktu, atbilstoši aprīkotu satiksmes zonu automātiskajā režīmā un pašregulētās satiksmes plūsmas ļaus transportlīdzeklim mierīgi pārvietoties, izvairoties no strauja paātrinājuma.

Augstāko tehnoloģiju apvienojums salonā

Audi AI būtiski maina priekšstatu par to, kā tiek izmantoti automobiļi, padarot tajā pavadīto laiku pilnvērtīgāku. Automobilis aizvien vairāk kļūst par „trešo dzīves telpu” līdzās mājām un darbam. Tādēļ ir tikai likumsakarīgi, ka Audi dizaineri Audi AI:ME salonu nav pielāgojuši virsbūves formām, bet gan tieši pretēji – dizaineri prioritāti piešķīruši salonam, padarot to par automobiļa kodolu. Neatkarīgi no tā, ko dara automobiļa pasažieri, tie vienmēr varēs atrast ērtu pozu sēdēšanai. Priekšējie sēdekļi izveidoti, iedvesmojoties no klasiskā atpūtas krēsla. Sēdekļu atzveltnes veidotas kā izliektas čaulas, kas piestiprinātas sēdekļa spilvenam tikai ar vertikālu balstu, savukārt aizmugurējā sēdeklī, kas vijas ap automobiļa sānu daļām, pasažieri var izvēlēties teju jebkādu sēdēšanas pozu.

Automobilis  un tā saziņas un mijiedarbības sistēmas tiek darbinātas, izmantojot acu izsekošanu, balss ievadi un skārienjutību. Automobilī uzstādīts arī daudzfunkcionāls trīsdimensiju OLED monitors, kas darbojas visa vējstikla platumā un galvenokārt tiek izmantots kopā ar acu vadību. Terminoloģiski kodētas funkciju izvēlnes, piemēram, navigāciju vai informācijas un izklaides sistēmu iespējams aktivizēt ar acīm un pēc tam atvērt papildu līmeņus, kas no fona pārtop par skaidri saskatāmu attēlu 3D monitorā. Tāpat arī salonā izvietotas VR brilles, kas nodrošina vizuālu informācijas un izklaides sistēmas izpildījumu. Tās pasažieriem interneta lietošanu, filmu skatīšanos vai pat interaktīvo spēļu izklaidi pārvērš aizraujošā pieredzē.

Lielās stikla virsmas logos un jumta zonā padara interjeru vieglu un caurspīdīgu. Elektrohromatiskā vadība nepieciešamības gadījumā spēj izolēt gaismu un siltumu, kā arī aktivizēt salona logu tonējumu, tādējādi padarot to neredzamu no ārpuses.

Īstu augu izmantošana automobiļa salonā ir kas nebijis, taču šāds risinājums ievērojami palīdz uzlabot gaisa kvalitāti automobiļa salonā. Turklāt kompleksa filtru tehnoloģija novērš nepatīkamu pilsētas aromātu iekļūšanu Audi AI:ME.

Virsbūve, kas neatstāj vienaldzīgu

Starp Audi AI:ME un 2017. gadā prezentēto Audi AIcon konceptautomobili ir manāmas līdzības, un galvenā no tām starp šiem diviem dažādajiem autonomajiem automobiļiem ir ievērojamais sānu logu izliekums. Audi AI:ME ir alternatīvs dizains, kas stipri atšķiras no konkurējošajiem modeļiem. Līdzās ķīļveida formai un zīmolam raksturīgajām – izceltajām un izvirzītajām riteņu arkām, kā arī pārsteidzošajai logu grafikai, radīts ļoti iespaidīgs koptēls.

Apgaismojums

Nākotnes bezpilota automobiļiem attīstoties, priekšējo lukturu loma mazināsies, jo vadītājs lielāko daļu laika pievērsīsies citām lietām, un spilgta ceļa izgaismošana būs nepieciešama reti. Tomēr apgaismojumam būs cita svarīga funkcija – saziņa ar citiem ceļa satiksmes dalībniekiem.

Tā kā ceļa satiksmes dalībnieki pilsētā atradīsies viens otram vēl tuvāk, tradicionālās priekšējo un aizmugurējo gaismu pozīcijas nebūs redzamas. Šī iemesla dēļ Audi apgaismojuma dizaineri integrējuši LED elementus virsbūvē neierasti augstā pozīcijā virs riteņu arkām, kur tie ir saskatāmi no visiem leņķiem. Šī 360 grādu saziņa ir svarīgs papildu drošības līdzeklis gan gājējiem, gan riteņbraucējiem.

Mobils laikā

Audi izmantojis mērķtiecīgu pieeju AI:ME specifikāciju pielāgošanai pilsētas automobiļa vajadzībām. AI:ME pārsvarā darbosies ātruma diapazonā no 20 līdz 70 km/h, un bieži vien tam būs jānodrošina vairāku stundu brauciens bez uzlādes. Šo prasību izpildei pietiek ar 65 kWh ietilpības akumulatoru. Uz AI:ME aizmugurējās ass uzstādīts elektromotors vajadzības gadījumā spēj mobilizēt 125 kW (170 ZS) jaudu. Pateicoties rekuperācijas sistēmai un salīdzinoši mazajam svaram, Audi AI:ME ir ļoti zems enerģijas patēriņš pat pilsētas satiksmē.

Avots: Moller

Turība - 3361
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Svētku velobrauciens Valmierā

Svētku velobrauciens Valmierā

Svētdien, 28.jūlijā, plkst.13.00 Valmieras TIC aicina gan lielus, gan mazus doties Valmieras pilsētas svētku velobraucienā “Pa Gaujas līkumiem braucot".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Lauku saimniecību šarms Gulbenes novadā

Lauku saimniecību šarms Gulbenes novadā

Pavadiet brīvdienas dažādās saimniecībās, iepazīstot lauku dzīvi, pētot augu un bišu pasaules vai pat apgūstot vīna darināšanas prasmes.

Gulbenes novada TIC

Sestā jūdze koncerts Padures muižā

Sestā jūdze koncerts Padures muižā

Koncertā skanēs gan jaunas, gan vecas dziesmas. Koncerts notiks uz muižas dārza terases tā kā vietas pietiks visiem un būs arī kur padancot.

EUR 10 | Padures muiža

Ekskursija

Ekskursija "Valmierā zaļa dzīvošana"

Valmieras pilsētas svētku laikā, 27.jūlijā no plkst. 18:00 līdz 19:30, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina valmieriešus un pilsētas viesus doties izzinošā un izklaidējošā ekskursijā “Valmierā zaļa dzīvošana”.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Valmieras vasaras teātra festivāls

Valmieras vasaras teātra festivāls

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 4. augustam.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Brīvdabas kino par Valmieru

Brīvdabas kino par Valmieru

Gaujas tramvaja piestātnē 27.jūlijā vienu vakaru tiks atvērts brīvdabas kinoteātris.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Lidosta Rīga. Šodien ielido

Lidosta Rīga. Šodien ielido

Rīgas Starptautiskā lidosta. Šodien ielido.

AvioKases.lv

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Brīvdabas stāsti par Valmieru

Brīvdabas stāsti par Valmieru

Vecpuišu parkā 27.jūlijā plkst.19.00–2.00 skanēs Valmieras Drāmas teātra aktieru ieskaņoti stāsti, dzeja, vēsturiski apraksti un teikas par Valmieru.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Pasākumi Valmieras pusē

Pasākumi Valmieras pusē

Jūlijā aicinām apmeklēt kultūras,sporta un izziņas pasākumus Valmierā un apkārtējos novados. Ieskaties un brauc ciemos!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

SPA īpašie piedāvājumi VASARĀ

SPA īpašie piedāvājumi VASARĀ

KURSHI SPA rituāli - īstens sajūtu ceļojums! Rituāls pēdu labsajūtai, rituāls sejas atsvaidzināšanai un rituāls "Saulainā pienene" visam ķermenim!

EUR 35 | Kurshi Hotel & SPA

Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā

Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā

Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā.

EUR 1.40 | Astra Tūre Daugavpils

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv