Redakcijas sadaļu atbalsta

10 galamērķi, kurp doties ilgmūžības noslēpumu meklējumos

10 galamērķi, kurp doties ilgm

Foto: Pixabay.com

Lai arī mūžīgās jaunības noslēpums valdzinājis cilvēkus visos laikos, ne katram to izdevies atrast. Iesakām 10 galamērķus, kurp noteikti jādodas tiem ceļotājiem, kuri vēlas izzināt pasaules simtgadnieku ilgā mūža noslēpumus.

Kjotango, Japāna

Neparasti liela daļa no aptuveni 60 000 Kjotango pilsētas iedzīvotāju ir vecāki par 100 gadiem, tādēļ, ja vēlaties dzīvot ilgi, iespējams, jums palīdzēs brīvdienas šajā Japānas rietumu pilsētā, kas pazīstama ar gleznainām pludmalēm un karstajiem avotiem.

Okinavas arhipelāgs, Japāna

161 salas grupa Austrumķīnas jūrā, kas pazīstama kā Okinavas arhipelāgs, ir mājvieta senām drupām, retai kaķu sugai, kaļķakmens alām un koraļļu rifiem. Turklāt šejienieši dzīvo daudz ilgāk nekā jebkur citur pasaulē. Uz katriem 100 000 iedzīvotāju Okinavas arhipelāgā ir 34,7 100 gadu vecumu sasnieguši cilvēki, kas ir pat piecreiz vairāk par vidējo rādītāju Japānā.

Kampodimele, Itālija

Nelielā Kampodimeles pilsētiņa atrodas Latīnas provincē, pusceļā starp Romu un Neapoli. Tās iedzīvotāji vidēji dzīvo līdz 95 gadu vecumam. Kā atzīst vietējie, viņu ilgmūžības recepte ir veselīgais kalnu gaiss kombinācijā ar mierīgu dzīvesveidu un uzturu, kas sastāv galvenokārt no anšoviem, pastas, tomātiem un bazilika.

Simi, Grieķija

Simi iedzīvotāji lielā daļā gadījumu dzīvo līdz vismaz deviņdesmit gadu vecumam. Kā galvenais ilgmūžības faktors atkal tiek minēts uzturs – olīveļļa, zivis, tomāti un tikai nedaudz gaļas.

Monako

Monako iedzīvotāju vidējais dzīves ilgums ir 89,68 gadi. Tas ir augstākais kādas valsts rādītājs pasaulē, tomēr Monako gadījumā ilgā mūža noslēpums, domājams, ir nevis uztura īpatnības, bet gan visai iespaidīgie cipari iedzīvotāju banku kontos, kā arī teicami sakārtotā veselības aprūpes sistēma.

Makao

Vidējais dzīves ilgums Makao ir 84,43 gadi, kas ir otrais augstākais rādītājs pasaulē. Liela daļa valdības ieņēmumu, kas tiek gūti no azartspēļu tūrisma, tiek novirzīti veselības aprūpei un iedzīvotāju labklājības veicināšanai.

Lomalinda, Kalifornijas štats, ASV

Lomalindas pilsētiņa Losandželosas pievārtē ir vēl viens punkts uz pasaules kartes, kas pazīstams ar augstu vidējā dzīves ilguma rādītāju. Ticamākais skaidrojums tam ir itin savdabīgs – liela daļa pilsētnieku ir Septītās dienas adventistu draudzes locekļi, kuri pazīstami ar atturēšanos no gaļas ēdienu un alkoholisko dzērienu lietošanas.

Nikojas līcis, Kostarika

Šis Kostarikas reģions ir pazīstams ar pasakainām pludmalēm, kuras iecienījuši ārzemju tūristi. Arī šeit vietējie iedzīvotāji bieži sasniedz 100 vai vairāk gadu vecumu. Pastāv uzskats, ka viņu ilgā mūža noslēpums ir vienkāršais dzīvesveids, tostarp nodarbošanās ar zemkopību un lopkopību.

Honkonga

Par spīti smogam, debesskrāpjiem un biežām lietavām, Honkongas iedzīvotāji bieži sasniedz ļoti cienījamu vecumu – vidējais pilsētnieku dzīves ilgums pārsniedz 82 gadus. Arī honkongieši savu ilgmūžību skaidro ar veselīgu uzturu, kas šajā gadījumā nozīmē tvaicētas zivis, dārzeņus un zāļu tēju katrā ēdienreizē, kā arī tai-či nodarbību popularitāti, kuras, kā tiek atzīts, stiprina veselību.

Gērnsija, Lielbritānija

Zems nodokļu slogs un augsti ienākumi, domājams, ir galvenie faktori, kuru dēļ vidējais dzīves ilgums Gērnsijas iedzīvotāju vidū ir 82,2 gadi.

Avots: Baltictravelnews.com/Telegraph.co.uk

photo

Delfinārijs un jūras muzejs- 04.05.2019

Pavasarīgs brauciens uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 27.04.2019

EUR 21 | 28.04.2019 | Nikos Travel

photo

Ceļojumi uz Ēģipti 29/04 no 415 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Viļņas lidostas 29/04 uz nedēļu no 415 € !

EUR 415 | 30.04.2019 | Hot Travel

photo

Akcija Vytautas Mineral SPA Birštonā.

Akcija spēkā tikai līdz 21.decembrim. Iebraukšana jebkuros datumos no 15.01.2019. līdz 01.12.2019.

EUR 69 | 05.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Atrakciju parki Vācijā

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 12.06.19 - 6 Dienas. Valsrodes punu dārzs, Serengati parks, Heide parks, Tropical Islands, Veselības apdrošināšana

EUR 265 | 04.06.2019 | AP SAULI

photo

APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI / DUBAIJA /

GARANTĒTS Lidojumi katru nedēļu Rezervēt online ļoti viegli: 👉 Izvēlies galamērķi ➡️ spied "Aprēķināt ceļojumu"

VRK Travel

photo

Brīvdienas saulainajā Grieķijā

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1369 | 31.07.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv