Redakcijas sadaļu atbalsta

10 galamērķi, kurp doties ilgmūžības noslēpumu meklējumos

Lai arī mūžīgās jaunības noslēpums valdzinājis cilvēkus visos laikos, ne katram to izdevies atrast. Iesakām 10 galamērķus, kurp noteikti jādodas tiem ceļotājiem, kuri vēlas izzināt pasaules simtgadnieku ilgā mūža noslēpumus.

Kjotango, Japāna

Neparasti liela daļa no aptuveni 60 000 Kjotango pilsētas iedzīvotāju ir vecāki par 100 gadiem, tādēļ, ja vēlaties dzīvot ilgi, iespējams, jums palīdzēs brīvdienas šajā Japānas rietumu pilsētā, kas pazīstama ar gleznainām pludmalēm un karstajiem avotiem.

Okinavas arhipelāgs, Japāna

161 salas grupa Austrumķīnas jūrā, kas pazīstama kā Okinavas arhipelāgs, ir mājvieta senām drupām, retai kaķu sugai, kaļķakmens alām un koraļļu rifiem. Turklāt šejienieši dzīvo daudz ilgāk nekā jebkur citur pasaulē. Uz katriem 100 000 iedzīvotāju Okinavas arhipelāgā ir 34,7 100 gadu vecumu sasnieguši cilvēki, kas ir pat piecreiz vairāk par vidējo rādītāju Japānā.

Kampodimele, Itālija

Nelielā Kampodimeles pilsētiņa atrodas Latīnas provincē, pusceļā starp Romu un Neapoli. Tās iedzīvotāji vidēji dzīvo līdz 95 gadu vecumam. Kā atzīst vietējie, viņu ilgmūžības recepte ir veselīgais kalnu gaiss kombinācijā ar mierīgu dzīvesveidu un uzturu, kas sastāv galvenokārt no anšoviem, pastas, tomātiem un bazilika.

Simi, Grieķija

Simi iedzīvotāji lielā daļā gadījumu dzīvo līdz vismaz deviņdesmit gadu vecumam. Kā galvenais ilgmūžības faktors atkal tiek minēts uzturs – olīveļļa, zivis, tomāti un tikai nedaudz gaļas.

Monako

Monako iedzīvotāju vidējais dzīves ilgums ir 89,68 gadi. Tas ir augstākais kādas valsts rādītājs pasaulē, tomēr Monako gadījumā ilgā mūža noslēpums, domājams, ir nevis uztura īpatnības, bet gan visai iespaidīgie cipari iedzīvotāju banku kontos, kā arī teicami sakārtotā veselības aprūpes sistēma.

Makao

Vidējais dzīves ilgums Makao ir 84,43 gadi, kas ir otrais augstākais rādītājs pasaulē. Liela daļa valdības ieņēmumu, kas tiek gūti no azartspēļu tūrisma, tiek novirzīti veselības aprūpei un iedzīvotāju labklājības veicināšanai.

Lomalinda, Kalifornijas štats, ASV

Lomalindas pilsētiņa Losandželosas pievārtē ir vēl viens punkts uz pasaules kartes, kas pazīstams ar augstu vidējā dzīves ilguma rādītāju. Ticamākais skaidrojums tam ir itin savdabīgs – liela daļa pilsētnieku ir Septītās dienas adventistu draudzes locekļi, kuri pazīstami ar atturēšanos no gaļas ēdienu un alkoholisko dzērienu lietošanas.

Nikojas līcis, Kostarika

Šis Kostarikas reģions ir pazīstams ar pasakainām pludmalēm, kuras iecienījuši ārzemju tūristi. Arī šeit vietējie iedzīvotāji bieži sasniedz 100 vai vairāk gadu vecumu. Pastāv uzskats, ka viņu ilgā mūža noslēpums ir vienkāršais dzīvesveids, tostarp nodarbošanās ar zemkopību un lopkopību.

Honkonga

Par spīti smogam, debesskrāpjiem un biežām lietavām, Honkongas iedzīvotāji bieži sasniedz ļoti cienījamu vecumu – vidējais pilsētnieku dzīves ilgums pārsniedz 82 gadus. Arī honkongieši savu ilgmūžību skaidro ar veselīgu uzturu, kas šajā gadījumā nozīmē tvaicētas zivis, dārzeņus un zāļu tēju katrā ēdienreizē, kā arī tai-či nodarbību popularitāti, kuras, kā tiek atzīts, stiprina veselību.

Gērnsija, Lielbritānija

Zems nodokļu slogs un augsti ienākumi, domājams, ir galvenie faktori, kuru dēļ vidējais dzīves ilgums Gērnsijas iedzīvotāju vidū ir 82,2 gadi.

Avots: Baltictravelnews.com/Telegraph.co.uk

Turība - 3361
Delfinārijs un Jūras muzejs- 20.07.2019

Delfinārijs un Jūras muzejs- 20.07.2019

Vasarīgs brauciens uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 26.07.2019

EUR 21 | Nikos Travel

Hanoja ar Aeroflot!

Hanoja ar Aeroflot!

Laiks plānot savu ziemas atpūtu!

TBS

Ceļojumi uz Turciju 04/08 no 456 € !

Ceļojumi uz Turciju 04/08 no 456 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 04/08 uz nedēļu no 456 € !

EUR 456 | Hot Travel

Atpūta sanatorijā Egle+ (atlaides)

Atpūta sanatorijā Egle+ (atlaides)

Sanatorija „Egle+” - ir ārstēšanās un rehabilitācijas centrs ar senām tradīcijām.

EUR 64 | Astra Tūre / AvioKases.lv

😍FRANCIJAS ŠVEICE

😍FRANCIJAS ŠVEICE

😍FRANCIJAS ŠVEICE BRĪNIŠĶĪGA MAZAS VALSTS DAĻIŅA AR EZERIEM UN GLEZNAINIEM SKATIEM😍 + 🎁 2 EKSKURSIJAS 09.08.2019 - 14.08.2019 ❗️AKCIJA - 259 EUR 👉Rezervējie

VRK Travel

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Saulainā Bulgārija

Saulainā Bulgārija

Izbraukums no Rīgas. Izbraukšanas datumi: 15.08.2019; 12.09.2019. Ceļojuma cena 329.00 EUR.

Antario

Ķīnas dabas un mazpilsētu šarms

Ķīnas dabas un mazpilsētu šarms

Ķīna nav valsts - tā ir pavisam cita pasaule. Teiksmainu pūķu un neparastas auras zeme, kas aug un attīstās prātam neaptveramā ātrumā. Ir vērts iepazīties!

EUR 2280 | Jēkaba Ceļojumi

Lētas aviobiļetes

Lētas aviobiļetes

Laipni lūgti Aviokase.lv – gudru ceļojumu mājaslapā.

EUR 23 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv