Dzelzceļa muzejs aicina piedalīties industriālā pārgājienā

Ieva Kārkliņa | 2019.04.13

2019. gada 13. aprīlī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, uzsākot industriālo pārgājienu otro sezonu, aicina ikvienu doties aizraujošā sešu stundu pārgājienā Jelgavā - "No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai".

Pārgājiena dalībnieki varēs iepazīt Jelgavas bijušo lokomotīvju depo, Ģintermuižas slimnīcu, Jelgavas tipveida arhitektūru un vecpilsētu, vēsturisko spēkratu kolekciju Anru motors, kā arī citus objektus. Pārgājiena maršruts plānots 14 kilometru garumā un tas būs ne tikai vizuāli interesants, bet arī papildināts ar stāstiem par dzelzceļu un industriālajiem objektiem.  

Pulcēšanās pārgājienam notiks Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā, Stacijas ielā 3, Jelgavā no plkst. 10.30.  Interesentiem ir iespējams doties uz Jelgavu arī ar vilcienu no Rīgas, kas no Rīgas pasažieru stacijas atiet plkst. 9.40 un Jelgavas stacijā pienāk plkst. 10.25.

Pārgājiena laikā tiks apskatīti šādi objekti:

-    Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijas ēka, kas ir tipiska dzelzceļnieku dzīvojamā ēka un kas celta 1904. gadā.

-    Divlīmeņu dzelzceļš, kas ved uz Ventspils un Dobeles virzieniem, un tam līdzās esošā biomasas koģenerācijas stacija "Fortum".

-    Ģintermuižas parks un psihoneiroloģiskā slimnīca, par kuras teju 120 gadus seno vēsturi uzzināsim garīgās veselības aprūpes vēstures muzejā "Ģintermuiža".

-    Tabora kapi un ar dēkām apvītā agresīvā vārna.

-    Filozofu iela un tajā esošo latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja ēka, Jelgavas tipveida arhitektūra un, tai pretstatā, senākā Jelgavas daļa Vecpilsētas ielā.

-    Pikniks skvērā pie Jelgavas kultūras nama.

-    Anru motors vēsturisko spēkratu kolekcija un tam līdzās esošā slimnīca, cietums.

-    Bijušās Cukurfabrikas teritorija un multimediāla prezentācija par vienu no trīs Latvijas cukurfabrikām.

-    Bijušais Jelgavas lokomotīvju depo un tajā izvietotās Dzelzceļa muzeja lokomotīves un vagoni – leģendām apvītais bruņotais salonvagons, dīzeļlokomotīve 2M62-0001, tautā saukta par kapeiku, tvaika lokomotīves un salonvagons.

-    Dzelzceļnieku dzīvojamo māju kolonija.

-    Tilts pār Lielupi un iespēja piedzīvot sajūtas, kad blakus gājējiem vienlaicīgi pār tiltu brauc vairāk kā 100 tonnas smaga lokomotīve.

Pārgājiena noslēgums ir paredzēts ap plkst. 17.00 pie Jelgavas stacijas. Vilcieni uz Rīgu atiet plkst. 17.19 un plkst. 18.28.

Pārgājienu vadīs Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Nora Vrubļevska un Jelgavas ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ilze Freiberga.

Pieteikšanās un vairāk informācija pa telefonu 20032331 vai e-pastu: [email protected] , mājaslapā: www.railwaymuseum.lv. Dalībnieku skaits pārgājienā ir ierobežots. Pasākumā dalība par maksu.

Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, atstarojošā veste, ziedojumu nauda Ģintermuižas muzejam un Anru motors, kā arī ēdiens un dzēriens piknika pauzei.

NB! Tā kā pārgājienā apmeklēs paaugstinātas bīstamības zonas (sliežu ceļu klātesamība, Jelgavas lokomotīvju depo, tam pieguļošās teritorijas, utt.) vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā! Organizatori iesaka pārgājienā doties bērniem sākot ar 7 gadu vecumu.

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Fotogrāfijas/video tiks izmantotas publicitātei un publiskotas muzeja sociālajos tīklos.

Avots: Latvijas dzelzceļš



Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres!

EUR 15 | Hercogs Mārupe

Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū!

Lauku Ceļotājs

Dārza svētki Jaunmoku pilī

Dārza svētki Jaunmoku pilī

Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī!

Tukuma TIC

Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām

EnterGauja

Dziesmu spēle

Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā"

Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas.

Tukuma TIC

Gaisa balonu festivāls Kandavā

Gaisa balonu festivāls Kandavā

Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem.

Tukuma TIC

Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā

Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā

Gulbenes novads aicina izbaudīt sirsnīgas un garšām bagātas Mājas kafejnīcu dienas, kas norisināsies 2025.gada 12. un 13.jūlijā.

Gulbenes novada TIC

Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā!

Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā!

Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados!

Biznesa augstskola Turība

DEJAS FESTIVĀLS |

DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025"

Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā".

Tukuma TIC

Apceļo Latvijas pilis un muižas

Apceļo Latvijas pilis un muižas

Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos.

Preiļu novada TIC

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus apmeklētājiem.

Tukuma TIC

Vīngliemežu audzētavu

Vīngliemežu audzētavu "Ošu mājas"

Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un izsmeļošā stāstījumā.

Preiļu novada TIC

Zvejnieksvētki Engurē

Zvejnieksvētki Engurē

Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu

Tukuma TIC

DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa

DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa

Kalnmuižas pils dārzā arī šovasar uzplauks dārza svētku burvība – vakars, kurā savijas mūzika, dzeja un gardas maltītes.

Tukuma TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz pat rīta gaismai.

Tukuma TIC

"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā

26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā vislatvijas garšu akcijā

Preiļu novada TIC

"Īsa pamācība mīlēšnā"

Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu.

Tukuma TIC

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Koncerti • uguns perfomance • cirks • dzeja • meistarnīcas • māksla • izjādes ar zirgiem

EnterGauja

"Nakts - Old Believers Apartamentos"

Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze.

Rēzeknes pilsētas TIC

Bauska Country Festivāls atdzimst!

Bauska Country Festivāls atdzimst!

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Bauskā atgriežas “Kantrī mūzikas festivāls”, kas norisināsies 5. un 6. jūlijā Pilskalna estrādē.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -