Ceļotājus vilina unikālas formas skatu tornis Lietuvā (video)

Labanoras Reģionālais parks ir lielākais reģionālais parks Lietuvā, bet tā apkārtne izceļas ar ainavu daudzveidību, neparasti bagātu augu un dzīvnieku valsti. Tādēļ šeit jau izsenis plūst dabas mīļotāji, bet to skaits vēl vairāk pieauga pēc iespaidīga skatu torņa uzbūvēšanas, tornis vēl tiek saukts par Mindūnu skatu torni.

Pa meža celiņu ar automobili var piebraukt līdz pat iespaidīgās formas tornim, kur ceļotājus gaidīs 214 pakāpienu izaicinājums. Taču tas nav nekas traks - serpentīna kāpnes ir platas, aprīkotas ar ērtām margām, tādēļ soli pa solim viegli var sasniegt virsotni.

Skatu laukumā var sajusties tā, it kā tāvētu uz divpadsmit stāvu mājas jumta. Nav pārsteidzoši, jo 36 metrus augstais Labanoras Reģionālā parka skatu tornis ir viens no augstākajiem skatu torņiem Lietuvā. No skatu torņa platformas paveras gleznaina Labanoras Reģionālā parka panorāma – skats uz Siesartes hidrogrāfiskam liegumam piederošo sateces Siesarša ezeru ar salām un pussalām, tā ezera apkārtni, par ezeriem bagātās ainavas etalonu sauktais Lakaju ainavas liegums, kas aptver Balto un Melno Lakaju ezerus, pussalas un salas, kuras ir pilnas ar retu sugu augiem un citām dabas vērtībām.

Netālu no Baltā Lakaja atrodas Labanoras Reģionālā parka tornis, kuru var sasniegt ne tikai ar automobili, bet arī ar velosipēdiem, pavisam blakus meža celiņiem un taciņām līkumo Labanoras Reģionālā parka speciālistu sagatavotā un iezīmētā Rietumu zilā gājēju un velosipēdistu taka.

Nolaižoties lejup, var atpūsties pie Baltā Lakaja ezera, kas atrodas līdzās tornim, paelpot svaigu gaisu un sajust dabas vēsmu. Pie informācijas stenda ir iespējams uzzināt detalizētāku informāciju par apkārtni, kurā netrūkst atšķirīgas augu valsts, bet sēņu sezonas laikā – arī sēņotāju.

Ja vēlaties ceļot tālāk, varēsiet iet pa Labanora meža iepazīšanas taku, apmeklēt Mindūnu makšķerēšanas un medību muzeju. Izmantojiet iespēju pavadīt nakti šajā īpašajā vietā blakus ezeram.

Sasniegt Labanora skatu torni sarežģīti nebūs. Pie ceļa Molēti–Kaltanēni–Ignalina netālu no Mindūniem meklējiet virzienu rādītājus uz apmeklējamo vietu un jūs jau esat dažu minūšu attālumā no šī skatu torņa.


Avots: Baltictravelnews.com/visitaukstaitija.lt

TN - 3486
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv