Redakcijas sadaļu atbalsta

Persijas līcī tiek nogremdēta lidmašīna «Boeing 747» par labu tūristiem

Bahreinas Karaliste cīņā par tūristu uzmanību ir nolēmusi nogremdēt Persijas līcī pie saviem krastiem milzīgo ''Boeing 747'' lidmašīnu. Tā kļūs par daļu no 100 000 kvadrātmetru (14 futbola laukumi) lielā zemūdens parka, kuru plāno atvērt zemūdens nirējiem 2019.gada vasaras sākumā. Tas būs pasaulē lielākais zemūdens parks tūristiem un lidmašīna kļūs par mākslīgu koraļļu rifu. Vispirms lidmašīna vairākus gadu desmitus kalpoja ceļotājiem gaisā, bet tagad tā kalpos tūristiem arī zem ūdens. Lidmašīna tiks atbrīvota no visiem materiāliem, kuri varētu piesārņot apkārtējo vidi, un tikai tad nogremdēta. Bahreina sola, ka tūristi varēs iegādāties ekskluzīvas pērles speciāli šim mērķim sagatavotā veikalā. 

Pasaulē tas nav pirmais piemērs, jo 1992.gadā Maiami pludmales tuvumā tika nogremdēta ''Boeing 727'' lidmašīna. ASV Ilinoisa štata ezerā ir nogremdēta ''Boeing 727'' lidmasīna tūristu interesēs (www.mermetsprings.com) un Kanādas Britu Kolumbijas provincē ir ziedota ''Boeing 737'' lidmašīna (www.divemaster.ca/boeing/), kura kādreiz ir lidojusi ''Canadian Airlines'' un ''Air Canada'' uzdevumā. 

Bahreina atrodas uz 3 lielākām un vairākām nelielām salām Persijas līcī. Tās galvaspilsēta ir Manāma un valstī dzīvo vairāk nekā 1 miljons iedzīvotāju. Bahreinas ārlietu ministrijas vietne - www.mofa.gov.bh un aktīva tūrisma lapa ir www.visitbahrain.bh

Avots: BalticTravelnews.com/TRVL Counter

Turība - 3361
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv