Redakcijas sadaļu atbalsta

Aivars Mackevičs: Par burvīgo Jūrmalu un ko(s)miskajiem sodiem

Jau rakstījām, ka no 2019. gada 1. aprīļa atsāksies periods, kad, iebraucot Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, būs jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Šāda prakse ar iepraukšanas maksas iekasēšanu tiek piekota jau daudzus gadus un tos, kuri šo noteikumu nav ievērojuši, par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā bez noformētas caurlaides tiek piemērots visai bargs naudas sods 50,- eiro apmērā.

Aivars Mackevičs, Baltictravelnews.com direktors

Mans stāsts sākas ar to, ka februāra beigās savās lauku mājās Latgalē saņēmu nopietnu administratīvā pārkāpuma vēstuli no Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas un tajā tika lūgts, lai es personīgi ierodos 11.03.2019 Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas iecirknī. Runa ir par maksas iebraukšanas kārtības pārkāpumu Jūrmalā.

Protams, es kā paklausīgs pilsonis 11.03.2019 lielā sniega putenī devos no Krāslavas uz Jūrmalu, pavadot ceļā 4 stundas turp un 4 stundas atpakaļ. Atbraucot uz policiju, es sastapu vairākus cilvēkus, kuri līdzīgu iemeslu dēļ bija izsaukti uz Jūrmalu no dažādiem Latvijas reģioniem. Visi apmeklētāji bija labi vien dusmīgi, bet 5 policisti cenšas korekti veikt savu pienākumu.

Pienāk arī mana kārta un inspektore man jautā, kāpēc 28.06.2018 un 7.08.2018 esmu iebraucis Jūrmalā bez apmaksas? Jūtos mazliet apjucis, jo vasaras laikā uz Jūrmalu darba darīšanās braucu vairākas reizes nedēļā. Kā lai es pēc 10 mēnešiem vispār kaut ko atceros, kur un kāpēc es neesmu samaksājis. Es tikai neveikli inspektorei uzdodu pretjautājumu: vai viņa zina, ko viņa, piemēram, 28.06.2018 no rīta ir ēdusi? Abi konstatējām, ka pēc 10 mēnešiem īsti atcerēties neko nevar, ja tā gluži nav bijusi pirmā un vienīgā reize. Parasti iebraukšanai Jūrmalā izmantoju Mobilly.

Tā kā biju ieradies Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas iecirknī, tad man pirmajam sodam piemēroja 50% atlaidi. Divus sodus 75,- Eiro apmērā esmu jau nomaksājis, taču ne aizmirsis, tāpēc dažas pārdomas un jautājumi:

  • man nav nekādu īpašu pretenziju pret sodu, lai gan 50,00 eiro sods par 2,00 eiro pakalpojumu ir drastisks un reti kur sastopams arī ārpus Latvijas robežām. Taču kā var sūtīt sodus ar 10 mēnešu kavējumu un īsi pirms tūrisma sezonas atklāšanas? Šādam sodam vairs nav audzinoša efekta, bet gan sauss bizness, jo reti kurš cilvēks var atcerēties visus dienas sīkumus pēc 10 mēnešiem.

  • man nav saprotams, kāpēc cilvēkus ir jāsauc no visiem Latvijas nostūriem uz Jūrmalas pilsētas pašvaldības policiju? Manā gadījumā ceļš no Krāslavas uz Rīgu un atpakaļ prasīja vismaz 60 eiro degvielā un visu darba dienu. Protams, jauki, ja šo braucienu var apvienot ar citām darīšanām, bet, ja tas tā nav, tad tas ir neadekvāti.

  • man nav īsti saprotams, kāpēc pieci policisti nodarbojas ar tik formālām un birokrātiskām lietām? Vai tiešām Jūrmalas pašvaldības policijai nav citu svarīgāku darbu kā birokrātiski kvernēt kabinētā un protokolēt kaut kādus sīkus pārkāpumus?

MANI PRIEKŠLIKUMI:

  • Ja sods auto īpašniekam netiek paziņots 2 mēnešu laikā, tad soda NAV. Pēdējā laikā daudzas Latvijas pašvaldības izdomā visādus noteikumus un sodus, bet tos piedzen ne tikai ar 10 mēnešu kavējumu, bet Rīgas satiksme iemanās atcerēties vēl divu un triju gadu vecus sodus. Tas nav normāli! Labs piemērs ir ceļu policijas sodi, kuri caur CSDD sistēmu tiek paziņoti vairāk vai mazāk 2 mēnešu laikā.

  • Tā kā Jūrmala ir pilsēta ar kūrorta statusu, tad varbūt vispirms būtu jādara viss, lai autotūristi nemaz nenonāktu soda protokolos. Ļoti labs žests no kūrortpilsetas puses būtu šāds - ja Jūrmalas pilsēta meklētu modernus tehnoloģiskus risinājumus, lai samaksa par iebraukšanu ir automatizēta un izslēgtu tos gadījumus, ka pilsētas viesis ir neapzināti iebraucis bez samaksas, bet pa īstam sodītu tos, kuri to dara apzināti. No sarunas ar policiju sapratu, ka sodu daudzums nav mērojams tūkstošos, bet gan desmitos tūkstošos. Tas viss jau vedina uz domām, ka kūrortpilsēta ir noķērusi ''zelta āderi'', proti, 20.000 pārkāpumi pilsētas kasē ienes aptuveni 1 miljonu eiro. Pie tādām summām pilsēta zaudē rūpi par viesiem, bet koncentrējas uz biznesu ar sodiem.

  • Ļoti apsveicami, ka Jūrmala, atšķirībā no Rīgas Satiksmes, neizmato šajā procesā parādu piedzinēju kompānijas, bet komunicē ar noteikumu pārkāpēju pa taisno!

Protams, ka sodi nevienam nepatīk! Es arī kādu laiku sev biju nosolījies, ka tagad uz Jūrmalu sauļoties nebraukšu, jo, redz, viņi pie visiem maniem labajiem darbiem :) "noplēsa" man 75 eiro. Vai tā būs... to es vēl nezinu, jo man jau patīk Jūrmala, bet, varbūt tieši šovasar došos uz citiem jūras krastiem, lai pēc 10 mēnešiem nav jāsaņem pārsteiguma sods!

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3361
Latgales ekspedīcija

Latgales ekspedīcija

Apceļo Latgali ar ģimeni, kolēģiem vai draugiem. Idejas smelies mūsu programmā, detaļas "pieslīpēsim" individuāli.

Baltic DMC Group

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma -  MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv