Aivars Mackevičs: Par burvīgo Jūrmalu un ko(s)miskajiem sodiem

Jau rakstījām, ka no 2019. gada 1. aprīļa atsāksies periods, kad, iebraucot Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, būs jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Šāda prakse ar iepraukšanas maksas iekasēšanu tiek piekota jau daudzus gadus un tos, kuri šo noteikumu nav ievērojuši, par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā bez noformētas caurlaides tiek piemērots visai bargs naudas sods 50,- eiro apmērā.

Aivars Mackevičs, Baltictravelnews.com direktors

Mans stāsts sākas ar to, ka februāra beigās savās lauku mājās Latgalē saņēmu nopietnu administratīvā pārkāpuma vēstuli no Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas un tajā tika lūgts, lai es personīgi ierodos 11.03.2019 Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas iecirknī. Runa ir par maksas iebraukšanas kārtības pārkāpumu Jūrmalā.

Protams, es kā paklausīgs pilsonis 11.03.2019 lielā sniega putenī devos no Krāslavas uz Jūrmalu, pavadot ceļā 4 stundas turp un 4 stundas atpakaļ. Atbraucot uz policiju, es sastapu vairākus cilvēkus, kuri līdzīgu iemeslu dēļ bija izsaukti uz Jūrmalu no dažādiem Latvijas reģioniem. Visi apmeklētāji bija labi vien dusmīgi, bet 5 policisti cenšas korekti veikt savu pienākumu.

Pienāk arī mana kārta un inspektore man jautā, kāpēc 28.06.2018 un 7.08.2018 esmu iebraucis Jūrmalā bez apmaksas? Jūtos mazliet apjucis, jo vasaras laikā uz Jūrmalu darba darīšanās braucu vairākas reizes nedēļā. Kā lai es pēc 10 mēnešiem vispār kaut ko atceros, kur un kāpēc es neesmu samaksājis. Es tikai neveikli inspektorei uzdodu pretjautājumu: vai viņa zina, ko viņa, piemēram, 28.06.2018 no rīta ir ēdusi? Abi konstatējām, ka pēc 10 mēnešiem īsti atcerēties neko nevar, ja tā gluži nav bijusi pirmā un vienīgā reize. Parasti iebraukšanai Jūrmalā izmantoju Mobilly.

Tā kā biju ieradies Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas iecirknī, tad man pirmajam sodam piemēroja 50% atlaidi. Divus sodus 75,- Eiro apmērā esmu jau nomaksājis, taču ne aizmirsis, tāpēc dažas pārdomas un jautājumi:

  • man nav nekādu īpašu pretenziju pret sodu, lai gan 50,00 eiro sods par 2,00 eiro pakalpojumu ir drastisks un reti kur sastopams arī ārpus Latvijas robežām. Taču kā var sūtīt sodus ar 10 mēnešu kavējumu un īsi pirms tūrisma sezonas atklāšanas? Šādam sodam vairs nav audzinoša efekta, bet gan sauss bizness, jo reti kurš cilvēks var atcerēties visus dienas sīkumus pēc 10 mēnešiem.

  • man nav saprotams, kāpēc cilvēkus ir jāsauc no visiem Latvijas nostūriem uz Jūrmalas pilsētas pašvaldības policiju? Manā gadījumā ceļš no Krāslavas uz Rīgu un atpakaļ prasīja vismaz 60 eiro degvielā un visu darba dienu. Protams, jauki, ja šo braucienu var apvienot ar citām darīšanām, bet, ja tas tā nav, tad tas ir neadekvāti.

  • man nav īsti saprotams, kāpēc pieci policisti nodarbojas ar tik formālām un birokrātiskām lietām? Vai tiešām Jūrmalas pašvaldības policijai nav citu svarīgāku darbu kā birokrātiski kvernēt kabinētā un protokolēt kaut kādus sīkus pārkāpumus?

MANI PRIEKŠLIKUMI:

  • Ja sods auto īpašniekam netiek paziņots 2 mēnešu laikā, tad soda NAV. Pēdējā laikā daudzas Latvijas pašvaldības izdomā visādus noteikumus un sodus, bet tos piedzen ne tikai ar 10 mēnešu kavējumu, bet Rīgas satiksme iemanās atcerēties vēl divu un triju gadu vecus sodus. Tas nav normāli! Labs piemērs ir ceļu policijas sodi, kuri caur CSDD sistēmu tiek paziņoti vairāk vai mazāk 2 mēnešu laikā.

  • Tā kā Jūrmala ir pilsēta ar kūrorta statusu, tad varbūt vispirms būtu jādara viss, lai autotūristi nemaz nenonāktu soda protokolos. Ļoti labs žests no kūrortpilsetas puses būtu šāds - ja Jūrmalas pilsēta meklētu modernus tehnoloģiskus risinājumus, lai samaksa par iebraukšanu ir automatizēta un izslēgtu tos gadījumus, ka pilsētas viesis ir neapzināti iebraucis bez samaksas, bet pa īstam sodītu tos, kuri to dara apzināti. No sarunas ar policiju sapratu, ka sodu daudzums nav mērojams tūkstošos, bet gan desmitos tūkstošos. Tas viss jau vedina uz domām, ka kūrortpilsēta ir noķērusi ''zelta āderi'', proti, 20.000 pārkāpumi pilsētas kasē ienes aptuveni 1 miljonu eiro. Pie tādām summām pilsēta zaudē rūpi par viesiem, bet koncentrējas uz biznesu ar sodiem.

  • Ļoti apsveicami, ka Jūrmala, atšķirībā no Rīgas Satiksmes, neizmato šajā procesā parādu piedzinēju kompānijas, bet komunicē ar noteikumu pārkāpēju pa taisno!

Protams, ka sodi nevienam nepatīk! Es arī kādu laiku sev biju nosolījies, ka tagad uz Jūrmalu sauļoties nebraukšu, jo, redz, viņi pie visiem maniem labajiem darbiem :) "noplēsa" man 75 eiro. Vai tā būs... to es vēl nezinu, jo man jau patīk Jūrmala, bet, varbūt tieši šovasar došos uz citiem jūras krastiem, lai pēc 10 mēnešiem nav jāsaņem pārsteiguma sods!

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3385
Valmieras nakts rogainings

Valmieras nakts rogainings

27. septembrī plkst. 19:00 pie Valmieras Kultūras centra norisināsies Valmieras nakts rogainings.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | Hercogs Mārupe

Koncerts

Koncerts "Tikšanās Dailē"

21.septembrī plkst. 18:00 Valmieras Kultūra centrā notiks Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts "Tikšanās Dailē".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | Hercogs Mārupe

Tūrisma sezona turpinās!

Tūrisma sezona turpinās!

Aicinām iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un apmeklēt gadatirgu "Ražojam paši"

Gulbenes novada TIC

Itāļu Restorāns

Itāļu Restorāns

Restorāns Latgalē vilina savus viesus ar izsmalcinātiem, itāļu garšas tradīciju piesātinātiem ēdieniem, kas gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem

TAKA

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Piedalies pasaulē garākā deķa tapšanā!

Naujenes muzejā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Šobrīd tas jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā.

TAKA

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras, uzlabot labsajūtu, gūstot saskaņu ar sevi un dabu.

TAKA

Sporta biedrība “ULTRA”

Sporta biedrība “ULTRA”

Piedāvā vizināšanu ar speciālo tandēma paraplānu vai moto-deltaplānu, apmācību lidojumiem ar paraplānu/deltaplānu un pilotu sertifikāciju, aerošovus.

TAKA

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 12.līdz 19.oktobrim Valmierā norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita

Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi aplokos.

TAKA

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Ievas Rubenes personālizstāde Valmierā

Līdz 30. oktobrim Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma Ievas Rubenes gleznu personālizstāde "GadaLaiki".

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā Septembrī

Pasākumi Valmierā Septembrī

Septembrī aicinām piedalīties Valmieras maratonā un citos kultūras, izziņas un sporta pasākumos Valmieras pusē!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv