Redakcijas sadaļu atbalsta

Jūrmalā veidos daudzfunkcionālu Ķemeru dabas izglītības centru

Pabeigts darbs pie Ķemeru daudzfunkcionālā dabas izglītības centra pamata ekspozīcijas tehniskā projekta izstrādes. Pamata ekspozīcija būs viens no būtiskākajiem dabas izglītības centra darbības virzieniem, un plānots, ka tā ar savu saturu spēs piesaistīt vidēji 60 000 apmeklētāju gadā.

Kvalitātes zīme – ekspertu pieredze

Apliecinājums satura kvalitātei ir Latvijas Universitātes zinātnieku un ekspertu piesaiste, savukārt tehnisko projektu izstrādāja SIA "Dd Project" apvienībā ar audiovizuālā aprīkojuma projektēšanas uzņēmumu SIA "Solavi". "Dd Project" strādā pie ekspozīciju un izstāžu projektēšanas; uzņēmuma pieredzi raksturo tādi projekti kā Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja patstāvīgās ekspozīcijas tehniskais projekts, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas izstādes projekts, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija, Aspazijas mājas digitālā ekspozīcija un daudzi citi.

Ekspozīcijas satura izstrādē lielu darbu ieguldījuši Latvijas Universitātes eksperti – dažādu nozaru dabas zinātņu pētnieki: fiziķis, biologi, tostarp botāniķis, zoologs, mikrobiologs, ķīmiķis, farmakoloģijas speciālists, astronoms, ģeologs, vides zinātnes un citi speciālisti. Tas vieš pārliecību, ka piedāvātais saturs būs kvalitatīvs un saistošs gan skolēniem, kas ekspozīciju apmeklēs izglītojošiem mērķiem, gan ģimenēm ar bērniem – izziņai un izklaidei.

Pamata ekspozīcijas mērķis ir atklāt Jūrmalai raksturīgos dabas procesus interesantā, apmeklētājam negaidītā un saistošā veidā. Ekspozīcija balstīta četros principos: informēšana, izglītošana, iesaistīšana un izklaidēšana. Šie principi ir iekļauti ekspozīcijā kā paralēli un savstarpēji papildinoši faktori, kas nodrošina apmeklētājiem interesantu, emocionālu un nepastarpinātu pieredzi.

Gada cikls Jūrmalas dabā

Ekspozīcija sākas ar ievadu, kurā raksturota Jūrmalas biotopu daudzveidība, un pēc tam apmeklētājs secīgi uzzina par sešiem biotopu veidiem – pļavām, upēm, purviem, jūru, mežu, ezeriem. Katrā sadaļā tiek izstāstīts par to, kādā veidā dažādi biotopi ir saistīti ar citiem, ekspozīcija noslēdzas ar apkopojošu tēmu – gada cikls Jūrmalas dabā.

Visas ekspozīcijas daļas caurvij vairāki pastāvīgi saturiski motīvi un sasaista ekspozīciju vienotā veselumā: pirmkārt, Jūrmalas dabas bagātība un daudzveidība, otrkārt, cilvēka atbildība par dabiskās vides saglabāšanu un, treškārt, daba kā process un mainīga, mijiedarbīga sistēma.

Ekspozīciju plānots izveidot trīs kārtās: pirmajā kārtā paredzēts izveidot pļavas, upes un jūras sadaļas, otrajā kārtā – purva, meža, ezera un gadalaiku sadaļas, savukārt trešajā kārtā – laboratorijas.

Piesaistīs ES finansējumu

Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes speciālisti pamata ekspozīcijas pirmās kārtas izveidei piesaistīs Eiropas Savienības fondu finansējumu, proti, paredzēts, ka ekspozīcijas izveides pirmo kārtu un labiekārtojumu Ķemeru dabas izglītības centra teritorijā un centra funkcionālajā teritorijā – mežaparkā – līdzfinansēs no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" finanšu līdzekļiem. Saskaņā ar plānoto laika grafiku projekta iesniegums Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistei kā Ķemeru dabas izglītība centra jaunbūvei, tā pamata ekspozīcijas pirmās kārtas un centra teritorijas un mežaparka labiekārtošanai jāiesniedz līdz 2019. gada 30. septembrim.

Avots: jurmala.lv

Turība - 3361
Latgales ekspedīcija

Latgales ekspedīcija

Apceļo Latgali ar ģimeni, kolēģiem vai draugiem. Idejas smelies mūsu programmā, detaļas "pieslīpēsim" individuāli.

Baltic DMC Group

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma -  MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv