Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedoklis: Kādas tendences vērojamas vēlo brokastu piedāvājumā?

Brančs (brunch) ir brokastu un pusdienu apvienojums jeb, latviski runājot, vēlās brokastis. Šis nosaukums radies, apvienojot angļu vārdus "breakfast" un "lunch", no kuru vārdu saknēm radies brunch. Aptaujājām Latvijas restorānu profesionāļus, lai noskaidrotu, kādas tendences šobrīd vērojamas vēlo brokastu piedavājumos.

Fabrizio Righetti, restorāna "Bocca Buona" šefpavārs

Tā kā esam Itālijas garšas vēstneši Rīgā, mūsu branča izvēlē dominē tieši itāļu virtuvei raksturīgās garšas. Mums ir pašu gatavotā mājas pasta, kuras garšu pastiprina parmezāna siers, tāpat mums ir arī plaša picu izvēle. Branča laikā darbojas arī saldējuma jeb "gelato" bārs, kas ikvienu var aizvest garšu ceļojumā uz karsto Itālijas svelmi. Piedāvājam arī uzkodas, kas sagatavotas ar mīlestību un bez mehāniskas iejaukšanās – paši saplucinām prošuto un sagatavojam citas Itālijas virtuvei raksturīgās uzkodas. Protams, neiztikt arī bez klasiskajiem branča piedāvājumiem – olu ēdieniem, putrām, desiņām u.tt. Esmu novērojis, ka latviešu viesiem ļoti svarīga maltītes sastāvdaļa ir gaļa. Bet, protams, netrūkst arī vegāni un veģetārieši – ikkatrs var atrast sev tīkamo no mūsu plašā piedāvājuma. Tā kā Latvijā esmu salīdzinoši nesen, vēl neesmu nobaudījis daudzas branču vietas. Jāsaka, ka itāļiem kopumā branča kultūra nav raksturīga un popularitāti nav iemantojusi. Mums bieži vien pietiek ar stipras kafijas tasīti un kādu kruasānu. Restoranā "Bocca Buona" visbiežāk ierodas ģimenes un vidējais laiks, ko kompānijas pavada pie mums, ir 2 stundas, ko arī uzskatu par optimālu laiku, lai nesteidzīgi nobaudītu mūsu branča piedāvājumu.

Olga Buhalova, restorāna "Crazy Turkey" direktore

Lai gan esam atvērti salīdzinoši nesen, tomēr profesionālā pieredze ļauj analizēt tendences. Kopš branču popularitātes un uzvaras gājiena mainījies ir vien sortiments. Ja pamatlietas palikušas nemainīgas - piemēram, olas, putras un citi ierastie brokastu ēdieni, tad mainīgās lietas ir tās, kas papildina šos tradicionālos produktus. Uzskatu, ka brančs ir īstā vieta, kur var nobaudīt restorāna kopējo piedāvājumu un gūt iespaidu par tā garšu virzienu, jo pavāri bieži vien sagatavo ēdienus, kas atklāj pamatēdienkartes nianses. Katrs restorāns pielāgo branču savai pārstāvētajai virtuvei, tādēļ viesi zina, ka tajā būs nemainīgās lietas un papildus vērtību dos mainīgie ēdieni. Branču restorānā "Crazy Turkey" īpaši iecienījušas ir ģimenes, kas kuplā skaitā apmeklē mūs brīvdienu rītos. Vecāki var droši paļauties, ka pie mums atradīs ēdienus, kuri bērniem tik ļoti patīk, piemēram, pankūkas, plāceņus u.c. Runājot par "Crazy Turkey" branča stilu, tad tas rīta gaitā tiek papildināts ar aizvien jauniem ēdieniem. Tādēļ jārēķinās, lai pienācīgi nogaršotu visu, ko mūsu pavāri rūpīgi gatavojuši, ir vērts restorānā nesteidzīgi baudīt vēlās brokastis 2-3 stundas. Pašai atmiņā īpaši palicis gards un daudzveidīgs brančs, ko esmu baudījusi Francijā un Spānijā.

Jeļena Kasina, restorāna "Aqua Luna" līdzīpašniece

Branča standarti laika gaitā restorānā "Aqua Luna" nav mainījušies un aizvien saviem viesiem piedāvājam visu to labāko un svaigāko. Kā ierasts, ir nemainīgas lietas, ko piedāvājam aukstajā, karstajā un zupu galdā, bet, lai dažādotu savu piedāvājumu, bieži vien to tematiski pielāgojam kādām aktualitātēm, piemēram, svētkiem, notikumiem. Nereti šādās tematiskajās vēlajās brokastīs paši gūstam iedvesmu. Piemēram, no Helovīna brokastīm mūsu ēdienkartē uz palikšanu ir atstāti ķirbju salāti. 90 % no mūsu vēlo brokastu apmeklētājiem ir ģimenes ar bērniem, kā arī vecvecākiem un radiniekiem. Tā ir fantastiska iespēja vērot, ka branči ir kļuvusi par iecienītu tradīciju, kurā ģimenes nesteidzīgi bauda brīvdienu rītus pie kopīga galda. Bērni var sava nodabā spēlēties rotaļu istabā. Reizēm organizējam arī tematiskus pasākumus, kurā bērni var darboties pieaugušo pavadībā. Vidējais laiks, ko viesi pavada "Aqua Lina" vēlajās brokastīs, ir 2 stundas.

Avots: Baltictravelnews.com

Turība - 3361
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā"

TAKA

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku

Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu.

Siguldas novada TIC

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Autobusu noma -  MB 1317 (33 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | AvioKases.lv

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Velosipēdu un elektroskūteru noma

Aktīvas atpūtas cienītājiem viesnīca “Park Hotel Latgola” Daugavpilī piedāvā velosipēdu un elektroskūteru nomu.

Park Hotel Latgola

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

Īpašais vasaras piedāvājums!

Īpašais vasaras piedāvājums!

Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais vasaras vakariņu (3 ēdieni) piedāvājums viesnīcas pirmā stāva „Park” restorānā 2 per...

EUR 99 | Bellevue Park Hotel Riga

Zaļumballe ar grupu

Zaļumballe ar grupu "Roja"

Riktīga zaļumballe ar slaveno grupu "Roja" Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

EUR 7 | Padures muiža

Valmieras pilsētas svētki

Valmieras pilsētas svētki

No 26. līdz 28.jūlijam Valmierā norisināsies Valmieras pilsētas svētki.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

Pasākumi Valmierā jūnijā

Pasākumi Valmierā jūnijā

Jūnijā aicinām svinēt vasaras saulgriežu svētkus, kā arī baudīt citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novados!

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv