Redakcijas sadaļu atbalsta

Havaju salās cigaretes varēs iegādāties, sasniedzot 100 gadu vecumu

Demokrātu pārstāvis Ričards Krēgans (Richard Creagan) rosina valdību lemt par jauna likumprojekta pieņemšanu. Tas paredz pakāpeniski palielināt pieļaujamo vecumu cigarešu iegādei. Kopš 2017. gada Havaju Salas ir vienīgais Amerikas Savienoto valstu štats, kurā cigarešu iegāde ir atļauta tikai sasniedzot 21 gadu vecumu.

Likumprojekts paredz cigarešu iegādes vecumu palielināt pakāpeniski - 2020. gadā tās varētu iegādāties tikai sasniedzot 30 gadus, 2021. gadā – 40 gadus, 2022. gadā – 50, 2023. gadā – 60, bet 2024. gadā – sasniedzot 100 gadu vecumu.

Lai jaunais likumprojekts tā pieņemšanas gadījumā darbotos, valdībai jāvēršas pret spēcīgākajām tabakas kompānijām un likumdevējiem jāsaskaņo tiesības regulējošie akti.

Tirgotājiem, kas pārkāps likumprojektā ierosinātos cigarešu tirdzniecības ierobežojumus, ir paredzēts noteikt naudas sodu 500 – 2000 ASV dolāru apmērā.

Aizliegums gan neattieksies uz e-cigaretēm, košļājamo tabaku un cigāriem, lai gan Nacionālais vēža institūts arī šos izstrādājumus dēvē par kaitīgiem. Iniciatīvas autors Kŗegans pirms ievēlēšanas valdībā 2014. gadā bija ārsts, kurš cigaretes nodēvējis par "brutālāko artefaktu cilvēces vēsturē". Bijušais ārsts uzskata – ja cilvēkiem aizliegts iegadāties medikamentus bez ārstu izsniegtas receptes, tad kādēļ ir ļauts brīvi iegādāties cigaretes, no kuru ierosinātiem vēžu veidiem pasaulē ik gadu bojā iet vairāki miljoni cilvēki.

Havaju salās smēķē aptuveni 150 000 no kopējiem 1,4 miljoniem salu iedzīvotājiem. Slimību kontroles un profilakses centri ASV atzīst, ka cigarešu smēķēšana ir galvenais novēršamo slimību un nāves iemesls valstī.

Avots: Baltictravelnews.com/bbc.com

Turība - 3361
Saulainā Florida un Jaungads Karību jūrā

Saulainā Florida un Jaungads Karību jūrā

Šajā ceļojumā Tu baudīsi sauli slavenajās South Beach pludmalēs un apmeklēsi Maiami un Floridu! Ļaujies Amerikas vilinājumam!

EUR 3590 | Jēkaba Ceļojumi

Amerikas Zelta izlase un Ņujorka

Amerikas Zelta izlase un Ņujorka

Līdzās pasaules metropolēm ASV atrodas arī pasaulē krāšņākās dabas bagātības! Dodies uz Lielo iespēju zemi un izbaudi to!

EUR 4990 | Jēkaba Ceļojumi

Saulainā Florida un Jaungads Karību jūrā

Saulainā Florida un Jaungads Karību jūrā

Šajā ceļojumā Tu baudīsi sauli slavenajās South Beach pludmalēs un apmeklēsi Maiami un Floridu! Ļaujies Amerikas vilinājumam

EUR 3590 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv