Redakcijas sadaļu atbalsta

Iepazīsti pasaulē lielāko sāls līdzenumu

Iepazīsti pasaulē lielāko sāls

Foto: Pixabay.com

Ceļotāji bieži izrāda interesi klātienē skatīt Zemeslodes dramatiskākās ainavas: šķietami pārdabiskās karsta formācijas Ķīnas dienvidos, skarbo un salto Islandes burvību, reibinošos kanjonus Amerikas Savienoto valstu Dienvidrietumu štatos. Taču kurp doties, lai savām acīm uzlūkotu pretējo – pašu līdzenāko vietu uz zemes? Kā izrādās, šādas āres meklējamas Bolīvijas centrālajā daļā.

Pirms aptuveni 40 000 gadu Bolīvijas plakankalnē atradās iespaidīgs ezers, dēvēts par Minčinu. Tam izžūstot, pāri palika vien divi milzīgi sāls tuksneši. Lielākais no tiem – Ujuni sāls līdzenums jeb solančaks – satur aptuveni 10 miljardus tonnu sāls un aizņem vairāk nekā 10 000 kvadrātkilometru lielu platību. Tas ir pasaulē lielākais sāls līdzenums.

Visā Ujuni līdzenumā, kura platība pielīdzināma Kipras teritorijai, augstuma izmaiņas nav lielākas par vienu metru. Patiesībā šis apvidus ir tik līdzens, ka tas regulāri tiek izmantots Zemes mākslīgo pavadoņu instrumentu kalibrēšanai – tā kā tas atrodas 3 656 metru augstumā virs jūras līmeņa, ir pārsteidzoši sauss un atstaro lielu daļu Saules gaismas, šim nolūkam Ujuni noder piecreiz labāk par okeāna virsmu.

Ujuni līdzenumā tūristi bieži ierodas, lai skatītu sāls tuksneša "saliņas" - neparastus, klinšainus veidojumus, kuri reiz bijuši zemūdens vulkāni aizvēsturiskā Minčina ezera gultnē. Tomēr vissavdabīgākais skats šeit paveras lietus sezonā – ūdens nespēj iesūkties zemē, tādēļ tas plānā slānī krājas virs sausajām sāls "flīzēm", un Ujuni uz brīdi pārtop gigantiskā spogulī, kļūstot par vienreizēju "rotaļlaukumu" foto entuziastiem.

Vietējais mīts vēsta, ka netālu esošais Tunupi vulkāns savulaik bijusi dieviete, kuru mīļotais pametis cita kalna dēļ. Tad nu dāmas sirdsēstiem sekojušas sāļas asaras, kas vēlāk pārtapušas Ujuni līdzenumā. Tiesa gan, nu Ujuni Bolīvijai, šķiet, var atnest krietni vien gaišākus laikus – baltais līdzenums satur ap 70 procentiem pasaules litija rezervju, kas jau drīzumā var kļūt par lielisku balstu nabadzīgās Dienvidamerikas valsts ekonomikai.

Avots: Baltictravelnews.com/Cntraveler.com

karlis - 3314
photo

2 nedēļas Taizemē 01/03 no 705 € !

Karstākie piedāvājumi uz Taizemi, Bangkoku 01/03 uz 2 nedēļām no 705 € !

EUR 705 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Pastaigas bērniem ar ēzelīšiem Alpos

Ceļojums, kurā piedalās bērni, vecāki un ēzelīši, kas ir kā labākie palīgi un atbalstītāji, dodoties pastaigās kalnos kopā ar bērniem.

EUR 1040 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.05.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Mazā Venēcija

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 08.06.19 - 1 Dienas. Brauciens ar kuģīti pa Nemunas upes, Kintai tūja, Ventes rags, Miņģe

EUR 37 | 02.06.2019 | AP SAULI

photo

Ceļojums uz Gruziju un Armēniju

Ceļojuma cena 399 EUR + eksk. pakete 159 EUR. Izlidošana no Rīgas.

EUR 399 | 07.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv