Redakcijas sadaļu atbalsta

Iedvesmojies ceļojumam uz krāšņo Uzbekistānu (video)

Travelnews.lv jau rakstīja, ka Vidusāzijas valsts Uzbekistāna vēlas aktīvāk piedalīties pasaules tūrisma biznesā un tāpēc sākot ar 1.02.2019 Latvijas pilsoņi var doties 30 dienu ceļojumā uz Uzbekistānu bez vīzas. Bezvīzu režīms būs pieejams vēl 44 valstu pilsoņiem. Bezvīzu režīms attiecas arī uz Lietuvas un Igaunijas pilsoņiem.

Iepazīstināsim ar šo valsti nedaudz tuvāk. Uzbekistāna, oficiāli Uzbekistānas Republika ir valsts Vidusāzijā, kas rietumos un ziemeļos robežojas ar Kazahstānu, austrumos ar Kirgizstānu un Tadžikistānu, bet dienvidos - ar Afganistānu un Turkmenistānu.

Uzbekistāna ir 447 400 kvadrātkilometrus liela un tā ir 56. lielākā valsts pēc platības. Tās garums rietumu-austrumu virzienā ir 1425 kilometri, bet ziemeļu-dienvidu virzienā - 930 kilometri. Uzbekistāna ir viena no retajām pasaules valstīm, kurām ir tikai sauszemes robeža, un viena no divām valstīm, kuru arī ieskauj valstis bez jūras robežām (otra ir Lihtenšteina). Aptuveni trešo daļu valsts aizņem kalni un kalnu piekājes, kas austrumos un dienvidaustrumos saplūst ar kaimiņvalstu — Kirgizstānas un Tadžikistānas kalnu grēdām. Augstākā virsotne ir Beštors, kurš ir 4299 metrus augsts. Lielu teritorijas daļu aizņem arī neauglīgi, tuksnešaini līdzenumi.

Uzbekistānas Republika tūrisma jomā tiek atzīta par vienu no vadošajām valstīm tūrisma piesaistē centrālajā Āzijā. Tās vēsture, kultūra, nacionālie ēdieni, literatūra un dabas resursi piesaista dažādu interešu ceļotājus. Uzbekistānas teritoriju vēsturiski ir šķērsojis Lielais zīda ceļš no Ķīnas uz Eiropu. Pilsētās gar šo ceļu atrodas vairāk kā 4000 arhitektūras pieminekļi no dažādiem vēstures posmiem, sākot no viduslaikiem, Tamerlānas impērijai 14. gadsimtā, un līdz pat Akmens laikmetam.

Uzbekistāna tūristiem spēj piedāvāt dažādus atpūtas veidus. Tās teritorija ir bagāta ar dabas resursiem - kalniem, tuksnešiem, upēm, minerālavotiem un patīkamo klimatu - saulainas dienas gandrīz visu gadu. Krāšņās dabas ainavas veido harmonisku ainavu ar senajām pilsētām, vietējo kultūru (keramika, tradīcijas, tradicionālā virtuve, literatūra) un arhitektūras pieminekļiem.

Uzbekistānas galvenie tūrisma galamērķi:

Vēsturiskais tūrisms - Taškenta, Urgenča, Khiva, Samarkanda, Bukhara, Čimgana, Shakhrisyabza (tempļi, mošejas, vienīgais korāna eksemplārs no 7 gadsimta, pilsētas un pilsētu laukumi).

Aktīvās atpūtas iespējas - pārgājienu ekspedīcijas, velotūres, kā arī zirgu izjādes ar pikniku (tradicionālais ēdiens)

Zīda ceļš - šis vēsturiskais ceļš ir piesaistījis ceļotāju interesi izvērtēt savas spējas un iepazīt jaunas emocijas veicot šo posmu, izvēloties dažādus pārvietošanās veidus.

Ceļotājiem ir iespējams iejusties nomadu dzīvesveidā - nakšņošana jurtās. Valstī ir iespējams nakšņot jurtās vairākās vietās, bet rūpējoties par ciemiņu komfortu, ir izveidotas speciālas jurtu nometnes ar paaugstinātu komforta līmeni

Arheoloģiskais tūrisms - Surkhandarjas reģiona izpēte vidēji 8 dienās

Ekstrēmo sporta tūrisms - Uzbekistānas teritorijā atrodas 3 kalnu kūrorti, kur var izbaudīt un nodarboties ar slēpošanas un snovborda sporta veidiem (Beldersejas kalnu kūrorts, Čimganas kalnu kūrorts, Bakauntrijas kalnu kūrorts). Ir iespējams nodarboties arī ar slēpošanu / snovbordu, izlecot no helikoptera (heliskiing / heliboarding)

Gastronomiskais tūrisms - tradicionālais ēdiens (lepyoshka, katyk, osh, kumiss un citi ēdieni). Ir jārēķinās, ka gaļas ēdieni ir trekni, augļus un dārzeņus var iegādāties gan svaigā, gan žāvētā veidā.

Svarīgākie fakti par Uzbekistānu:

Galvaspilsēta: Taškenta

Iedzīvotāju skaits: 32.39 miljoni (2017. gads)

Valsts valoda: Uzbeku (oficiālā). Daudzviet tiek izmantota krievu un tadžiku valoda, lielpilsētās - arī angļu.

Valūta: Uzbekistānas sums (UZS) 1 € = 9524.3621 Sumi (valūtas kurss mainās atšķiroties naudas mijējiem, bankās, tirgos)


Avots: Baltictravelnews.com/celojumubode.lv/wikipedia.org

photo

Uzbekistānas melones un Samarkandas plovs

Uzbekistāna apbur un vilina - te galdi lūst zem jēra šašlika un sātīgā plova svara, melones un austrumu saldumi kūst uz mēles kā medus. Izbaudi īstu viesmīlību!

EUR 1692 | 28.06.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Uzbekistānas melones un Samarkandas plovs

Uzbekistāna apbur un vilina - te galdi lūst zem jēra šašlika un sātīgā plova svara, melones un austrumu saldumi kūst uz mēles kā medus. Izbaudi īstu viesmīlību!

EUR 1692 | 23.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv